Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Can
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Yaşar Nuri Öztürk | ‘Engerek Yılanının Dölleri'

  Başlık Hz. İsa’nın bir sözünden alınmıştır. Allah ile aldatan şeytan çocuklarının bu aldatmayı tezgâhlama mekânı olarak kullandıkları mabede yollama yaparak şöyle diyor Hz. İsa:

  “Allah’ın evini ticarethaneye çevirdiniz ey engerek yılanının dölleri!”

  Bu sözün önümüze koyduğu kahırlı ıstıraptan insanlığı kurtarmak için vahyin son kitabı Kur’an gerekli adımları atmış gerekli uyarıları yapmış gerekli donanımı getirmiştir.

  Bir kere; dinden resmî mabet çıkarılmış bütün yeryüzü mabet ilan edilerek Tanrı’ya ibadet için birilerinin kotardığı bir mekâna ihtiyaç bırakılmamıştır. Kur’an’ın ifadesiyle; “Ne yana dönerseniz Allah’ın yüzü oradadır”. Ve Hz. Peygamber’in ifadesiyle; “Bütün yeryüzü mescittir. İnsan Allah ile istediği yerde beraber olabilir”. Bu buyrukların özeti olan ilke de şudur: Bütün yeryüzü mabet bütün meşru fiiller ibadettir.

  Cami bir toplantı yeridir; orada namaz da kılınır. Cami; namaz için olmazsa olmaz bir mekân değildir. Allah’ın evi falan hiç değildir.

  Kur’an engerek soyunun döllerine istismar imkânı yaratacak öteki yapılanmaları da yerle bir etmiştir: Din sınıfını yıkmış din kisvesini yırtmıştır. Allah ile insan arasına girmesi muhtemel aracıları şefaatçıları yaklaştırıcıları evliyayı birer şeytan uşağı ve şirk unsuru olarak gösterip kenara itmiştir.

  KUR’AN BUNLARIN DİN DEDİĞİNİ LANETLİYOR

  Bütün bu uyarılara rağmen; Kur’an dinlenmediği Kur’an’dan gerekli donanım alınmadığı için; engerek yılanının dölleri ellerini kollarını sallayarak yirminci ve yirmi birinci yüzyılda bile zulümlerini sürdürmüş; kitleleri zehirleyip felç ederek onları camilerde soyup soğana çevirmişlerdir. Hem de milyar dolarlık rakamlarla! Mercümek talanından Deniz Feneri soygununa ve bugün pis kokuları sokakları dolduran AKP (adaletsizlik ve karanlık partisi) yolsuzluklarına kadar tümü doğrudan veya dolaylı yoldan mabedin kullanılmasıyla gerçekleştirilmiştir.

  Engerek yılanının dölleri tarihin her döneminde mabedi ve dini istismara gitmeden ve bir de emperyalizmden destek almadan asla başarılı olamamışlardır. Bugün de öyledir. Bugün engerek yılanının döllerinden yakasını kurtarmak isteyenler öncelikle cami sömürüsünü durdurmak zorundadırlar. Ve bilmek zorundadırlar ki; bugün ‘cami Allah’ diye diye Allah ile aldatarak Allah ile susturarak; Allah’ın iradesinin tam aksini yapmanın dokunulmaz mekânı eleştirilmez alanı olarak kullanılmaktadır. Bunun anlamı: caminin ‘Allah ve din’ tabelası altında insan hakları ihlali için kullanıldığıdır.

  Türkiye’de bugün mabet istismarının anayasal kurumu Diyanet İşleri’dir. Diyanet’in kotardığı cami beş buçuk katrilyonluk bir bütçeyle yani bizzat devletin destek ve himayesinde soygunların ve haksız kazancın aracı yapılmaktadır. Şunu sormalıyız:


  Kur’an dini birileri namaz kılsın diye; yüz bin civarında insana beş buçuk katrilyon maaş dağıtılmasını meşru görür mü? Dahası: Bu maaşların namaz kılmayan camiye gelmeyen insanlardan alınmış vergilerden verilmesini meşru görür mü? Hayır asla meşru görmez. Aksini söyleyenler din adına yalan söylüyorlar. Doğru söylediklerinden emin iseler; gelsinler milletin önünde konuşalım.

  Gerçek şu ki: zulüm içinde zulüm söz konusudur. Dine hizmet adı altında dindışılığın en yıkıcısı sergilenmektedir.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  07 Ocak 2014
  OkyanusunKalbi and Sürmenaj like this.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Cami yapılmasına karşı değilim. Ülkede camisizlik sorunu varmış gibi her yere cami yapılıp ibadethanelerin ticarethaneye çevrilmesine karşıyım. Çamlıca tepesine yapacakları camiyi de ticaret evine çevirecekler...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş