Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Can
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Yaşar Nuri Öztürk | Peygamberin Bedduası

  Allah’ın bedduasını görmüştük; şimdi de Peygamber’in bedduasını görelim. O beddua ki dinci yalan ve talan ekiplerini tam içlerinden vurarak pisliklerini kendi elleriyle sokaklara yaymalarını sağlamıştır.
  ‘İslam Peygamberi’nin bütün hayatı boyunca yaptığı üç bedduasını tespit edebildim:

  1. Başkalarına her fırsatta zorluk çıkaranlara bedduası:

  “Allahım! Ümmetimin işlerini zora sokanların sen de işlerini zora sok!”

  2. Yeryüzünün korunması gereken doğal değerlerini tahrip edenlere yaptığı beddua:

  “Yerkürenin belirgin alâmeti olan değerleri/yeryüzünün olmazsa olmazlarını yozlaştırıp bozanlara Allah lanet etsin!” (Zehebî Kitabu’l-Kebâir ve Tebyînu’l-Mahârim 148)

  3. Parayı ilahlaştıranlara yaptığı beddua:

  Bu Peygamber bedduasına sebep oluşturan suçların üçü de son günlerde karşılıklı beddua atışmalarına tanık olduğumuz dincilik zalimlerinin tümünde mevcuttur. Özellikle şu son bedduanın sebebi olan aşağılık suç: ‘Paranın kulu - kölesi olmak’. Cenabı Peygamber parayı baş amaç yapanlara yani Mâûn suçu işleyen mel’unlara hayatında yaptığı en ağır bedduayı yapmıştır. Şöyle diyor:

  “Gümüş ve altın paranın kadifenin süslü giysilerin kulu - kölesi olan yüzükoyun yere çakılıp gebersin! Yüzükoyun yere çakılsın da yerlerde sürünsün! Vücudunun her yanına dikenler batsın da o dikenleri çıkaramasın! O öyle biridir ki; bir şeyler verildiğinde hoşnut olur bir şey verilmediği zaman ise asla vefa göstermez.” (Buharî cihad 70 rikaak 10; İbn Mâce zühd 8)

  BÜYÜK VE KÜÇÜK HIRSIZLAR

  En büyük hırsızları tamamen büyük hırsızları kısmen serbest bırakıp karnını doyurmak için çalan küçük hırsızları cezalandırmak zulüm ahlaksızlık ve riyakârlık düzeninin temel niteliğidir. ‘Din’ adı altında ‘örtülü dinsizlik’ sergileyen iktidarların temel niteliklerinden biri de budur.

  En büyük hırsızlar; birinci derecede kamu malı talancısı Firavun takımıdır. Son olaylarda da görüldüğü gibi kurdukları kara para ve haram lokma tezgâhlarıyla haram servetleri onlar tedvir ve tevzi eder. Dincisi vardır dinsizi vardır sosyalisti vardır liberali vardır.

  Büyük hırsızlar; en büyük hırsızların talanlarından büyük pay alanlardır.

  Küçük hırsızlar; büyük vurgun ihtirasları olduğu için değil yaşamlarını sürdürmek için çalanlardır. Bunlar talanın zağarları olan Firavun takımından kalan artık ve atıklardan sebeplenen finolardır. Bu sebeplenme tehlikeye düşmesin diye subaşlarına Firavun takımının oturmasını isterler. Yalakalıkları hizmetleri propagandaları ve nihayet oylarıyla büyük hırsızların yönetim mevkiine gelmesini bir ‘memleket hizmeti’ olarak ilan ederler. En önemli meşruiyet ve mazeret söylemleri; “Oylar bölünmesin diye onları seçtik” hezeyanıdır.

  Küçük hırsızlar ‘oylar bölünmesin’ diyerek Firavunlar yaratan dürüstlüğü cezalandırarak zulümlere işlerlik kazandıran günahkârlar sürüsüdür ki Zühruf Suresi 54. - 56. Ayetler bu sürünün tarih önündeki suçunu deşifre etmiştir. O suç; ‘Firavunlar üretme’ suçudur.

  Modern dünyada demokrasi adına egemen olan firavunların yaratıcısı işte bu günahkârlar sürüsüdür.  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  02 Ocak 2014
  OkyanusunKalbi and Sürmenaj like this.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ayet ve surelerin hepsi AKP ve cemaat için yazılmış sanki..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş