Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Can
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Halit Kakınç | İslamcı Demokrat Olur mu
  Müslüman-Demokrat hiçbir zaman var olmadı… Asla var olmayacak!
  …Ve ne acı bir yanılgıdır ki Türkiye’nin laik/demokrat insanlarının çoğu köktendincilere karşı tolerans göstermiştir. “Canım bırakın bu adamlar da istedikleri gibi yaşasınlar… Gerçek demokrasilerde bu bireysel bir haktır” diye bakmışlardır olaya.

  Aydın geçinen kesimlerin tamama yakını da Batı’daki Hristiyan-demokrat partilerden esinlenerek merkez sağda bir Müslüman-demokrat siyasi oluşumun gereğinden ve yararlarından söz etmiştir.

  Oysa - böyle bir şey eşyanın tabiatı itibarı ile mümkün değildir.
  Çünkü… KÖKTENDİNCİ bir MÜSLÜMAN DEMOKRAT olmaz – olamaz!..

  Nedeni şudur: Yaklaşık 9.yy’dan ağırlıklı olarak da 11. yy.’dan itibaren bir kısım ulemâ dünyayı iki bölüme ayırmıştır: Dar-ül İslâm ve Dar-ül Harb…
  Yani bu evlerden birincisinde Müslümanlar hakimdir. İkincisinde ise Müslümanlar egemen oluncaya kadar savaş vardır… Cihad söz konusudur.

  İlginçtir bu dikotomi – yani bölünme dinsel değerlerden çok politik bir boyut kazanmıştır tarih boyunca. Ve sadece batı söz konusu değildir bu bölünmede. Burada da önemli olan Türkiye’nin köktendinciler tarafından nasıl algılandığıdır.

  Çoğuna göre Dar-ül Harb bütün şiddeti ile devam etmektedir Türkiye’de. Bu amaçla önce ilahî bir monokrasiye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktaya dikkat edin: Monokrasi veya monokratik yönetim kavramı tek kişinin yönetimi anlamına gelmektedir. Monok­rasi kavramı batılı anlamdaki monarşi ile sınırlı olmayıp diktatörlüğü ve doğu despotizmini de içine al­maktadır.

  TAKİYYE ADI VERİLEN BÜYÜK KANDIRMACA
  “Kalplerinizden beddualar ve belâlar da okusanız… Gayrımüslimler’in (sizlerden olmayanların) yüzlerine bakarken gülümseyin…”

  Aynen böyle söylemiştir 1300’lü yıllarda yaşayan Suriyeli Şâfî müfessir İsmail İbn Kathir.

  Köktendinciler için politika inançlarının ayrılmaz bir parçası olagelmiştir. Takiyye de politikalarının en önemli silahlarından bir tanesidir. Vazgeçilmez bir taktiktir köktendinciler için.

  Takiyye; karşısındakini kandırma asıl niyetini gizleme-perdeleme yanıltma’dır.

  Bu doktrine göre Dar-ül Harb’te gayenin tahakkuku için her yol her şey mübahtır köktendinciler için. Önemli olan çıkarlarının korunması hedefe doğru yol alınmasıdır. Vasıtalar sadece araçtan ibarettir.

  İşin ilginç yanı ilk günlerinde Şiî Dünyası’nda benimsenen Takiyye Politikası’nın zaman içinde Sünnî kesimde daha çok yaygınlık kazanması… Özellikle Batı ile yakın ilişkilerde bulunan müslüman ülkelerde kabul görmesidir…

  İslâm Dünyası’nın en ünlü müfessirlerinden Ebu Cafer Taberi (MS 9. yy – MS 10. yy) Tefsir-ül Taberi’de aynen öyle yazmaktadır: “Siz müslümanlar eğer inanmayanların otoritesi altında yaşıyor ve kendinizle ilgili endişeler taşıyorsanız dilinizle sadık kalın… Düşmanlığınızı içlerinizde besleyin…”

  LAİK/DEMOKRAT TÜRK İNSANLARI’NA TARİHÎ ÇAĞRI:
  KÖKTENDİNCİLERİ SANDIKLARDA KARANLIĞA GÖMÜN!
  Köktendinciler hiçbir zaman gerçek demokrat olmamışlardır… Olacakları da yoktur…

  Bizim köktendincilere karşı nedendir bilmem toleransımız vardır… Köktendincilerin bize karşı toleranslarını ise gören olmamıştır!.. Olamayacaktır da…

  Sevgili Dostlar… Ben bu takiyye denilen musibetten iki yüzlü riya politikasından artık sıkıldım. Eminim sizler benden daha da çok sıkıldınız.
  O zaman… Bütün laik/demokrat insanlarımıza çağrım şudur:

  Köktendincileri sandıklarda geri gelmemecesine silelim!.. Politik varlıklarını takiyye kefenleri’ne sarıp sandıklara gömelim.

  Biz laikler akluofobi’ğiz… Karanlıktan korkarız…
  Onlar ise heliofobik’tirler. Aydınlıktan ödleri kopar…
  Gömelim ki ışık duyarlı epilepsi nöbeti geçirip ebediyyen sandıkta kalsınlar!

  İNTERAKTİF SOHBETLER
  Misafir – Nuran: Nuran Hanım… Annem ve hatta anneannem de aynen sizin anneniz gibiydiler… İyi ki onları gördük ve onlardan feyz aldık. Size de iyi yıllar dilerim.

  Misafir – avci: Mesajınız beni son derece duygulandırdı… Akçam’ı ilk kez yıllar önce Sultangaliyev üzerine araştırmalar yaparken Kazan’da gördüm. O kadar etkilendim ki döner dönmez deliler gibi aradım bir fide buldum. Gençlik işte o sıralar Ege’de denize karşı bir evimiz vardı. Bahçesine diktim… Doğal olarak tutmadı… Üzüntüsü hâlâ içimdedir… Sizin de geçmiş Nardugan’ınız kutlu olsun.

  carsida hayat var: Olabilir… Çok teşekkür ederim.
  Misafir - TC-1881: Bu takdirinize layık olmaya çalışıyorum sağolun… Paşa’ya

  benden de rahmet dilekleri… Acılı ailesine de sabırlar…
  carsida hayat var: Teşhis ve tesbitinize de aynen katılıyorum.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  05.01.2014


  Odatv.com

  OkyanusunKalbi and Sürmenaj like this.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Dindar köktendinci değildir. Köktendinciler her dinden çıkabilir. Siyasetin içindedir. Laikliğe karşıdır. Baskıcı ve zorbadır. Kuran’ın ve hadislerin yoruma dayanılmadan kelimesi kelimesine uygulanmasıdır. Mesela El kaide ve Hizbullah köktendinciliğe örnek verilebilir. Türkiye’de köktendinci kişiler engellenmiştir. Şuanda halkın büyük bir bölümü dindar olarak gördüğü kişilerin aslında iki yüzlü cahil olduklarını anlayamamasından ileri gelmektedir.. Bu kişilerin kendilerinden başka kimseye saygıları yoktur. Görünüşte dindardırlar. Ağızlarından Allah’ın adını düşürmezler. Ama dinimizde yasak olan bir çok şeyi yapmaktan da kusur kalmazlar. Görünüşte dindar olmak zorundadırlar. Çünkü dindar görünmek inançlılar tarafından seçilmesi kolay bir kandırma yöntemidir. Emek ve bilgi gerekmediği için de cahil insanları kandırmak çok kolaydır.. Velhasıl kelam İslamcı demokrat olmaz. Kul hakkı yemekten korkan halkını düşünen dindar demokrat olur. Din ve devlet işleri neden birbirinden ayrılmış? İşte bu tür ikilemleri ortadan kaldırmak içindir..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş