Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Can
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Şahin Efe Yılmaz: Kuva-yı Milliye Ruhu Diriliş

  Şahin Efe Yılmaz: Kuva-yı Milliye Ruhu Diriliş


  “Hükümet merkezi düşmanların şiddet çemberi içindeydi.Siyasal ve askeri bir çember vardı.İşte bu çember içerisinde yurdu savunacak ulusun ve devletin bağımsızlığını koruyacak kuvvetlere emrediyorlardı.Bu biçimde yapılan emirle Devlet ve Ulusun araçları temel görevlerini yapmıyorlardı.Bu araçları savunmanın birincisi olan orduda ordu adını korumakla birlikte elbette temel görevini yerine getirmekten yoksundu.İşte bunun içindir ki yurdu savunmak korumak olan temel görevi yerine getirmek doğrudan doğruya Ulusun kendisine kalıyor.İşte buna Kuva-yı Milliye diyoruz.”

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk
  Bugünlerde hepimizin bu söz üzerinde uzun uzun düşünmesi gerekiyor sanırım..İstiklal Harbi sırasında aç karnına delik deşik ayakkabılarıyla çakar almaz tüfekleriyle on beş yaşında düşmana karşı direnişe katılan ve savaşan insanların torunlarıyız biz. Onların insan üstü fedakarlıklar göstererek koruduğu ve bizlere miras bıraktıkları bu kutsal vatana sahip çıktığımızı söyleyebilir miyiz peki? Açıkçası bundan pek emin değilim.

  Yapmamız gereken çok zor değil aslında. Hepimize düşen en mühim vazife bulunduğumuz yer her neresi ise orayı son kale olarak düşünüp korumak ve ülkemize faydalı olmaya çalışmaktır. Bunun için de bize sunulan imkanları hoyratça kullanmayacağız. Görev adamı erdemi ile hareket ederek ülkemize karşı sorumluluklarımızı yerine getireceğiz. Yedi düvele karşı yokluk ve sefalet içerisinde direniş göstererek vatanımızı korumuş ve kurtarmış atalarımızın hatıralarına sahip çıkacağız. Bu uğurda mücadele edenlere destek olacağız. Ülke genelinde Kuva-yı Milliye ruhunu koruyacağız..

  Kime sorsanız bu sözlere eyvallah elbette zaten öyle yapıyoruz der. Ancak kaç kişi bu söylemleri eyleme geçirmektedir asıl mesele işte budur..

  Bilindiği üzere Milli Mücadele yıllarında Kuva-yı Milliye nefsi müdafaa yapmıştır. Vatanının milletinin ailesinin ve tüm kutsal değerlerinin tehlikede olduğunu gören her yurttaşımız da can havliyle milis güçlerine katılmıştır.

  Kuva-yı Milliye teşkilatlanmasının alt yapısını ise vatansever subayların öncülüğünde efeler zeybekler ve kızanlar oluşturmuşlardır. Özellikle iç ayaklanmaların bastırılmasında Mustafa Kemal Paşa‘nın isteği üzerine Zeybeklerin büyük katkıları olmuştur. Düzenli ordunun bulunmadığı bir ortamda dağ yaşamında tecrübeli silah kullanmada maharetli istihbarat konusunda dikkatli çatışma konusunda ise becerikli olan cesur zeybekler milis kuvvetlerin göz bebekleri olmuşlardır. Ayrıca köylülerin yörüklerin kasaba ve şehirdeki halkın zeybeklere duyduğu güven ve hayranlık bir bakıma Kuva-yı Milliye’nin teşkilatlanmasını kolaylaştırmıştır. Hali hazırda zaten amaç yurt savunması yani namus meselesi olduğu için halk elinden ne geliyorsa destek olmuştur. Buna milli ruh diyebiliriz.

  Efelik Ruhu Kuva-yı Milliye Ruhu Çanakkale Ruhu diyebiliriz. O günkü şartlarda birbirlerinin farklı düşüncelerine ya da sosyal durumlarına bakmaksızın tek sancak altında toplanmayı bilmiştir halkımız. Bunun tersi bir durum meydana gelseydi zaten Ulu Tanrı korusun bugün ülkemizin durumu daha farklı olabilirdi. Çilekeş milletimizin tek isteği vardı özgür yaşamak. Tek bir amacı vardı: YURT SAVUNMASI.

  Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır dedi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları. Parola belliydi YA İSTİKLAL YA ÖLÜM!

  Zeybekler dadaşlar uşaklar yarenler köylüler kentliler KUVA-YI MİLLİYE Neferleri ülke genelinde teşkilatlandılar. Bölge bölge milis kuvvetler oluşturularak vatanı savundular ve işgal kuvvetlerini yurttan attılar. Kurtuluş Savaşının yaralarını sarmak elbette kolay değildi ve uzun zaman aldı. Ayrıca halen iç ve dış düşmanlar farklı sahalardaülkenin altına dinamit yerleştirme gayretinde idiler. Ve bundan hiçbir zaman vazgeçmediler. Vazgeçmeyecekler de..


  Mustafa Kemal Atatürk‘ten sonraki dönemde tam manası ile bir Milli Eğitim politikası geliştiremediğimiz için olmalı ki bugün hepimiz kendimizi yurtsever olarak niteliyorken bir yandan da birçok farklı cepheye ayrılmış durumdayız. Hepimiz vatanseveriz ancak kendi bildiğimiz gibi seviyoruz vatanımızı. Her geçen gün daha da kutuplaşıyoruz. Elbette bu durumu tetikleyen iç ve dış unsurlar ve aktörler var. Uluslararası menfaatler ve çıkarlar gereği izlenen politikalar ve istihbarat savaşları var. Neticede çok çileler çekmiş bu aziz milletin kafası karmakarışık edilmiş dost kim düşman kim anlayamaz hale getirilmiş hal böyle olunca da üzerinden kara bulutlar eksik olmuyor. Kuvvetle muhtemeldir ki dünya var olduğu sürece de eksik olmayacaktır. Öyleyse İstiklâl Harbi vermiş atalarımızın yaşadıklarından ders alarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün Gençliğe Hitabesini hiç bir zaman aklımızdan çıkarmadan bulunduğumuz noktada arsız namussuz vatan ve millet düşmanlarına karşı efeleneceğiz. Efelenmekten kastımız kavga gürültü değil elbette. Efeler gibi dik duracağız ve Milli Menfaatlerimizi gözeterek Efe ahlakı ile görev yapacağız. İç ve dış her türlü operasyonlara karşı ülkemizin birliğini bütünlüğünü milletimizin refahını ve devletimizin bekasını her şeyden üstün görecek ve bu uğurda mücadele edeceğiz. İnanmış bir tek insan inançsız bin kişiye bedeldir şiarıyla hareket ederek mücadele edeceğiz. Hangi ülkede olursak olalım hangi coğrafyada yaşarsak yaşayalım hangi meslek sektöründe yaşamımızı idame ediyorsak edelim bulunduğumuz noktada YURT SAVUNMASIna katkıda bulunacağız. Günlük yaşantımızda en azından bir saatimizi ülkemize hizmete ayıracağız. Bireysel olarak ne yapabiliriz peki? Bunun cevabını kendinize sormalısınız. Benim elimden hiç bir şey gelmez diyenlere küçük bir örnek vereyim..

  Şuan gündemdeki malum siyasi ve uluslararası entrikalar sebebi ile ülkemizde gerçekleştirilmiş bir operasyondan dolayı tutuklu olan aynı zamanda Milletvekili Özel Kuvvetler Komutanlığının da efsane isimlerinden emekli Korgeneral Engin Alan Paşa‘nın yanında savaşmış ve yaralanarak gazi olmuş bir delikanlı eğer ki; tekerlekli sandalye ile hayatını idame ediyor iken halen YURT SAVUNMASI için vatan için sosyal medyada kendince bilgi paylaşımları yapıyor ise gününü gün ederek yaşayan ve kendine vatansever diyenlerin artık toparlanma vaktidir. Daha nice babayiğitler yurt savunması için kendilerince farklı alanlarda mücadele veriyorlarken vatanseverlik nutukları çekenlerin vatanseverliklerini ve icraatlarını gösterme saati gelmiştir.. Halkımız asgari ücret ile binbir çile içerisinde kredi kart borçları ile biçare bir şekilde yaşamaya çalışıyorken bu şartlarda iki üç çocuk okutma mücadelesi veriyorken vatansever subaylar ve aydınlar kumpas ile tutsak edilmişken bu ülkede ben Müslümanım ben Türküm Türk milliyetçisiyim diyen hiç kimsenin rahat uyuyamaması gerekir. Çünkü her an sıra bizlere de gelebilir. Hepimizin hayalleri umutları geleceğe dair beklentileri var. Bunları gerçekleştirebilmek için azim ve kararlılıkla mücadele etmek gerekiyor. Ve en önemli husus ise yardımlaşmamız gerekiyor. Bugün ülkemize zarar veriyorlar diyerek kızdığımız bir takım yapılanmalara bakınız. Her manada birbirlerine sahip çıkıyorlar. Özel yaşamda ticarette doğumda ölümde her zaman ve her yerde bir aradalar.

  Onlara kızmayı bir kenara bırakıp hatalarımızdan da ders alıp yeniden ayağa kalkma vakti gelmiştir artık. Facebookta özlü sözler yazmakla vatan kurtaramayız. Sosyal medyayı çok iyi kullanarak farklı alanlarda ülkemize faydalı faaliyetlerde bulunan yurttaşlarımıza destek olacağız.

  Facebook sayfalarımızda da genel itibari ile aynı fikirlerde olduğumuz insanlar ile arkadaşlık ediyor ve paylaşımlarda bulunuyoruz. Üye olduğumuz sayfalar ve gruplarda hemen hemen aynı ya da benzer paylaşımlar yapan yerler. Dolayısı ile önemli bazı bilgileri edinebilme ve hem fikir olduğumuz insanlar ile tanışabilme imkanı dışında bu paylaşımların bize fazla katkısı bulunmuyor. Çünkü inancım odur ki ülkesini seven dinç bir kafa ve ruh haline sahip herkes zaten yaşanan gelişmelerden dolayı kaygı duymaktadır. Öyle ise bu bilgi paylaşımlarını hem fikir olduğumuz insanlar ile yaparken aynı zamanda da farklı görüşlerde olan yurttaşlarımıza da iletebilmeliyiz. Asıl onları bilgi sahibi yapma yolunu bulmalıyız.

  Hoşgörü ve yurtseverlikte birleşerek birbirimize saygı göstererek ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için ortak bir sancak altında toplanmayı başarabilmeliyiz. İnternet kullanmayan kesimlere de ulaşmak mecburiyetindeyiz. Bunun için de vatansever yayın yapan tv gazete ve dergilere abone olacağız destekleyeceğiz. Aksi takdirdebu medya satılmışişte efendim şunlarabunlara ait diyerek söylenmenin bir manası yoktur.VatanseverlerVatanseverlere sahip çıkacaklar.Bu kadar..Kuva-yı Milliye Ruhu ile hareket ederekherkes bulunduğu yerde kendince yurt savunması yapacak.Unutulmamalıdır ki bugünlerde yaşanan olumsuz ve üzücü olaylar yarın bir şekilde bertaraf edilecektir. Ancak bu tür olaylar bitmeyecektir. İsimler değişecek aktörler değişecek ama oyun kurucular var olduğu sürece aziz ve çilekeş milletimizin derdi bitmeyecektir. Bu sebeple günlük aylık yıllık değil on yıllık düşüneceğiz. Yurtsever gençler yetiştirilmesine destek olacağız.

  Yaşadıklarımızdan dersler çıkartarak bizden sonra gelecek olan gençleri düşünerek ülkemize sahip çıkacağız. Onun için tekrar tekrar söylüyoruz hangi coğrafyada doğmuş olursa olsunlar Türk Evlatları Efe Ruhlu olmalıdırlar ve Efece Vatansever olmalıdırlar. Bu düşünce ve ruh halinde olan insanlar ne kadar çoğalırlarsaülkemizin huzuru barışı ve refahı da o kadar artacaktır. Çünkü Efeler adil mert dürüst çalışkan iliklerine kadar Vatanseverdirler. Hırsızlık arsızlık namussuzluk yapmazlar dostlarını yarı yolda bırakmazlar vatana ihanet etmezler ve ettirmezler. Bu sebepledir ki Mustafa Kemal Paşa Efeleri ve Efeliği her zaman önemsemiş onları ayrı sevmiş değer vermiştir. Zeybekler de kendilerine baş Efe olarak Sarı Zeybek Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü seçmişler ve her sözünü emir bilmişlerdir. Gazi Paşa‘nın dediği gibi zeybeklerin oyunu dahi erkek oyunudur.. Velhasıl Efe Ruhlu delikanlılar yetiştireceğiz. Ve onları destekleyeceğiz.

  Ülkemiz şu iki şeyin ülkesidir:Biri çiftçi diğeri asker. Biz çok iyi çiftçi ve asker yetiştiren bir ulusuz. İyi çiftçi yetiştirdik çünkü topraklarımız çoktur. İyi asker yetiştirdik çünkü o toprakları isteyen düşmanlar çoktur… Bundan sonra da daha iyi çiftçi ve asker olacağız. Ancak bundan sonra asker oluşumuz artık eskisi gibi başkalarının hırsı şanı şöhreti ve keyfi için değil; yalnız ve yalnız bu aziz topraklarımızı korumak içindir. Mustafa Kemal Paşa..

  Ben vatanımı seviyorum ve vatanımın milletimin çocuklarımın geleceği için endişeleniyorum diyen herkesin bu güne kadar ki hatalardan ders alarak ayağa kalkma ve harekete geçme vakti gelmiştir. Elinize taş alın sokağa çıkıp sağa sola taş atıp cam çerçeve kırın demiyorum. Bulunduğunuz noktayı koruyun ve YURT SAVUNMASI için çalışın..

  Bu uğurda çalışanlara sahip çıkın. Eğer vatanseverlere sahip çıkmazsanız vatansever olmayanların yönetimine seyirci kalırsınız..

  Nasıl ki Milli Mücadele döneminde halkımız Efelenmiş Kuva-yı Milliye ile yurt genelinde teşkilatlanmış ve yurt savunması yapmıştır bizler de bugün nefsi müdafaa yaparak yurdumuzu her türlü saldırıya karşı koruyacağız..

  Devlet dairesinde ya da özel sektörde bulunduğumuz konumu ve imkanları devletin ve milletin menfaati için değil de kendi kişisel çıkarlarımız için kullanırsak evet bir süre şatafatlı bir yaşam sürebiliriz belki. Ancak onursuz yaşamanın vicdanen acısı bir yana elbet bir gün bir yerde bir şekilde hesap veririz. Bakın etrafınıza çevrenize. Kolay yoldan arsız namussuz ahlaksızca zengin olma hayalinde olanlara. Mutlaka hepinizin tanıdığı böyle insanlar vardır.

  Dünlerini düşünün bu günlerine bakın ve yarınlarını görün! Tertemiz onurlu bir yaşam bu dünyada hiç bir mala mülke değişilemez. Bizler Türk evlatları olarak daima onurlu şerefli ve ahlaklı bir yaşam sürecek ülkemiz için milletimiz için erdemli namuslu mert kavgalar vereceğiz.
  İstiklal Savaşında on beş yaşındaki delikanlıların torunları Kuva-yı Milliye Neferlerinin evlatları Zeybeklerin Efelerin torunları BU DAĞLAR BİZİM!

  Dağlarımızı koruyacağız.. Bu güne kadar görevlerimizi tam manası ile yapamadık. Artık toparlanma ve her türlü hainliğe karşı birlikte mücadele etme vakti gelmiştir. Sanatta kültürde sporda askerlikte polislikte siyasette iş yaşamında devlet dairesinde yurt içinde yurt dışında her nerede isek Kuva-yı Milliye Ruhu ile hareket ederek çok çileler çekmiş aziz milletimizin dirilişine katkı sağlayacağız. Başka çaremiz yok. Elimizden ne geliyorsa gücümüz neye yetiyorsa ülkemizin milli çıkarlarını korumaya yönelik çalışmalar yapacağız.

  Halkımızı her alanda bilgilendireceğiz ve art niyetlilere karşı uyaracağız. Gerçekleri görmelerini ve anlamalarını sağlayacağız. Atalarımızın temiz kanları ile ıslatıp bizlere miras bıraktıkları bu kutsal vatanda Türk Sancağından başka sancağın dalgalanmasına izin vermeyeceğiz. Bunun için de uyanık olacak yardımlaşacak ve Kuva-yı Milliye Ruhu ile mücadele edeceğiz. Ortadoğuya bakın yarını görün!

  Saygılarımla…Sağlıcakla kalınız…


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  09 Ocak 2014

  İLK KURŞUN
  Sürmenaj and OkyanusunKalbi like this.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Kuvayi Milliye ruhunu oluşturmak zor. Araya farklı görüşte kişiler girince provoke halini alıyor. Tıpkı gezi parkında olduğu gibi.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş