Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Saygı Öztürk | Unutmayın, Şikayetçi Olduğunuz Yönetmeliği de Siz Çıkardınız

  AKP yetkililerinin ağzından “yolsuzlukla mücadele” sözcükleri düşmüyor. Ama yolsuzlukla mücadele yol ve yöntemlerini de yine AKP kapatıyor. Yolsuzlukla mücadele etmesi gereken birimler yasal düzenlemelerle etkisiz hale getiriliyor AKP’lilerin üzerine gidildiğinde ise görevden almalar başlıyor.

  Yolsuzluklarla kaçakçılıkla organize suçlarla mücadele görevi bulunan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanı’nı görevden alıyorsunuz bununla yetinmeyip bütün şube müdürlerini sanki suç işlemişler gibi toptan gönderiyorsunuz. Görevden alınanlar başlarına gelenleri ailelerine çevrelerine nasıl anlatacak?

  O yönetmeliği de AKP çıkardı
  Adalet Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı “Adli Kolluk Yönetmeliği”ni birlikte hazırladı ve bu yönetmelik 1 Haziran 2005 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı. Yani Başbakan Tayyip Erdoğan‘ın şikayetçi olduğu yönetmelik kendi hükümeti döneminde çıkarılan bir yönetmeliktir.

  1 Haziran 2005 tarihinden geçen cumartesi gününe kadar bu yönetmelik yürürlükteydi. 17 Aralık operasyonu yapılıncaya kadar Başbakan’ın bakanların böyle bir yönetmelikten şikayetçi olduğunu duyan oldu mu? Ne zaman AKP’li bakanların çocuklarının isimlerinin karıştığı “yolsuzluk ve rüşvet operasyonu” yapıldı o zaman bu yönetmelik hatırlandı. “Niçin Emniyet müdürüne valiye içişleri bakanına Başbakan’a haber vermedeniz?” denilip bu işin içinde kim varsa tamamı görevden alındı alınmaya devam ediyor.

  8 yıl niçin beklediniz?
  Yönetmeliği çıkaran kim? Hükümet. Peki böyle bir yönetmelikten 8 yıldır hiçbir şikayeti olmayan kim? Yine hükümet. Bakan çocukları gözaltına alınınca bu yönetmeliği hatırladılar ve hemen yönetmeliği değiştirdiler.
  Emniyet müdürü emniyet müdürü olsa idari yönden kendisine bağlı şube müdürünün ne yaptığından mutlaka haberdar olur. Bugüne kadar hiçbir emniyet müdürü “Ne yaptıklarını bilmiyordum” dememiştir. Görevden alınan İstanbul Emniyet Müdürü Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]’ın operasyon yapılacağından haberinin olmadığına hiçbir emniyet mensubu inanmaz. Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] aldığı bilgiyi üst makamlara bildirmiş olsaydı böyle bir operasyonun da önü kesilir suç kanıtları karartılabilirdi.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] böyle bir bilgiyi üst makamlara vermemekle hem yasanın gereğini yerine getirmiş hem emrindeki polisi korumuş hem de yolsuzluğun üzerine gidilmesini suç kanıtlarının karartılmasını engellemiştir. Bundan sonra cumhuriyet savcısının üzerinde çalıştığı her konuyu adli görev yapan polis müdürlerine onlar valiye vali bakana bildirmek zorunda… Yani operasyon yapılacağını önceden bilmeyen makam kalmayacak. Bunun anlamı AKP’lilere karşı operasyon yapılması hemen hemen imkansız hale gelecektir.

  Teftiş kurullarını da AKP bitirdi
  Bir zamanlar bakanlıklarda teftiş kurulları vardı. Bazı olumsuzluklar yaşansa da idaredeki büyük yolsuzluklar hırsızlıklar müfettişler tarafından soruşturuluyor cumhuriyet savcısına sağlam suç kanıtları gönderiliyordu. Bugün gelinen noktada ise teftiş kurulları artık ortada yok.

  İsimlerini bile değiştirdiler. “Denetim Birimi” oldu. Daha önce doğrudan bakana bağlı görev yaptıkları için gerektiğinde müsteşar yardımcıları genel müdürleri de soruşturabiliyordu. Oysa bugün denetim birimini daire başkanlığına bağladılar. Esas icra makamında olan müsteşar müsteşar yardımcılarının soruşturulmasının da önünü kestiler. İnceleme denetleme ve soruşturma yapmaları neredeyse imkansız hale getirildi.

  Dünya Şeffaflık Örgütü’nün yolsuzluk endeksinde Türkiye 53. sırada… Hükümet yetkilileri her olumsuzluğu “dış güçlere” ve onların komplolarına bağlıyor. O yüzden emekli Büyükelçi Onur Öymen Türkiye’nin sırası için “Acaba bu da mı Türkiye’ye karşı bir komplonun eseri?” diye soruyor.
  Yolsuzluklara göz yumarsanız yolsuzluk yapanlardan çok onu ortaya çıkartanlarla mücadele ederseniz yargının yetki alanına giren konulara hükümetin müdahale etmesine karşı çıkmazsanız Türkiye’yi çağdaş demokrasilerin düzeyine yükseltmezsiniz.

  Sıkıyönetimde bile kapanmadı
  Sıkıyönetim döneminde bile Emniyet binaları gazetecilere kapanmamıştı. Kendisine güvenen emniyet yetkilileri de gazetecilerden bir zarar gelmeyeceğini devam eden operasyonlarına sekte vurmayacağını da çok iyi bilir. Her zaman karşılıklı bir güven ortamı vardı. Şimdi bunu da bir geleneği de yıkıyorlar.

  17 Aralık operasyonu bakan çocuklarına uzanmamış olsaydı ne Adli Kolluk Yönetmeliği değiştirilir ne de gazetecilerin emniyete girişi yasaklanır operasyonu yapanlar haberleri olup da üstlere bilgi vermeyenlere “niçin haber vermediniz?” diye sorulmazdı. Yönetmelik değiştirildi gazetecilere yasak getirildi. Durun bakalım daha neler olacak neler…


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  25 Aralık 2013


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yönetmeliği kendileri çıkardı kendi üzerinde denendi. Yani kendi kazdıkları kuyuya kendileri düştü.

  Üff tekerleme gibi konuştum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş