Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Mehmet Faraç | AKP-Cemaat Kavgası Büyürken Hallaç Pamuğunu Kim Atacak?..

  Hilafet uğruna egemen olmaya çalışan iki güç acaba karşılıklı olarak şöyle diyorlar mıdır: "Büyütür beslersen bir gün seni yemeye kalkar!.."

  AKP ile cemaat arasındaki kavgada birileri "ah vah" ediyorsa işte bu sözü de eminim sıkça kullanıyordur!.. Oysa asıl "ah vah" etmesi gerekenler iki grup dışındaki cumhuriyetçi kesimler değil mi?..

  Cumhuriyetin hilafetçi iki grup arasında adeta ikiye bölünmesi bile ülkenin geleceği açısından vahameti anlatmaya yetiyor aslında... Yetiyor artıyor ama gaflet uykusundan uyanmayanlar ya da cemaati ürkütmemek için özellikle uyanmak istemeyenler puslu havada bir şeyler elde edebileceklerini sanıyorlar!..

  Peki nihai hedefleri laik cumhuriyeti ortadan kaldırmak olan ve yıllardır bu uğurda işbirliği yapanlar mutlak hâkimiyet için çatışırken bunlarla kim mücadele edecek?..

  Hem AKP'nin hem de cemaatin iyice yıpranmaya başladığı bir süreçte yolsuzluk ve rüşvet skandallarıyla sarsılanların üzerine kim gidecek?.. Maalesef kimse yok!.. Ne yazık ki inanılmaz bir suskunluk hâkim ve mücadele etmesi gerekenler yaşananları ağızları açık biçimde sosyal medyadan takip etmeyi sürdürüyorlar!..

  Oysa şu memlekette doğru düzgün; atak kararlı cesur etkili becerikli bir muhalefet olsaydı özellikle AKP'yi tam da bu süreçte hallaç pamuğu gibi atmaz mıydı?..

  Ya da tam tersinden soralım da zavallılar belki anlar; şu rezaletler CHP ya da MHP üzerinden yaşansaydı AKP ile yandaş medyası taarruza geçerek muhalefeti hallaç pamuğu gibi atmaz mıydı?..

  İki sorunun da yanıtı bellidir de harekete geçecek olan kim acaba?.. İşte asıl ve ezeli mesele budur...

  Hangi devlet?..
  Medyanın yüzde 90'ı susturulduğu için son rüşvet ve yolsuzluk rezaletini kurcalayacak Aydınlık ve bir iki gazete dışında yayın organı da kalmadı... Yani medyanın hali muhalefetin sessizliğinden daha da vahim!..

  Durum böyle olunca AKP ile cemaat arasındaki kavgada yandaş medya birbirine taarruz ediyor... Dün de yazmıştık ya ağızlarından "Allah"ı ve dini düşürmeyenler egemenlik kavgası sırasında seviyeyi yerle bir etmekten de çekinmiyorlar...

  Yalnızca seviye mi takiye de diz boyu... İşte "bakanlara operasyonu cemaat yaptı" şeklindeki algı büyüyünce Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce sosyal medya üzerinden savunmaya geçti... Gülerce önceki gün "bizim ilgimiz yok bu bir devlet operasyonu" şeklinde paylaşımlarda bulundu!..

  İlahi Hüseyin Gülerce adama sormazlar mı "devlet mi kaldı ki?.." Adama sormazlar mı; "Peki son 12 yılda devleti kim ele geçirdi?.."

  Fişşşşşşş!..
  Cumhuriyet düşmanı Taraf gazetesinde yazan cemaat hayranı Uslu Emre; tam 4 ay önce 12 Ağustos'ta Twitter'da "Bakan çocuklarının adları yolsuzluklara karışmışsa kim Güler kim ağlar" diye yazarak İçişleri Bakanı Muammer Güler'e dikkat çekmiş!.. Yani tam da 12 Ağustos depreminin yıldönümünde yeni bir siyasal depremi haber vermiş!..

  Medyanın bir kesimi bu tweet'ten yola çıkarak Uslu'nun cemaat operasyonunu aylar önce bildiğini yazmış...

  Mürit-medya bağlantısında olan herkesin kolaylıkla ulaşacağı bilgiler olabilir de peki madalyonun diğer yüzüne ne demeli?..


  O yüzünde de ilginç öngörülü bir tweet var ancak kimse farkına varamadı!.. AKP'yi militanca savunan "Wake Up Attack" adlı Twitter hesabında 15 Aralık'ta yazılan şu tweet'e ne demeli:

  "Devletin erklerini kendi çıkarları için kullanmaya kalkanlar üstelik bunu halkın onayını dahi almadan yapanların fişi çekilecek!.."

  Hadi bakalım tweet'çilerin bile aylar öncesinden bildiği bir operasyonu devleti yöneten bakanların bilmemesine mi yanalım yoksa medyacıların istihbarat kurumlarıyla bu kadar içli dışlı olmasına mı?..

  Yürüyenler yürütenler!..
  AKP ile Fethullahçılar arasındaki rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kavgasında bakanların çocukları bankacılar ve eşleri bile gözaltına alındı... Yani aile boyu bir operasyon var...

  Bu operasyon şu gerçeği de ortaya çıkardı: Ülkemizde iki tip gençlik varmış; biri laiklik cumhuriyet ve Atatürk uğruna copa panzere ve gaza rağmen Taksim Meydanı'nda aslanlar gibi "Gezi"nen gençlik diğeri ise rantın çıkmaz yollarında "beraber yürüttük biz bu yollarda" şarkısı eşliğinde dolaşan gençlik!...

  Yani anlayacağınız sözde "imanlı gençlik" gemisini yürütüyor neredeyse "imansız" diye suçlanan gençlik ise ideolojileri ve ilkeleri uğruna aydınlığa yürüyor!..

  Kimin ahı tuttu?..
  "Ergenekon'un kasası" suçlamasıyla zindana atılan Kuddusi Okkır'ın mı?..

  Silivri'de kanserle boğuşurken ölüme terk edilen Fatih Hilmioğlu'nun mu?..

  Terörist damgası vurulan Türkan Saylan'ın mı?..

  "Ergenekon" ve "Balyoz" tuzağıyla zindana atılan yurtseverlerin mi?..

  Esaret altındaki İşçi Partisi Ulusal Kanal ve Aydınlık gazetesi yöneticilerinin mi?..

  "Gezi"de vahşice öldürülen gençlerin mi; Ali İsmail'in mi Ethem Sarısülük'ün mü?..

  Ülkenin sokaklarında gözleri çıkartılan saçlarından savrularak yerlerde sürüklenen yurttaşların mı?..

  AKP iktidarının uçakla dolar gönderdiği teröristler tarafından katledilen Libya lideri Kaddafi'nin mi?..

  On binlerce yurttaşı emperyalizm uğruna öldürülen ülkesi kan deryasına çevrilen Beşar Esad'ın mı?..

  Söyler misiniz; AKP-cemaat kavgasını kimlerin ahı ateşledi?.. Kimlerin ahı tuttu da iki egemen güç acımasızca birbirine düştü?.. Hadi bulunuz...

  Anketçilerin Sarıgül balonu?..
  Nasıl bir oyundur bu ki böylesine pervasızca pazarlanır?.. AKP ile cemaatin birbirine düştüğü saatlerde (!) Vatan gazetesinin internet sitesinde kendini büyük uzman sayan birilerinin "Cemaatin oyları artık Sarıgül'e gider" diye uyduruk hikâyeleri yayımlandı!..

  Dün sabah bir kalktık ki Sarıgül'ü pohpohlamak için düzenlenen bir anket de nedense yine Vatan'ın web sayfasında!.. Neymiş efendim "Sarıgül Kadir Topbaş'ı yakalamış!.. Oylar başa başmış!.."

  Sarıgül ile o site yöneticilerinin arasındaki ezeli ve ilginç muhabbeti (!) Vatan gazetesinin yöneticileri sorgulasın ama biz başka bir komediye dikkat çekelim;

  Cemaat-AKP arasındaki yolsuzluk kavgası önceki gün başlamadı mı?.. Peki hangi aralıkta araştırma yapıldı da daha geçen hafta yapılan anketlerde Topbaş'ın 12 puan gerisinde olan CHP'nin aday adayı Sarıgül bir gün içinde uçuverdi?.. Dahası Sarıgül'ün adaylığı ne zaman kesinleşti ki öne çıkartılıyor?..

  Ya arkadaşlar bir balonu şişirecekseniz bu kadar acele etmeyin bakın her yerinizden hava kaçırıyorsunuz ve kuşku yaratıyorsunuz!.. Hem yaptıysanız şu anketi deneklere şu soruları niçin sormadınız:

  "Sarıgül hakkındaki yolsuzluk dosyalarından Şişli'de yolları bile sattığından haberdar mısınız?.. Sarıgül'ün 1 milyar dolarlık servetine ve arkadaşı olan Başarı Elektronik'in sahibini imar oyunlarıyla milyarder yapmasına ne diyeceksiniz?.."

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Perşembe 19 Aralık 2013 02:31

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Benim düşündüklerimi yazmış Mehmet Faraç

  Kalemine sağlık...

  Bu operasyon şu gerçeği de ortaya çıkardı: Ülkemizde iki tip gençlik varmış; biri laiklik cumhuriyet ve Atatürk uğruna copa panzere ve gaza rağmen Taksim Meydanı'nda aslanlar gibi "Gezi"nen gençlik diğeri ise rantın çıkmaz yollarında "beraber yürüttük biz bu yollarda" şarkısı eşliğinde dolaşan gençlik!...

  Yani anlayacağınız sözde "imanlı gençlik" gemisini yürütüyor neredeyse "imansız" diye suçlanan gençlik ise ideolojileri ve ilkeleri uğruna aydınlığa yürüyor!..
  İşte budur. :bravo:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş