Fethullah Gülen
‘in son 200 yılın en önemli olayı 20 seçime bedel gerekirse ölülerinizi mezardan kaldırıp Evet için oy kullandırın dediği ve yürütme ile yargı erkinin tekleştirildiği 12 Eylül 2010 referandumun hararetli evetçisi Mansur Yavaş‘a yalnızca Y-CHP değil AKP de adaylık teklifi yapmış. Y-CHP açısından içine düşülen durum ibretlik. Yavaş CHP için iki kez reddettiği adaylık teklifi üçüncü kez götürülünce yol arkadaşları ve kendisini sevenlerce değerlendirme yaptıktan sonra kararını hafta içinde açıklayacağını söylüyor. Mansur Yavaş‘ın yol arkadaşları kimler acaba? Referandumda Evet için mücadele verdiği yol arkadaşları mı bunlar ne dersiniz? Bu vesileyle İlk Kurşun gazetesinde 15 Kasım 2013‘te yayımlanan “Sabahattin Önkibar neden Mustafa Sarıgül ve Mansur Yavaş güzellemeleri yapıyor?” başlıklı yazımı hatırlatma gereği duydum.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Ali Rıza Üçer

***

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Mansur Yavaş: Gökçek için anlaşılmaz bir çaba var

2009 yerel seçimlerinde MHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak yüzde 27 oy alan Mansur Yavaş “Anlaşıldığı üzere birilerinin Melih Gökçek’i seçtirme gayreti ortadadır. Ankara üzerinde yapılan bu hesapları bozmak gerekmektedir. Bu nedenle CHP yönetiminin tekrar ettikleri adaylık tekliflerini; bir seçenek olarak yol arkadaşlarımla ve beni sevenlerle değerlendirmeye almış bulunmaktayız” dedi.

Kendi internet sitesinden yazılı bir açıklama yapan Yavaş şunları kaydetti:

GÖKÇEK İÇİN ANLAŞILMAZ ÇABA
“MHP’den aday adayı olduğumu web sitemden açıklamamın ardından Devlet Bahçeli’ye sorulması üzerine ‘İlgi alanımızdan çıkmış şahsiyet ne yaparsa yapsın’ cevabını vermiş aday yapılmayacağımı kamuoyuna açıklamıştır. 40 yıldır emek verdiğim partimin başka bir aday ismini açıklayana kadar Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olduğumu tekrar ettim. MHP yönetiminin gerek kendi yaptırdıkları anketlerde gerekse de bağımsız kamuoyu araştırma şirketlerinin yaptıkları anketlerde şahsımın MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmam durumunda seçimin kazanılacağı yönünde sonuçlar çıkmasına rağmen Sayın Mevlüt Karakaya aday olarak açıklanmıştır. Ankara’da Melih Gökçek’in bir 5 yıl daha Belediye Başkanı olması için adeta anlaşılmaz bir çaba gösterilmektedir.

CHP’DEN AKP’DEN TEKLİF ALDIM
Partimin başka bir aday açıklamasının ardından AKP ve CHP de dahil olmak üzere birçok partiden Belediye Başkanlığı teklifi aldım makam için parti değiştirmek anlayışından uzak biri olduğumdan bu partiler içerisinde Demokrat Parti’den bağımsız adaylığım gündeme gelmiştir. Parti yöneticilerinin genel merkez binasının satışından elde edecekleri gelirle seçim kampanyasını yürütme niyetleri basına yansıdı. Melih Gökçek’in bu duyumlar üzerine telaşa kapıldığı aşikardır ki; mülk sahiplerinin talebi olmadan ve imar yasasına aykırı olarak DP Genel Merkez Binasının Kültür Merkezi yapılması kararı alındığı kamuoyuna duyurulmuştur. Duyumlar üzerine içine düşülen bu telaş ve çaba son derece anlamlıdır. Önümüzdeki seçenekler çok net; ya bu oynanan oyuna sessiz kalıp bir 5 yıl daha aynı yönetimle Ankara Büyükşehir Belediyesi yönetilecek ya da Ankara için adım atacağız. Bu konuyu hafta sonu boyunca istişare edip kararımı hafta içi kamuoyuyla paylaşacağım.”


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

14 Aralık 2013

İLK KURŞUN