“Millet ve vatan” mefhumu dünya kurulduğundan beri toplumların sosyal yaşam ve barınma olgusudur. Bu iki kavram baki kaldığı sürece toplumlar ölümsüzleşiyor.

İnsanlar vatan millet değer ve varlıklarını elde etmek için savaşlar veriyor. Bu savaşı kazananlar ayakta kalıyor. Aksi halde tarihe gömülüyorlar.

Türkler 2500 yıl önce tarih sahnesine çıkıyor. Onlarca devletler kuruyor. Anadolu’ya geliyor. Anadolu’da kurdukları devletlerle Türklüğü ölümsüzleştiriyor. Türkler 2500 yıl boyunca hiçbir zaman “analar ağlamasın” diye vatan ve Türklüğü feda etme zilletine düşmüyorlar.
Emperyalist güçler bir toplumu yok etmek ya da sömürmek için önce onların “vatan millet” gibi kutsal duygu ve inançlarını yok ediyor sonra ümüğüne biniyorlar.

Türkiye ve Türkler şimdi bu melun ve meşum süreci yaşıyor.

Emperyalistler (hasta adam dönemindeki) Osmanlı sadrazamı damat Ferit’e ülkeyi parçalama planı (Sevr) imzalatıyor. Ama Atatürk’e çarpıp feleklerini şaşırıyorlar.

Şimdi başta ABD aynı emperyalistlerce (ikinci Damat Ferit) Tayyip Erdoğan nezdinde bu şer plan tekrar hortlatılıyor.

Önce Tayyip Erdoğan’ı “Güneydoğu’yu bağımsız Kürdistan olarak belirleyen” BOP’a eş başkan yapıyorlar. Hazret “yahu siz aklınızı mı kaçırdınız? Ülkemin ipini bana mı çektireceksiniz?” diye bunların haddini bildiremiyor. Aksine ülkesini parçalama görevini paşa paşa üstleniyor.

Bu sinsi plana göre önce kültürel kimlik haklar istemiyle çengel atılıyor sonra özerklik daha sonra tam bağımsızlığın ilan edilmesi amaçlanıyor.

Çıkarcılık ve ödleklikten malul medya bilgin ve aydınlar bu mel’un planı bile bile “barış” teranesiyle ülkenin PKK’ya peşkeş çekilmesinin prodüktörü (yapımcı) oluyorlar.

Bu plan uyarınca önce Türklük ve vatan bilincini yok etmek gerekiyordu. “On paralık çıkarları uğruna her şeyini feda eden besleme medya ve yazar-çizer amigoluğunda” bunu başarıyorlar.

Ardından da Güneydoğu’yu Kürdistan ilan edecek kadar zıvanadan çıkıyorlar.

Bir de sıkılmadan barış bedeli olarak hiçbir şey vermedik diyorlar.

Bre utanmazlar Türklüğü TC’yi Güneydoğuyu verdiniz. Daha verecek neyimiz kaldı?

Dünya tarihinde gelmiş geçmiş tüm ülkelerde “vatan-millet bilinci laiklik ve özgürlüğü” ülkelerin aydınları bilginleri ateşliyor. Bizde ise rektöründen aydın yazar çizere kadar “çıkar tutsağı” bir takım yaratıklar yobazlığın yanında yer alıyor.

Vatan millet bir safsatadır diyor. Hepimiz Ermeniyiz mitingleri yapıyor. Şimdi de “analar ağlamasın” gulu gulu barış dansıyla ülkelerini bozuk para gibi harcıyorlar. Tüm bu melanetlere karşın Türkiye’de yer yerinden oynamıyor.

Kılıçdaroğlu Tayyip Erdoğan için “10 yıl önce yırtık pabuçla geldi şimdi dünyanın en zengin Başbakanı oldu” diyor.

Yalan-dolan yolsuzluk vatan bölünmesi yüzde 50 halkı ırgalamıyor

Gürsel Tekin: İstanbul’daki imar vurgunlarının 100 milyar doları aştığının belgelendiğini söylüyor.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu TV’ler de enerji soygunlarının 10 milyarlarca doları bulduğunu Sayıştay belgeleriyle kanıtlıyor. Başbakan dahil kimsenin gıkı çıkmıyor.

Deniz Feneri gibi yüzlerce soygun olayı artık çerez olarak kalıyor.

Tayyip Erdoğan gökten zembille inmedi. Başta anlı şanlı bir takım ulema bir TV’nin genel yayın yönetmeni “Tayyip Erdoğan Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilmeli” yalakalığıyla Başbakan’ı tetiklemeselerdi Tayyip de “barış makyajıyla” Güneydoğu’nun anahtarını PKK’ya teslim etme gafletine düşmezdi.

“10 Kasım’da Anıtkabir’e gidip sap gibi ayakta durmak bizim için azaptır” diyenler yüzde 50 oyla iktidar yapılmasaydı şimdi Atatürk anıtlarına çelenk koymayı yasaklamak kimsenin haddi olamazdı.

Kur’an’da bile yeri olmayan türban tarzındaki örtünmeyi özgürlük inanç gereği diye bir yerlerini yırtan demokrasi züppesi sözde aydın kimlikli soytarılar olmasaydı laiklik bu denli yerle bir edilemezdi.

Robot gibi parmak kaldıran AKP’li vekiller “Deniz Feneri soygununu hasıraltı eden” “başbakan istifa diye miting yapan gençleri zindana atan” savcı ve yargıçlar olmasaydı ülkenin temel direği ordu ve yargı bu denli çökertilemezdi.

Birileri “2004 rezaletini yayınlayan gazeteciyi içeri atmaya kalkmasaydı”; diğeri “bir alüfteye giderken seni kasetlenmekten ben kurtardım” diyemezdi.

Sonuç: Bu toplum virüsleri mahlukat ve penguenci medyanın “dünya lideri” diye gazlayıp arenaya sürdükleri kişiyi TIME dergisi “kötü alanda en çok gündem yaratan adam” kulvarında yarıştırıyor.

Yapılan ankette “askeri darbede Sisi birinci” “sivil darbede Erdoğan ikinci” olarak yarışı göğüslüyorlar. Ancak bu konuda birincilik Erdoğan’ın hakkıydı savı egemen oluyor.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

15 Aralık 2013