Ortadoğu’da Arapça Kürtçe ya da Farsça “Yaşasın Barış… Yaşasın Kardeşlik…” diye bağırmak 15 gün sürer.
Kardeşiz derler.

Ertesi gün vuruşurlar.
Dostluk eli uzatırlar.
Arkasından mezar kazarlar.

Türkiye Başbakanı Erdoğan ile Irak Kürdistan lideri Barzani hafta sonu Diyarbakır’da birbirlerine “Yaşasın Barış ve Kardeşlik” diyerek “Yeni Harita” üzerinden sarıldılar.
Haritalar yeniden yapılacak.

Sınırlar yeniden çizilecek.

Barzani’nin partisi KDP’nin sitesinde yayınlanan haritada; Adıyaman Şanlıurfa Malatya Elazığ Erzincan Mardin Diyarbakır Batman Siirt Şırnak Bitlis Van Hakkari Bingöl Muş Ağrı Kars Iğdır Tunceli Kilis Hatay Gaziantep Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından alınacak ABD kuklası “Büyük Kürdistan” topraklarına verilecek.
Türkiye küçülecek.

Küçük Türkiye olacak.
Kürdistan büyüyecek.
4 parça yapıştırılacak.
Büyük Kürdistan çıkacak.
ABD yapıştırma istiyor.
ABD kukla kullanır.
Ortadoğu kuklalar tarlası.
Kuklalar isteğe uyarlar.


* * *

Büyük Kürdistan!
Büyük lider yaratır.
Kimdir bu büyük lider?

“Barzani’dir büyük lider” diyenler bir yanda “Kürtler Öcalan’ı büyük görür” diyenler öbür yanda. Zaman kazanmak ve propaganda narkozuyla toplumu uyutarak; “Küçük Türkiye- Büyük Kürdistan haritasını” Türk halkına kabul ettirmek için zamana ihtiyacı olan Türkiye Başbakanı Erdoğan Barzani’yi alet olarak kullanıp Öcalan’ın önemini azaltmaya kalkıştı.

Öcalan’ı değersizleştirecek.
Barzani’yi önemsetecek.
Partisine oy çoğaltacak.

Öcalan ise komployu hemen gördü. Kucaklaşmanın olduğu günün ertesinde Gazetesi Özgür Gündem’de; “Barzani’yi Kürtlerin sahte avukatı” ilan etti. Öcalan’ın kitabından bir bölüm aktarılarak şu satırlar yazıldı: “Kürtlere avukatsız halk” denilerek hep bir sahte avukatın peşinde koşturulmaya çalışılır… Güney Kürtleri (Barzani’yi kast ediyor) Irak Araplarını kontrol etmek için yedeklenmiştir…

Güney Kürtleri Türkiye Cumhuriyeti’ni kontrol altında tutmak için de yedeklenmiştir… Kürt hareketinin tarihi bu gerçeği yeterince kanıtlar…” (Özgür Gündem 17 Kasım Pazar. Sayfa 11)


* * *


Öcalan tezgahtan geçti.
Kim gerçek kukla.
Kim sahte avukat.
En iyi o bilir tanır.

Bu yazıyı gazeteye basanlar; “Barzani sahte avukat… Apo’suz Barış olmaz…” demeye getiriyor. Öte yandan “Barış Süreci Analar Ağlamasın Şivan Perwer geldi Ahmet Kaya da burada olsaydı Özerklik Demokratik Özerklik Federasyon Konfederasyon” diye ağızlara yem yapılmış söylemlerin tamamının “Ver Kurtul”a çıkacağını başından kabul etmiş Türkiye Başbakanı “Küçük Türkiye- Büyük Kürdistan Çözümünü” sindirmiş durumda.

Halka da benimsetecek.
Cumhurbaşkanı olacak.
Müzakereye oturacak.

BDP Milletvekilleri ve silah bırakmayan Kandil’deki PKK komutanları; “Küçük Yeni Türkiye sınırlarının nereden çekileceği müzakeresi Öcalan ile yapılmalıdır” diye bastırmaya başladılar.


Hafifledi!
“Benim özgül ağırlığım var. Ben kum torbası değilim” diyerek dalkavuk ve yaltak bir siyasetçi olmadığını ilan etmişti. Bülent Arınç’ın “özgül ağırlığı” bir hafta bile sürmedi. TV’ye çıkıp “Benim hiçbir sözüm Başbakan’a Partime zarar vermemelidir. Biz başka partilere başka kişilere benzemeyiz. Davamıza zarar vereceğime kendimi feda ederim” dedi. Özgül ağırlığını verdi hafifledi.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

20 Kasım 2013