Demokratikleşme barış adı verilerek devlet eli ile Türkiye topraklarını bölme girişimleri 2009’dan beri devam etmektedir. Önceleri ne ihtiva ettiğini açıkça bilmediğimiz sadece ismen sunulan açılım paketinden zaman içerisinde birer birer ihanet adımları çıkmıştır. Ve uygun zemini oluşturan hükûmet son aylarda –seçimlerin de yaklaşması ile- bölücü faaliyetlerine hız vermiştir.

Dün postal yalayıcı saydığımız Türkiye Cumhuriyeti Başbakanınca muhatap kabul edilmeyen Mesut Barzani’nin bugün yine Türkiye Cumhuriyeti Başbakanınca Diyarbakır programına davet edilmesi Kuzey Irak yönetiminin Kürdistan olarak adlandırılması da bölünme yolundaki son hamledir. Yaptığımız her eleştiriyi söylediğimiz her sözü paranoyaklık barış düşmanlığı olarak kabul edenler -ne yazık ki- Barzani için Devrimci Demokrat Kürt Derneğinin astığı “Sayın Barzani kuzeydeki vatanına hoş geldin” pankartı ile Kuzey Kürdistan’a yapılan göndermeyi de görmezden gelmektedir.

Diyarbakır programının diğer rezaleti ise otuz yedi yıl sonra Türkiye’ye gelen Şivan Perver’in konseridir. İnternet sitesinde sizi Türkiye topraklarını Kürdistan olarak gösteren bir harita ile karşılayan Öcalan posterleri önünde konserler vermiş olan bu hain bir de vatanına hasret kalmış bir mazlum gibi takdim edilmiştir. Oysaki hainlik o kadar içine işlemiştir ki Şivan Perver’in Türk milletinin barış diye uyutulmaya çalışıldığı şu zamanda bile düşüncelerini gizleme gereği görmemiştir. Ve İbrahim Tatlıses ile el ele “Kaç bin yıldır Kürdistanımız parça parça kaldı düşman esaretinde…” sözlerinin yer aldığı şarkısı ile sahneye çıkmakta beis görmemiştir. Gerçi Türkiye Cumhuriyeti başbakanının “Vallahi Apo’yu özledik” diye şarkılar söyleyen Ahmet Kaya’ya methiyeler düzdüğü yerde Şivan Perver’in hareketlerini yadırgamak lüzumsuzdur. Neticede yılan yılanlığını yapmaktadır; zaten zehir dolu olduğunu bildiğimiz yılanı zehrini akıttı diye suçlamak da abestir. Diyarbakır’da yaşanan kepazeliğin tek suçlusu bu yılanlara bu fırsatı verenlerdir kuşkusuz.

Türk’ü öz yurdunda garip hâle düşürdükleri Türklüğü neredeyse suç saydıkları teröristleri vatansever diye sunup onlara bayram yaptırdıkları sürece utanamadan “barış” adını verenler aylardır şehit gelmiyor; analar ağlamıyor diye sevinmemizi beklemektedirler. Belki tüm bunlara Tayyip Erdoğan: “Biz olsaydık Apo’yu asardık.” dediğinde milliyetçi kesilen Barzani kongreye çağrıldığında hangi vasfından dolayı bilinmez “Türkiye seninle gurur duyuyor.” diye slogan atan partizanlıktan gözleri görmez olmuş Akp seçmeni inanabilir. Ancak dün silahla dağda almak istediklerini bugün kendi elimizle verdiğimiz sürecin adının “barış” olduğuna Türk milliyetçilerini asla inandıramayacaklardır. Her fırsatta savurdukları tehditler de göstermektedir ki istedikleri olmadıkları an Kürtçüler yine silaha sarılacaklardır. Ve bizim barış anlayışımız Türkiye’yi Pkk karşısında aciz duruma düşürerek sürekli tavizler vererek kanın akmasını engellemek değildir. Çünkü bilmekteyiz ki bu süreç çok daha fazla kanın döküleceği günlere gebedir. Bir barışın söz konusu olabilmesi için öncelikle Türkiye üzerinde kötü emeli olanların bertaraf edilmesi gerekmektedir ve er geç edileceklerdir de. Uzun Hasanların Ziya Gökalpların şehri ilelebet Türk kalacaktır elbette. Lakin içimizi kan ağlatan silah zoru ile bin yıl uğraşsalar dahi yapamayacakları gövde gösterilerini Türk milletini gerizekalı yerine koyarak devlet eliyle yapmalarıdır. Ama unutmasınlar ki devran dönecek gök yine otağımız olacak ve işte o gün Türk gençliği birinci vazifesine ahdevefa gösterecek ve gazabı kusursuz olacaktır!


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Kasım 17th 2013