Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Özgür Virlan | Böyle Buyurdu Son Padişah

  2009 yılı mart ayında gerçekleştirilen Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme metrobüs hattının açılışında dikkatinizi çeken ne olmuştu diye bir soru yöneltsem büyük bir çoğunluk cevapsız kalarak sessizliğini koruyacaktır. Ancak orada açılan ve hafızalarımıza kazınan bir pankarttan söz etmek istiyorum.

  Pankartta “Son Osmanlı padişahı I.Recep Tayyip Erdoğan” yazıyordu.

  Evvela şunu belirtmeliyim ki cumhuriyetimizi üzerine inşa ettiğimiz Devlet-i Âliyyemizin 600 yıllık geçmişinde Recep ve Tayyip ismini taşıyan hiçbir padişahımız yoktur. İlber Hoca’nın da belirttiği üzere Osmanlı’da isim verme konusunda bir disiplin vardır. Padişahlar ya peygamber efendimizin ismini alır ya da hulefai raşidin isimlerini taşır.

  Recep ve Tayyip’i kullanmamıştırlar.

  Gelelim Padişah benzetmesine nail olan başbakana biraz hafızamızı tazeleyerek son dönemlerde ne gibi söylemlerde bulunduğuna hep beraber bakalım.

  “Sen ne mutlu Türk’üm dersen o da ne mutlu Kürd’üm der.”

  “BDPli milletvekilleri ne olursa olsun bu ülkenin seçilmiş milletvekilleridir.”

  “Toplumun belirli bir kesimini rahatsız eden ifadeler var.” (Andımızla ilgili)

  “İki tane ayyaşın yaptığı yasa…”

  İmralı canisine “sayın” deyip şehitlerimize karşı yaptığı o saygısızca itham herkesçe malum olduğundan buraya yazmadım daha doğrusu yazamadım. Elim varmadı bir kez daha o aşağılık ifadeyi zikretmeye.

  Ermenistan ile protokoller imzalanmasını sınır kapılarımızın açılmasını Bursa’da Ermenistan ile oynanan maçta Azerbaycan bayrağının stada sokulmamasını Macaristan maçında Attilâ posterinin içeri alınmayışı gibi buna benzer tonlarca hadiseyi unutmuş değilim/iz.

  Başbakanın partisinin grup toplantısında sarf ettiği “yol için gerekirse cami de yıkarız” sözü kendisiyle nasıl çeliştiğini mi ortaya koyar yoksa kışladan çok evvel ayrılıp başka limanlara sığındığını mı sizce gösterir bilemeyeceğim ama bence her ikisini de gösterdiği kesin. Yalnız “Başbakan kibrin son noktasında ‘Cami yıkmayı sizden öğrenecek değiliz’ derse şaşırmayın.” Söyleminde bulunan Ümit Özdağ son derece haklı ve doğru bir tespit yapmıştır. Sen git Türk ordusunun şerefli subaylarını camiyi yıkacaklar diye içeri at İstiklal Harbi’nde büyük yararlılıklar göstermiş İsmet İnönü’yü eleştir sonra da “gerekirse cami de yıkarız” de. Bu ne perhiz ne lahana turşusu? Ne içtiniz kuzum böyle siz? Bu neyin kafası? Aman ayran kafası demeyin zira ayran alkolsüzdür.

  Milli şairimiz Mehmet Emin Yurdakul “Unutma ki şairleri haykırmayan bir milletsevenleri toprak olmuş öksüz çocuk gibidir” ikazında bulunur yıllar öncesinden. Bende bu sözü mucibince günümüzün haykıran sesi İsmet Özel’e kulak verip Türklükten vazgeçip Türkiyelilik gibi son derece cahilane bir kavramın arkasından koşanlara “Türk olmadıysan oldun Amerikalı” diyorum.

  Ve tekrar yazımın başına dönerek son padişah benzetmesine gelip diyorum ki zaten bizim başbakan olsa olsa Son Osmanlı padişahı Vahdettin ayarında bir yönetici olur. Ondan bir Fatih bir Yavuz çıkmaz. Neden mi? Nasıl olsa İngiliz veya Amerikan gemisi limanda hazır bekliyordur da ondan!

  Tanrı Türk’ü Korusun!

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  24 Ekim 2013
  Sürmenaj, Bunu Beğendi.
  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  ▌│█│║▌█ ██║▌║█ │█║▌│
  T ü r kB u d u n Ziyaretçilere, Gizli İçerik! ö k ü n !

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ve tekrar yazımın başına dönerek son padişah benzetmesine gelip diyorum ki zaten bizim başbakan olsa olsa Son Osmanlı padişahı Vahdettin ayarında bir yönetici olur. Ondan bir Fatih bir Yavuz çıkmaz. Neden mi? Nasıl olsa İngiliz veya Amerikan gemisi limanda hazır bekliyordur da ondan!
  Sonunu çok güzel bağlamış..:anıl2:


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş