Haber sitelerinde dün de “durmak yok yola devam” türü yeni bir “Şahlık-Sultanlık-Doymamışlık Projesi’nin” bilgisi vardı.

Bilgi şöyle veriliyordu:

Vahdettin son padişahtı.
İngiliz gemisiyle kaçtı.

Kaçarken de geride 4 eşini bırakıp İstanbul’da İngiliz komutanına; “karılarıma iyi bakın lütfen…” diye ricada bulundu. İngiliz komutanın hatıralarında yazıyor. İsteyen bulup okuyabilir. İşte bu son padişahımız Sultan Vahdettin’in yaşadığı “Vahdettin Köşkü” ile etrafındaki 60 bin metrekare arazi kamulaştırılacak.

Karar çıkmış.
25 bakanımız var.
25 bakan da imzalamış.

İstanbul’un seçkin semti Çengelköy’deki Vahdettin Köşkü “Başbakanlık Anadolu Yakası Çalışma Ofisi” olacak.

Hayata hakim olan.
Fırsata da hakim olur.

Her Vahdettin’in bir altın yılı vardır. Arzular bu yılda azıtır. Rekorlar bu yılda kırılır. Sonra da arzular tatmin edilir.

Bakanlardan imza alındı.
Köşkün yeni sahibi olacak.
Hoş geldin yeni Vahdettin.

* * *


Vahdettin’in eski köşkü mutlaka çok yüksek bir harcamayla (haberin bu yanı nedense gizleniyor) Başbakan için Anadolu Yakası Çalışma Ofisi yapılacak. Rumeli Yakası’nda Saray içinde bir ofis yetmedi. Anadolu Yakası’nda da padişah köşkü içinde bir ofis daha olacak.

Başbakan tatmini bulacak.
Köşke harcama tatmin getirecek.
Peki Çin füzeleri neyi tatmin edecek?

Açılan paketin kaldırdığı tozlu dumanlı hava içinde; “Çin’den 3 milyar dolardan fazla (3.44 milyar dolar) bir para ödeyerek alacağımız uzun menzilli yüksek irtifalı FD-2000 füzelerini nerde hangi düşmana hangi koşullarda kullanacağız?” sorusu kaynayıp gitti.

Bulanıklık. Karartma.
Bütünü saklama.

ABD firmaları yüksek fiyat istedikleri ve füze sistemini yapmayı Türkiye mühendislerinin de öğrenmesine (teknoloji transferi) yanaşmadığı için Savunma Sanayi Müsteşarlığı (Başbakan’a bağlı) füzeleri Çin firmasından almaya karar verdi.

Buna kimse laf edemez.
ABD firması küstahsa!
Türkiye küstahlığa eğilemez.
Füzeyi gider Çin’den alır.

* * *

Tamam da!
Kime karşı bu füzeler?

Sultan Vahdettin’in Çengelköy Köşkü’ne taşınma tatmini peşindeki Başbakan “Türküm doğruyum çalışkanım…”

andı soğuk savaştan kalmaydı demiş. Soğuk Savaş’ın bedelini; Türkiye’ye 60 yıldır bütün birikimini silaha yatırarak ödettiler. Silah harcaması yüzünden Anadolu fakir kaldı. Şimdi ister ABD’den al ister Çin’den… Füzeyi ne sen atabilirsin ne de sana attırırlar… Böyle bir dünyada yaşamaktayız… Böyle bir dünyada füzeye bu kadar para akıtmak soğuk savaşın akılsızca harcaması değilse nedir?
Saddam’ın füzeleri vardı.

Elinde kaldı.
Esad’ın füzeleri var.
Elinde patlıyor.
Padişah köşkünü anlıyoruz.

Padişahlık tatmini yaşanacak.
Peki bu füze merakı nedir?
Komisyonu kim alıyor?


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

7 Ekim 2013