Bu yazı sadece şekil olsun diye yazıldı. Çünkü şekil yaparsam Anayasa Mahkemesi’nin kararlarına uygun davranmış oluyorum. Bizim memleketimizde şekil yapmak çok önemlidir bence. Zaten işin temeli şekildir. Şekil her şeydir. Özüne inerek zaman harcamaya değmez. Ama herkesin şekil yapması kabul edilemez. Çünkü şekil yapmanın makbul olması için doğuştan şekil yapma imtiyazına sahip olmak gerekir. O nedenle benim şekil yapmam makbul olmayabilir. Çünkü imtiyazlı ya da ayrıcalıklı değilim.

-İzah edeyim daha anlaşılır olsun.

Mesela İsmet İnönü ‘Atatürkçüyüm Atatürkçüyüm’ diyerek Türk parasının üzerinden ülkenin kurucusu Atatürk’ün resmini kaldırıp kendi resmini basarak makbul adam olabilir. Çünkü doğuştan şekil yapma hakkına sahiptir. Sadece şekil yapmıştır. Gerçek bir Atatürkçüdür o.

Beyninde tehlikeli düşünceler olan kız örtülü olan başını açıp üniversiteyi okursa tehlike ortadan kalkmıştır. Çünkü başından çıkardığı örtü ile düşüncelerini örtmüştür. Şekil yapmıştır. Bu şekil yeterlidir.

Laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrı olması demektir. Ama devlet dini temsil eden bir resmi kurum yani Diyanet İşleri Başkanlığı kurarak dini kontrol altında tutabilir. Burada laiklik elden gitmez. Devlet sadece şekil olsun diye bunu yapmaktadır. Normaldir.

Vatansever olduğunu söyleyip Kuran’a el basarak adam öldürme üzerine yemin edebilirsin hatta adam öldürüp insanları teröre azmettirip ‘Allah-u ekber’ de diyebilirsin. Vatanseverliğinden kimsenin kimseden kuşku duymaması gerekir. Çünkü ’vatanseverim’ deyip şekil yapman yeterlidir. Hakkındır. Kimse hesap soramaz.

Kötü niyetli kişiler devleti laikliği ortadan kaldırmak için parti kurmuşlardır. Bu partiyi kapattığın zaman tehlikeyi ortadan kaldırmış olursun. Çünkü parti kapatılmıştır. Aynı adamlar başka isimle parti kurup yola devam eder. Olsun onu da kapatırız. Yine devam eder. Biz yine kapatırız. Ne olacak maksat şekil olsun. Kapatırız da kapatırız.

Atatürk ’’Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir.’’ demiş. Ama sen Atatürkçülük ve laik cumhuriyet adına zaten kısıtlı uygulanan bu ilkeyi tamamen ortadan kaldırabilirsin. Hakimiyetin millete ait olması gerekmez. Meclisin duvarında öyle yazsın yeter. Çünkü önemli olan şekildir.

Derin güçlere imkanlar hazırlayıp çok iyi yetiştirilmiş kanaat önderleriyle cemaatler kurdurup hatta şekli de önemli kılıp insanları bunun üzerinden ‘şekilcilik ‘yaptırıp sınıflara da böldürürüz. Mütedeyyin insanlarımız da ‘İslam birliği şart’ diyecek ama bunun temelleri dahi atılmayacak ama olsun önemli olan şekildir. Bazen kanaat önderlerimiz de şekil yaparlar der geçiştiririz.

Galiba şunu merak ediyorsunuz. Hangi gerekçeyle diye soracaksınız. Amma yaptınız. Hele bir karar verelim. Bizde gerekçe mi yok. Size uygun bir gerekçe söyleriz. Bakın bu da benim şeklim.

Görüldüğü gibi yargıya dair söyleyecek bir şey yok. Her şey yolunda. Çünkü ülkemizde yargı kimin elindeyse şeklin babasını onlar yapar değil mi ?

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Eylül 29th 2013