Din ve mezhep eksenli dünya görüşü Millî Eğitim’i içinden çıkılmaz bir hale getirdi ve okullarda kara çarşaflı kadın öğretmenler boy göstermeye başladı!

Çocuklarımız bu kara çarşaflı öğretmenlerin ileri (!) görüşleriyle ülkeye yararlı çağdaş gençler olarak yetişecek öyle mi?

Millî Eğitim’i yöneten kafalar Bakanlığın görev tanımındaki “Atatürk inkılap ve ilkeleri ve Anayasa’da ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine bağlı öğrenci yetiştirme” ifadesini yok etti!

Peki Atatürk milliyetçiliğine bağlı öğrenci yetiştirilmeyecek de ne yapılacak?
Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı yeni öğretim yılının açılışında minik öğrencilere Afganlı lider Gülbeddin Hikmetyar’ı öven kitap dağıttı.

Bir zamanlar Tayyip Erdoğan’ın çökerek dizi dibinde oturduğu Hikmetyar 1977’de kurulan “Hizb-i İslâmi”nin kurucusu ve önderidir.

ABD onu “Azılı” diye tanımlıyor ve Afganistan’daki savaşta çoğunluğu sivillerden oluşan en az iki bin insanın ölümünden sorumlu tutuyor.

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın dağıttığı kitapta Hikmetyar:

“Liderimiz bizim. Allah adıyla konuşur Allah için savaşır. Biz küçük mücahitler tüm ülke gibi seviyoruz onu.” diye övülüyor ve genç dimağlara böyle yerleştiriliyor.

Demek ki bu iktidar çocuklarımıza Atatürk milliyetçiliği yerine “Gülbeddin Hikmetyar milliyetçiliği”ne bağlı öğrenci yetiştirecek!

Tanrım! Sen bizim aklımızı koru!


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

20 Eylül 2013