Kara tesettür ilkokulda Türkçe öğretmenliğine başladı. 7-8 yaşında kız ve erkek öğrenciler kırmızılı beyazlı modern giyimlerle okulun beton kaplama bahçesinde koşuşuyorlar. Koşuşturan çocukların ortalarından geçerek kara tesettürlü Elif Öğretmen (Elif Kısa) okul kapısına doğru yürüyor.

Birazdan zil çalacak.
Derslere girecekler.
Eğitim ve öğretim başlayacak.

Eğitim; öğrencilerin davranışını değiştirmek için yapılır. Öğretim de onları meslek sahibi olmak için gidecekleri daha yüksek okullara hazırlar.
Elif Öğretmen 12’den vurdu.

Hem eğitim verecek.
Dersleri diliyle anlatacak.

Hem kara tesettür giyimiyle örnek olacak: Çocuklarım benim gibi düşünün benim gibi giyinin benim gibi davranın. Elif Öğretmen çocukların davranışlarının değişmesine “inancıyla ve çarşafıyla” katkı yapacak.

* * *

İstenen buydu.
Geriye dönen.
Eskiyi özleyen.
Öğretim birliğini bozan.
Eğitim eşitliğini yıkan.
Dini okula vidalayan.
Çağa arkasını dönen.
Kızı erkekten ayıran.
Eğitime “günahı” sokan.
Darwin’i öğretimden atan.
Sorgulayıcı aklı betonlaştıran.

Eğitimin ulusal niteliğine kıyan karşı devrim kara çarşafıyla gelip ilkokula yerleşti. Kara tesettürlü öğretmenle birlikte; Hazreti İsa’nın Hazreti Musa’nın ve Hazreti Muhammed’in; İncil’in Tevrat’ın ve Kur’an’ın ayetlerindeki gibi izahsız delilsiz ispatsız eğitim ve öğretim için gerici dev adım atıldı.

* * *

Bundan sonrası siyah.
Kapkara karanlık.

Elif Öğretmeni kara tesettürüyle ilkokula eğitici hoca yapan Başbakan Cumhurbaşkanı Milli Eğitim Bakanı kafaları; “karşı devrim hedeflerini” 12’den mıhladılar.

Halk seyrediyor.
Ne yapsın?

Karşı devrim gelir halkı sürüleştirir okula öğretmen olmuş kara tesettürü seyrettirir.

* * *

Sorgulayıcı ispatlayıcı açıklayıcı olacak ve “ülkenin sorunlarını biriktirmeden çözecek” aydın nesillerin yetişmesi için devrimci bir eğitimle yola çıkılmıştı. Tarih: 3 Mart 1925’de Öğretim Birliği Yasası ile medreseler kapatılmış; bütün okul türleri “laik eğitim ve laik okul” çatısı altında toplanmıştı. Dine de sırt dönülmemiş; toplumun din hizmetlerinde görevlendirilecek din adamlarını yetiştirmek üzere İmam Hatip Okulları da açılmıştı. Bu eskinin davranışını değiştiren devrimci eğitim sayesinde bugün Türkiye’de yapılan bilimsel buluş ve yeni patent sayısı ile indekse giren bilimsel makale yazanların sayısı tek başına 56 İslam ülkesinden fazladır. 2001-2005 yılları arasında indekse giren biyoloji-tıp yayınlarının toplam sayısı 16 Ortadoğu Arap ülkesinde 14 bin 374’dür. Türkiye’ninki ise tek başına 25 bin 645’dir.

Kara cübbeyi eğitim sisteminden attığı için 56 İslam ülkesinde sadece Türkiye’de “tekbir getirerek” diğer Müslüman’ı öldürüp ciğerini çıkartarak yemiyor. Vurulan helikopterden atlamış esir pilotu tekbir getirerek öldürmüyor.

Eğitim davranışı değiştirir.
Kara tesettür okula girdi.
Gericilik siyah meyve verdi.

Mehmet Akif sağ olsaydı!

Mehmet Akif din şairiydi fakat aynı zamanda İslam ülkelerinin neden Batı karşısında geri kaldıklarını da sorguluyordu. Sağ olsaydı Elif Öğretmenin siyah tesettürüyle ilkokula öğretmenliğe başladığı gün şu şiiri yazardı:

“Asım bana bak!
Yol yakınken geri dön
nafile çıkmaz bu sokak.
Koşuyorsun be çocuk
Çarpacak alnın duvara;
Dağılır sonra kafan
etme çekil bir kenara.”
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

20 Eylül 2013