Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Saygı Öztürk | Semra Özal Şikayetçi Oldu, Tazminat Gündeme Geldi

  8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefatının üzerinden 20 yıl geçtikten sonra ortaya çıkan iki “gizli tanık” önemli iddialarda bulundu. Rahmetli Turgut Özal’ın eşi Semra Özal’ın sözde bazı kasetleri varmış o kasetlere karşılık Semra Hanım’a eşini zehirletmişler. Gelin de bu iddialara inanın…

  Gizli tanık “Selçuk”a göre emekli Tuğgeneral Levent Ersöz “Biz istersek cumhurbaşkanını karısına zehirletiriz” demiş bunu da “gizli tanık” duymuş. Ersöz bu yüzden “Özal’a suikast” davasının tek sanığı oldu.

  Yeni bir tutuklama dalgası

  İddianameyi hazırlayan yetkililerden aldığım bilgiye göre açılan davada tek sanık var. Ancak bu olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Yani sanık sayısı artacak. Bunların önemli bir bölümü de yine o dönemde görev yapan askerler olacak. İfadelerde örneğin emekli Orgeneral Teoman Koman’ın da adı geçiyor. Özal’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde Köşk’te görevli bazı kişiler de şüpheliler arasında…

  Ahmet Özal’ın “Bu dava yalnız Levent Ersöz’le kalmayacak” sözleri de yeni bir dalganın işareti olarak değerlendiriliyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin birçok seçkin personeli bu kez “Cumhurbaşkanını zehirleyenler” olarak kayıtlara girecek. Silahlı Kuvvetler’e o kadar büyük darbeler indirildi ki seçkin nice komutanlar “terörist” olarak damgalandı ki cumhurbaşkanını zehirledikleri iddiası da onlar için sürpriz sayılmayacaktır.

  Maddi ve manevi tazminat

  Semra Hanım ve oğlu Ahmet Özal’ı asla kırmak üzmek istemem. Ancak başından beri kamuoyunda “zehirlenme” iddiasının devletten yüklü miktarda tazminat alabilmek için gündeme getirildiği öne sürülüyor.

  Semra Özal’ın eşinin “şehit sayılmasını” istediğine ilişkin haberler yer aldı. Eğer eş şehit sayılırsa maddi ve manevi olarak önemli kazanımlar elde ediliyor. Bu arada Semra Hanım’ın açılan davaya “müdahil” olmadığı belirtiliyordu. Yani şikayetçi değildi. Semra Özal adına avukatları Hasan İşgüzar ve Hande Zeynep Dursun tarafından Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na 11 Eylül 2013 tarihinde verilen dilekçede şöyle deniliyor:

  “Müvekkilim sanığa isnat edilen suçtan zarar görmesi nedeniyle sanığın cezalandırılmasını talep etmek ve açılan kamu davasına müdahil olmak gereği hasıl olmuştur. Bu itibarla;

  1- Müvekkilim Semra Özal’ın açılan kamu davasına müdahil olarak bizim de müdahil vekili olarak duruşmalara kabulümüze

  2- Bilahare arz ve izah edeceğimiz iddialarımıza göre sanık Levent Ersöz’ün cezalandırılmasına

  3- Maddi ve manevi tazminat talep haklarımızın saklı tutulmasına karar verilmesini müdahil olmak isteyen vekili olarak arz ve talep ederiz.”

  Semra Özal adına Levent Ersöz‘den
  maddi ve manevi tazminat talep edilebilecek. Daha dilekçenin üzerinden bir hafta geçti. Ceza davasının sonucuna göre tazminat davası konusu gündeme getirilecek. Avukatlarına sorduğumda maddi ve manevi tazminat taleplerinin şimdilik olmadığını zaman aşımına karşı önlem olarak başvurduklarını belirttiler.

  Özal’ın avukatı ne diyor?

  Avukat Hasan İşgüzar ilk celsede iddianame okunması gerekirken bunun yapılmayıp Semra Özal konusunun gündeme getirildiğini ve kara propaganda uygulandığını belirtiyor. Özal’ın vefatının araştırılmasıyla ilgili Devlet Denetleme Kurulu’nun Adli Tıp Kurumu’nun raporlarının bulunduğunu hatırlatan İşgüzar’a göre Özal’da 4 tür zehir çıktı. Mezarı açılmadan 10 ay önce bu zehrin gizli tanık tarafından söylendiğini belirtti. 9 Aralık’ta yapılacak duruşmaya Ahmet Özal da katılacak. Özal Ailesi’nin avukatı Hasan İşgüzar’ı dinliyorum:

  “Özal’ın zehirlenmesi gibi ANAP kongresinde Kartal Demirağ tarafından tabancayla ateş edilmesi olayı da aydınlatılmadı. Zehirlenme olayını suikast girişiminin bir devamı olarak görüyoruz. Ayrıca tarihler de dikkat çekici. Örneğin Orgeneral Eşref Bitlis’in uçağı 17 Şubat’ta düştü.

  Cumhurbaşkanı Turgut Özal 17 Nisan’da vefat etti. Danıştay baskını 17 Mayıs’ta gerçekleştirildi ve Yücel Özbilgin öldürüldü.

  Dosyada birbirini yalanlayan ve çelişkili ifadeler var. Örneğin Özal’ın öldüğü gün Semra Özal’ın otopsi yapılmamasını istediği belirtiliyor. Semra Hanım böyle bir talebi olmadığını söylüyor. Üstelik otopsi için cumhuriyet savcısı bile gelmiyor. Cumhurbaşkanını öldüren bir yapı varsa o ortaya çıkarılsın. Amacımız birilerinin cezalandırılması değil yapının ortadan kaldırılmasıdır.

  Gizli tanıklığa bir hukukçu olarak ben de karşıyım. Gizli olan her şey kirlidir. Üstelik gizli tanıklığın suyu çıktı. Neyle suçlandığınızı ve kimin suçladığını bilmiyorsunuz. Gizli tanık müessesesinin olmaması gerektiğine inanıyorum.”

  Özal davası önümüzdeki dönem hayli değişik boyut alacak sanık sayısı da artacak gibi gözüküyor.  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  18 Eylül 2013 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yıllar sonra bir gizli tanık çıkıp itiraf ediyor. Ne malum kendisinin zehirlemediği?


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş