Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Necati Doğru | İslam Mükemmel Müslüman Berbat Öyle mi?

  Önce şunu yazayım. Darbe yapıp meydanlara toplanan halka kurşun yağdıran Mısır Ordusu’nun savunulacak bir yanı yok.

  Görmezden gelemeyiz. Mısır Ordusu katilleşti. Vicdanı olan kabul etmez. Fakat Mısır’da yapılan katliamın Türkiye’de protesto edilmesine öncülük eden başta Başbakan Cumhurbaşkanı Dışişleri Bakanı Diyanet Başkanı Cemaat Hocaefendisi bir yığın yazar çizerler; “İslam mükemmel fakat Batı çok berbat” diye özetleyeceğim bir yeni söylem tutturdular.

  ***


  Mısır kanla boğuluyor. Irak kanla boğuluyor. Suriye kanla boğuluyor. Sudan kanla boğuluyor. Lübnan kanla boğuluyor. Mali kanla boğuluyor. Filistin kanla boğuluyor. Yemen kanla boğuluyor. Tunus kanla boğuluyor. Çad kanla boğuluyor.

  Moritanya kanla boğuluyor. Libya kanla boğuluyor. Nijerya kanla boğuluyor. Kanla boğulmak için sırada İran Suudi Arabistan Afganistan Bahreyn ve diğerleri demir pençe altında inlemekteler.

  ***

  Bir tek Türkiye hariç İslam ülkelerinin hemen tamamında; bir bölüm Müslüman “Allahu ekber” diye tekbir getirip diğer bölüm insanı öldürüyor. Diğer bölüm Müslüman da yine “Allahu ekber” getirerek öbürlerinin canını alıyor. Öldürmeye gerekçe bulunmuş. Biz Şii’yiz diyorlar. Biz Sünni’yiz diyorlar. Halefi’yiz diyorlar. Selefi’yiz diyorlar. Ilımlı İslam’ız diyorlar. Tam şeriat isteyenleriz diyorlar. 40 ayrı inanca bölünmüşler.

  ***

  Vücutlarına bomba sarıp ağızlarında “Allahu ekber” öbürlerini öldürüyorlar. Bir yaşındaki sabi çocuklarını kucaklarına alan Mısırlı babalar “Allahu ekber” diyerek kurşun yağdıran Mısırlı Müslüman askere yumruk gösteriyor. Mısır Suriye olmaya ve hızla Irak’a benzemeye gidiyor. Irak’da sadece temmuz ayında Müslüman’ın patlattığı bomba ile 700 Iraklı Müslüman öldü. Bir ayda 5 bin de yaralı var. Kur’an Arapça indi ve anadilleri Arapça olanlar 40 ayrı mezhebe bölündüler ve en çok birbirlerini öldürüyor. İslam’ın hali pür melali! Bizimkiler de cumadan çıkıyor. Yanlarında Başbakan oğlu. Batı’ya kızıp bağırıyorlar!

  “Vicdanı mühürlü Batı” diyorlar. Yani anlayın! İslam mükemmel. Müslüman çok berbat. Çünkü Müslüman Batı’nın oyununa geliyor bölünüp birbirini öldürüyor.

  ***

  Batı’nın İslam dünyasını geri bıraktırıp sömürmek için 200 yıldır “böl ve yönet” uyguladığı kesin de Müslüman ülkelerde zerre uyanma niçin yok? Bizim büyük şairimiz Ziya Paşa 1850’li yıllarda (160 yıl önce) yazdığı şiirde “Batı ülkeleri ile İslam ülkelerinin durumunu” şöyle resmediyordu: Diyar-ı küfrü gezdim Beldeler kaşaneler gördüm. Dolaştım mülk-i İslamı Bütün viraneler gördüm.

  ***

  Şairimizin 160 yıl önce yazdığı “İslam ülkelerinin virane halinde” bugün bir milim bile iyileşme olmadı. Tersine “viraneliğin içinden tekbir getirerek kanlı boğuşma” çıktı. Ve bu kanlı viraneliğe bakıp bizim dini siyasete levye yapmış Başbakan ile Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı ile bir yığın din şakşakçısı yazar; “İslam çok mükemmel. Batı çok berbat” masalı çıkartıyorlar. Ben şu sonuca vidalanıyorum: Türk laikleri; “Eger İslam buysa bu İslam ile bir yere gidilemez” dediler. Haklı çıktılar. Bütün Arap ülkelerinde Müslüman devlet yönetimi kan denizine dönüştü. Mustafa Kemal ve İsmet İnönü ile o kurucu kadro; Osmanlı döneminde uç vermiş laik düşünceleri yeni Türkiye’nin yönetim omurgasına oturtmasaydı şimdi biz de tekbir getirerek birbirimizi öldürüyor olabilirdik.

  ***

  Ey hocalar. Ey İslamcı aydınlar. Ey Cemaat Hocaefendisi. Ey Mürsi’nin danışmanı Başbakan. Ey Müslüman Kardeş hayranı din bezirganı yazar çizer bize “İslam mükemmel Batı berbat” masalı anlatmayın. Niçin İslam ülkeleri baştan aşağı kan denizinde ve gerilikte yüzüyor; nedenlerini anlatın. Müslüman Müslümanı vuruyor. Siz mağduriyet satıyorsunuz. İnsan Allah’tan korkar!

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  18 Ağustos 2013

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ana hatlarıyla hem fikir olduğumdüşüncelerimi yansıtan bir yazı kaleme almış Necati Beğ.Okunası bir makale..
  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  ▌│█│║▌█ ██║▌║█ │█║▌│
  T ü r kB u d u n Ziyaretçilere, Gizli İçerik! ö k ü n !

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş