Sevgili okuyucularım bir hükümet düşünün ki 'Ben dünya devi oldum (!)' güldürüsünden yola çıkıp bütün ülkelere ve yedi cihana posta koymaya başlamıştır.

Başlamıştır ama takan yoktur. ABD‘ye posta koyar AB Suriye İsrail Mısır herkese posta koyar. Elinden gelse başta Suriye ve Mısır olmak üzere bazı komşu ülkeleri fethedecek İslam’ın Tayyip’li bayrağını oralarda çektirecektir! Ama hezimete uğradılar gülünç duruma düştüler… Suriye’yi kaşıdılar teröristlere yardım ettiler olmadı. Esad yerinde duruyor. Tayyip‘in vesairenin attığı “İki ay daha ömrü kaldı sonra devrilecek gidecek” palavraları boş çıktı. Şimdi kafayı Mısır’a taktılar. Mısır Ordusu yönetime el koyup İslamcıları saf dışı bırakınca boy hedefleri bu ülke oldu. Mısır Hükümeti daha dün resmi açıklama yapıp “Ey Türkiye bizim içişlerimize karışma hakkın yok çok ileri gittin haddini bil” demek zorunda kaldı.

Bunlar dış politikada ve uluslararası alanda duyulacak en ağır sözlerdir. Bunlar hakarettir. Tayyip iktidarı meydanı boş buldu emrindeki o yandaş- yalaka medyayı kullanıp kendi kendine gelin güvey oluyor. Medya kuruluşlarına Başbakanlık ve bakanlıklardan haberler fısıldanıyor: “Sayın Başbakanımız dün Obama ile telefon görüşmesi yaptı çok sert çıktı!..” “Sayın Dışişleri Bakanımız dün 38 telefon görüşmesi yaptı ve dünya liderlerini uyardı. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Mısır olaylarını görüşmek üzere çok acele toplanmasını istedi!..”

***

Tayyip bayram sonrasında birkaç gün piyasaya çıkmayarak suratını görmeyen ve sesini duymayan milletimizin sinir sistemini biraz olsun rahatlatmıştı. Fakat onu her dakika izlemeye alıştığımızdan görmeyince şaşırmış ve sormuştuk! “Nereye gitti bu yaaa!..” Öyle ya Tayyip piyasadan çekilmişti. Birkaç gün konuşmaması çok ama çok önemliydi! Hastaneye mi yattı başka bir yere mi gitti ne oluyor! Sonunda şahsın nerede olduğunu dün bizim gazete ortaya çıkardı. Bodrum’da tekne tatili yapıyordu. Yanında yine koruma ordusuyla kravatlı mollalarla…

Tatile çıktığını bile toplumdan gizliyordu. Onun yerinde olsam çıkmadan önce şöyle derdim: “Ben birkaç gün yokum ey vatandaşım hadi bana eyvallah. Siz de bu fırsattan yararlanıp kafanızı dinlendirin sinirlerinizi hiç değilse birkaç gün için yatıştırın!” Rastlantı bu ya tam Tayyip tatile çıktı Mısır’da olaylar yoğunlaştı. Tahmin ediyorum Mısır yönetimi onun tatilde olmasını bir fırsat bilip şeriatçı göstericilere ateş açtı! “Tayyip nasılsa tekne turunda yapacağımızı yapalım” dedi!


***

Değerli abilerim ve ablalarım bence bu Suriye ve Mısır olaylarını sona erdirmenin bir tek yolu var. Bu ince taktik konusunda şöyle düşünüyorum: Tayyip Necdet Bey’e emir verir ordumuz karadan Suriye’ye girer Şam’a kadar yürür darbe yapıp iktidarı İslamcılara devreder!.. Oralarda bir yerde Esad’ı sağ ele geçirip Silivri mahkemelerine sevk eder. Yargılamayı Silivri mahkemeleri yapar Esad’a da ömür boyu müebbet hapis verir. Ordumuz daha sonra Suriye’nin sınır komşusu İsrail’e dalar Yahudi ülkesini baştan sona ezip geçer. İsrail yöneticilerini Silivri’ye göndermenin anlamı olmaz çünkü hepsini öldürmüş oluruz.

Sonra İsrail’i İslam ülkesi yaparız Dışişleri Bakanlığı’na Davutoğlu Ahmet’i getiririz olur biter! Bu aşama öncesinde devreye donanmamız girer Suriye İsrail ve Mısır’ı denizden abluka altına alır. İsrail’den Sina Çölü üzerinden Mısır’a yürürüz. Mısır’ı ele geçirince bugünkü yönetimi devirip iktidarı Müslüman Kardeşler örgütüne teslim ederiz! Bu işler öyle Ankara’dan palavra sıkmakla olmaz değerli abilerim ve ablalarım!.. Bir işi yapacaksan tam yapacaksın. “Yoğun telefon trafiği… Sayın Başbakan ve Dışişleri Bakanımız sağa sola sert çıkıp dünyayı titretti…


Obama haklı olduğumuzu söyledi… Putin bizden çekindiğini belirtti… Dünya önümüzde diz çöktü!.. Mısır bizden özür diledi!.. Almanya en büyük Türkiye dedi. Çin hiç kimse Sayın Tayyip’in sabrını taşırmasın uyarısında bulundu!..” Böyle palavralarla sen ancak bizim saf vatandaşların ufak bir bölümünü kandırırsın abicim!..

***

Sevgili okuyucularım bizim hacıfışfışlar Ankara’da bol kepçe esip gürlerken elalemin iç işlerine burunlarını sokarken başımızda bir de PKK belası var. Elin oğlu Kandil Dağı’na yaslanmış konuştukça konuşuyor… Bu kez onlar bize posta koyuyor. Murat Karayılan dün açıkladı: “Gerekli adımları eylül ayına kadar atmazsanız gerilla yapacağını bilir. Daha disiplinli manevra gücüne sahip profesyonel gerilla gücü hedefliyoruz…” Bu işin Türkçesi: “Özerklik isterük eşit haklar isterük yoksa…” Tayyip hükümeti birkaç kilometre ötemizde sergilenen bu kepazeliği hiç görmüyor. Onların aklı fikri Suriye ve Mısır’da. Devleti böylesine rezil duruma düşüren bir iktidar düşünün ki kendi sınırları içerisindeki tehlike konusunda ağzını açıp konuşamıyor. Silahlı teröristleri güya sınır dışına çıkacaktı.

Şimdi sizlere soruyorum sevgili okuyucularım kaç kişinin çıktığını nasıl çıktığını bileniniz var mı? Valla biz “Gazeteci (!)” geçiniriz her gün bütün haberleri izleriz ama bu konuda bizim de en ufak bir bilgimiz yok. Sizin varsa bana da iletir misiniz!


***

Ne oldu eğer gittiyse kaç kişi gitti?.. Bunların silahları nerede? Sınırı askerin gözetimi altında mı geçtiler? Sınıra kadar nasıl ve kimlerin koruması altında geldiler?

Gitmedilerse niçin?.. Bakınız bu soruların yanıtını hiçbirimiz bilmiyoruz. Varsa Suriye ve Esad yoksa Mısır! Ankara’da bulmuşlar işin kolayını sürekli cart curt edip palavra atıyorlar millete birbiri ardına yalanlar söylüyorlar. Amaçları belli: Suriye ve Mısır’da İslamcı-Sünni yönetimlerin işbaşına gelmesi. O yalanların palavraların Türkiye’nin çıkarları ile uzaktan yakından ilgisi yok. Şimdi Irak yönetimi ile de papaz oldular Irak’ı da düşman bellediler ama bu konuda sesleri fazla çıkmıyor… Çünkü Irak yönetimi de Şii ağırlıklı…

Hedeflerinde Suriye ile Mısır varken cepheyi üçe bölmek istemiyorlar. Bekleyin sıra Irak’a da gelecek. Türkiye Cumhuriyeti’ni bütün dünyanın karşısında gülünç duruma düşürdüler. Tayyip’i vesaireyi hiçbir ülkenin taktığı yok. Herkes bildiğini okuyor hükümet de bize masal okuyor.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

16 Ağustos 2013