Sanal ve sehven belgelerle terörist gizli tanıklıklarıyla kendi ordusuna kıyan kendi adaletini yargısını katleden gafiller aranıyor. Ancak bu kıyımın failleri meçhul değildir. Şöyle ki:

Tayyip Erdoğan ve Fethullah Gülen “malum amaçlarına engel olur korkusu” ABD ise Büyük Ortadoğu “bağımsız Kürdistan” projesine karşı gördükleri için askerin ipini çektiriyorlar.

Birisi (kendi deyimiyle) davanın başsavcısı olarak diğeri de cemaatiyle oltalarına düşürdükleri savcı ve yargıçlarla Atatürk ve laik Cumhuriyetten intikam alıyorlar. Şimdi ABD bile bunun çok ağır olduğunu açıklıyor.

Şimdiden söylüyoruz; AKP iktidarı bu vebalden kurtulmak için en geç 6 ay içinde Silivri mahkumları için “Öcalan’ı da içine alan” bir af yasası çıkartacak. Bu şekilde hem askere yaptığı yanına kar kalacak hem Apo’ya verdiği sözü yerine getirecek hem de bunları bağımsız yargı yaptı diye kendisini temize çıkarıp (bu oyuna gelen) savcı ve yargıçları okka altına atacaktır.

Genellikle Türk medyası valiler polis şefleri savcı ve yargıçlar bu onursuzluk ve melanetlerin piyonları ve infaz memurları olma zilletine düşüyorlar.

Hükümet istifa diyenleri içeri atan Deniz Feneri soygununu hasır altı eden savcı ve yargıçlar imal ettiler. Türk halkı ise ülkesini AKP’nin ürettiği “hukuk vicdanları kararmış polis savcı ve yargıçlardan korusun” diye dua ediyor.

Ne hukuk kaldı ne adalet ne sen sağ ne ben selamet
Türkiye’de ne ulusal ne bireysel can ve hukuk güvenliği kalmıyor. Tüm anayasal kurumların iş ve işlevleri iktidar liderinin ihtiras ve keyfine göre kurgulanıyor.

Atatürk ilke ve devrimleri milli duyguları yok etmek için her türlü melaneti eksik etmiyorlar.

“Milliyetçiliği ayaklarımız altında pas pas yapacağız” diyerek Güneydoğu terörist başı Öcalan’a; Türklük yok ümmet var anlayışıyla da Türkiye cemaat başı hoca efendiye tevdi ve teslim ediliyor.

Kafirlik olduğuna inandıkları için laikliğe ümmetçi oldukları için milliyetçiliğe karşı çıkıyor Atatürk’ten nefret ediyorlar.

Ancak Atatürk’ün partisinden yenilikçi sıfatlı bazı demokrasi züppelerinin (ülke musalla taşındayken) dinci parti doğrultusunda Atatürk devletçiliği milliyetçiliği ve Kemalizm’e karşı olmalarını akıl sır almıyor.

Atatürk devletçiliği üretim araçlarının devletin elinde olduğu devlet kapitalizmi değildir. Özel sektörün yapamadığı işleri devlet yapar ilkesi esas alınmıştır. İzmir İktisat Kongresi de bunu kanıtlıyor. Zaten o dönemde sermaye ya da holdingler mi vardı? Şimdi dünya özellikle geri kalmış ülkeler Atatürk’ün karma ekonomi sistemini benimsiyor.

Atatürk Milliyetçiliği ise ulusal sınırlar içinde “renk dil din ve ırk farkı gözetmeksizin aynı amaç birliğiyle halkların ülkelerini yüceltme ilkesidir. Bunun nesinden gocunuyorlar. Bu coğrafya içinde “dominant” bir çoğunluk olarak soyumuz sopumuz milletimiz ve atalarımızla övünürüz.

Ancak milli sınırlar içinde yaşayan diğer etnik gruplar da hem Türk vatandaşlığıyla hem de kendi kökenleriyle övünürler. Dünyanın tüm demokratik uygar ülkelerinde bu böyledir.

İstanbul’da Sarıgül CHP’nin Tek şansıdır

Atatürk milliyetçiliği nasyonal sosyalizm (kafatasçı) değildir. Ulusalcı olmak değil Atatürk milliyetçisi (ulusalcı) olmamak bir züldür. Aksi halde “vatan bir arazi parçası insanlar ruhsuz inançsız amaçsız birer ot yığınları olurlar.”

CHP’de kendilerini yenilikçiler diye tanımlayan bir takım zıpçıktılar ülkenin bin bir derdi hali pürmelaline bakmadan Kemalizm ve Atatürk’ün 6 okuyla uğraşıyorlar. Bunlara göre (yobaz ya da Kürtçü takımı gibi) Yunan ordusunun denize dökülmesi Kürt isyanlarının bastırılması soykırım oluyor.

CHP’nin bunları tasfiye etmesi elzemdir. Atatürk felsefe ve umdelerine karşı olmak yenilikçilik değil ilkelliktir. Atatürkçü eksenden sapılması CHP’nin hezimeti olur.

CHP’nin şimdiki MYK’sında “katıksız Atatürkçü” sayısı merak ediliyor.

Bu kıymeti kendilerinden menkul ulusalcılık karşıtı mahlukatın (bazı o makama sulananlarla birlikte) Mustafa Sarıgül’ün CHP’den İstanbul Belediye Başkanlığı adaylığını önlemek için yapmadıkları tezvirat kalmıyor. Sarıgül İstanbul Belediye Başkanı olursa Genel Başkanlığa oynar diye Kılıçdaroğlu’nu etkilemeye çalışıyorlar.

Kılıçdaroğlu önümüzdeki seçimlerde CHP’nin oyunu %30’ların üstüne çıkarırsa onu kimse deviremez. Eğer oyu %26-27’lerde seyrederse zaten Kılıçdaroğlu kendisi kalmaz.

Görülüyor ki beğenin beğenmeyin Mustafa Sarıgül CHP’nin İstanbul Belediye Başkanlığı için tek şansıdır. AKP’den Başkanlığı alırsa ancak o alabilir.

Halk anketlerinde de aynı sonuç çıkıyor. İstanbul’u alan bir parti genel seçimleri de alır.

Mustafa Sarıgül’e karşı çıkanlar kendi çıkar hesapları için partiye kötülük ediyor AKP’nin ekmeğine yağ sürüyorlar.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

11 Ağustos 2013