Bu haber milletvekili hanımlara; 'Sakın hamile kalmayın… hamile kalırsanız da kürtaja koşun…' demek için mi yayınlandı?

Yoksa; “Hamile kalmış AKP’li vekilimiz; karnı burnundayken bile durmuyor dinlenmiyor nazlanmıyor hep çalışıyor…” propagandasını yapmak için mi üretildi?

Haber paketlendi.
Servise konuldu.
TV’lerde ilk sırada.
Gazetelerde manşet.

Kayseri AKP Milletvekili Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır Hanımefendi Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın öğüdünü tutup üçüncü çoğuna 7 aylık hamile olmasına rağmen didiniyor çırpınıyor çalışıyor. Seçim bölgesinde çalışmalarını hızla sürdürüyor. Günde 10 programa toplantıya açılışa katılıyor. Ben de bu haberi okuyunca; “AKP’nin hamilesi buysa… hamile olmayanı demek ki ateş parçası!” diye düşünmeden edemedim. Bu çalışma şevkiyle kesin Tayyip Erdoğan yüzde 60’la cumhurbaşkanı olur.

* * *


Yalnız bir yamukluk var.
Hamile vekil sızlanıyor.

Hamile memurun haklarını hamile vekil imtiyazları ile kıyaslayıp oradan da “bir acıklı hicranlı ezilmiş mağduriyet duygusu” peydahlatıp diyor ki;

“Milletvekili hanımların memur hanımları gibi annelik izni yok… Meclis İç Tüzüğü’nde kadın milletvekilinin hamile kalacağı düşünülmemiş… Bizler izin yapamıyoruz…”

Hamile hanım haklı!

Bu Meclis torba yasaların içine gecenin saat ikisinde-üçünde öyle maddeler koydu ki “Türkiye’nin milletvekilleri dünyanın en imtiyazlı parlamenterleri haline” geldi. En son; “sarhoş milletvekiline ehliyet sorulmasın imtiyazı çıkartmak” üzerine çalışıyorlardı.

* * *

Parmaklar kalkıyor.
Milletvekiline yüzde 100 zam.
Milletvekili emekliliğine kıyak.
Milletvekili akrabasına torpil.
Milletvekili yakınına kollama.

Milletvekiline dokunulmazlık. Kanun yaparken “Tek Adam”ın ağzına bakıyorlar. Kendi maaşlarına zam yaparken ve imtiyazlarına imtiyaz katarken de “Tek Adam” onların maaşlarına yüzde 100 zam koyacak yasayı Meclis’ten geçirmelerini görmezden geliyor.

* * *


10 yılın bilançosu şudur:
Avrupa ülkeleri içinde:
En az memur maaşı Türkiye’de.
En düşük işçi ücreti Türkiye’de.
En çok yoksul Türkiye’de.
En çok yolsuzluk Türkiye’de.
En fazla rüşvet Türkiye’de.

En kötü insani gelişmişlik Türkiye’de. En az ömürlü emekli Türkiye’de. En yüksek çocuk yoksulluğu Türkiye’de. En çarpık gelir dağılımı Türkiye’de. En yüksek vergi yükü Türkiye’de. En çetin geçim zorluğu Türkiye’de. En bozuk akıl sağlığı Türkiye’de. En geri eğitim harcaması Türkiye’de. Fakat “milletvekili imtiyazları” kıyaslamasında Türkiye en birinci sırada…

Her imtiyazı aldı.
Hamile imtiyazı unutuldu.

AKP’li hamile vekilimiz Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı olsun diye karnı burnunda çalışmaktan üçüncü çocuğunu düşürecek!

Kulağına pamuk tıkadı

Yusuf İslam adlı sonradan Müslüman olmuş rock şarkıcısı Türkiye’ye gelip Başbakan ile cuma namazı kıldıktan sonra İngiltere’nin Hıristiyan şehri Cambridge’de cami yaptırmak için istediği 50 milyon TL’yi aldı. Belgesini soranlara; “Şarkıcı Türkiye’den memnun ayrıldığına göre aldı” diyorum. Yusuf İslam “kul hakkı yemek” sayılan bu parayı “örtülü ödenekten” almadıysa “Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesinden” mi aldı? Kimin emriyle hangi formülle ne şekille aldı? 11 bakanlığın bütçesinden daha yüksek bütçeye sahip Diyanet İşleri’nin profesör Başkanı Mehmet Görmez kulağına pamuk tıkadı susuyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

12 Ağustos 2013