Abdullah; Allah’a ait olan kendini Allah’a adayan demek. İsmine uygun bir çizgi göstermedi. Elini attığı işten büyük kazanan parayla yatan rantla uyanan bu dünyaya ait biri oldu.

Tayyip dönemi zengini. Yürü ya kulum olmuş.

Devlet bankası kredileriyle besleniyor. Çok kârlı devlet şirketlerinin Arap emir ve şeyhlerine satışına aracılık ediyor. Örneğin soyadı; “Tivnikli”dir fakat onaAnkara’da “becerikli” sıfatını uygun gördüler. “Becerikli Abdullah” diye anılmaya başlandı.


* * *

Neyi becerdi?

Aslında makine mühendisliği okudu fakat “katılım bankacılığı” yaparken Tayyip Erdoğan’ın 10 yıllık dönemi ona “Becerikli ol Abdullah” kapısını cömertçe açtı. Kuveyt Türk’ün Başkan Yardımcılığı’na oturuverdi.

Ve Türk Telokom satılığa çıktı. Kârlı devlet şirketiydi.

Abdullah’ın “altın becerisi” de işte bu pırlanta devlet şirketi Türk Telekom’un Lübnanlı Hariri’ye satılmasında ortaya çıktı. Hem Ankara’da Meclis’te verilen soru önergeleri ve hem Suudi Arabistan medyasında çıkan haberler çok anlamlıydı. “Becerikli Abdullah”ın devletten yabancıya geçen Telekom’un bir bölüm hisselerini yeni dönemin önde gelen siyasetçileri adına elinde yediemin olarak tuttuğu söylenip sorgulanıyordu.

Becerikli Abdullah’a hisse verilmiş Türk Telekom’un yönetim kurulu üyesi de yapılmıştı.


* * *

Becerikli Abdullah’ın devleti yöneten yeni siyasetçi isimler; Tayyip Erdoğan Abdullah Gül Kemal Unakıtan Kadir Topbaş Muammer Güler ile tanışıklığının ve dostluğunun İlim Yayma Cemiyeti’nden başladığı da yazılan haberler içinde vardı.

Ve bir müthiş beceri daha!
Arsa rantı atına bindi.
Burada da birinci geldi.

İstanbul Koşuyolu’nda 2 milyon 721 bin dolar yatırarak ortak olduğu Otosan’ın satılan arsasından aldığı yüzde 7.5’luk pay 50 ay sonra 41 milyon 550 bin dolar değere ulaşıverdi. Arsada konut dikme emsalinin yükseleceğini önceden bilme becerisini göstermişti.


* * *


Helal kazanç dönemindeyiz!
Beceri hep Abdullah’ı buluyor.
Ve geldik son beceriye!

Özelleştirme İdaresi Güneydoğu Anadolu’nun en büyük elektrik dağıtım şirketi Dicle Elektrik’i “Becerkili Abdullah’ın yüzde 30 hissesine sahip olduğu” Dicle Enerji Yatırım adlı şirket satın aldı. Devlet bankaları Halk ve Ziraat Bankası Becerikli Abdullah’ın şirketine kredi pompaladılar. Ayrıca Kuveyt Türk Bankası’ndan da kredi verildi. Becerikli Abdullah aynı zamanda Kuveyt Türk Bankası’nın Başkanlığını yapıyor. Bu durumda kendi bankasından kendi şirketine kredi açamaz.

Açarsa hapse girer.
Yasa bunu söylüyor.

Yasayı delmek için kendi bankalarından kendi şirketlerine “sen beni fonla-ben de seni fonlayayım (back to back)” yoluyla kredi aktaran Murat Demirel Dinç Bilgin Cavit Çağlar Ali Balkaner Mahmut Ceylan Hayyam Garipoğlu toplam 83 ay hapis yatmışlardı.

O Becerikli Abdullah!
O yasaya çalım atabilir.
Ona hapislik yok.
Becerikli Abdullah’a bak.
Günümüzü anla!


Gurbetçinin nefesi!
Avrupa’daki işçilerin Türkiye’ye gönderdikleri para yüzde 90 azaldı.

Türkiye Avrupa Bilimsel Araştırmalar Vakfı Başkanı Faruk Şen “Türkiye’ye gönderilen paranın azalmasında en büyük etken Avrupa’da yaşayan vatandaşların yüzde 40’nın fakirlik sınırında olması yüzde 30’unun işsiz kalmasıdır” dedi. Avrupa’daki krizde en çok Türkler işsiz kaldı gelirleri en çok düşen vatandaşlarımız oldu.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

31 Temmuz 2013