Allah’a mektup yazıp “İftarı ben veriyorum sevabı beyefendilere mi (Abdullah Gül Cemil Çicek Tayyip Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu) yazılıyor?” diye soracaktım. Gerek kalmadı.

Cevap “oku” diye geldi.
ÂLİ İMRÂN süresini oku.
161. ayette cevabı var.

Cudi Kitapçıoğlu birkaç kaynaktan da kıyaslama yaptı ve “lisan-ı sadık (doğru anlamlı tercümeye) ulaşarak” ÂLİ İMRÂN süresinin 161. ayetini okumam için bana gönderdi. Siz de okuyun:

“Allah’ın kitabı ile tanışan bilge bir kişinin (bir nebi’nin) cimrilik ederek bir başkasının mali olanağını kendi yararı için kullanması söz konusu olamaz. Bir kimse cimrilik ederek bir başkasının mali olanağını kendi yararı için kullanırsa; ölüm uykusundan ayağa kalkış dönemi geldiğinde bu edinimin hesabını vermek üzere ilahi mahkemenin huzuruna gelir. O dönemde herkese kendi ediniminin cezası tas tamam verilir…”

* * *

İftar veriyorlar.
İftar harcaması Bütçe’den.
Hem cimriler. Hem çok kurnazlar.

Bütçe benden senden ondan toplanan vergilerden birikiyor. Parayı halk veriyor onlar “Allah’ın kitabında söylediği gibi cimrilik edip” ve lüks mekanlarda pahalı lokantalarda şatafatlı iftar daveti veriyorlar. Her iftara da yazsın duyursun diye yandaş gazeteci ve TV’ci çağırıyorlar.

Ayağa kalkış dönemi gelecek.
İlahi mahkeme kurulacak.
Bunlar öbür dünyada olacak.

Biz bu dünyanın da “din simsarlığından Allah ve Peygamber ticaretinden arındırılmasına katkı olsun” diye bu yazıları yazıyoruz.

* * *


İnançlılar! Allah yolundalar.

Fakat ÂLİ İMRÂN süresini okumamışlar. Benim paramla iftar verip “dini bütün cumhurbaşkanı dini bütün başbakan dini bütün Meclis Başkanı dini bütün ana muhalefet başkanı” reklamı yapmaktalar.

Diyanet’in Başkanı din bilgini.
Doktora yapmış profesör.

Acaba Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ÂLİ İMRÂN süresinin 161. ayetinde Yüce Allah’ın söylediği; “cimrilik edip başkasının parasıyla iftar verip kendine yarar sağlayan” dünyevi kurnazlığa ne diyor?

Ne diyecek! Kendisi de yaptı.
Gazetecilere iftar verdi.
Diyanet bütçesinden.
Benim senin paramızla…

Ve bu iftar sofrasında; “medya organları kendi bünyelerinde bir dini danışman bulundurmalıdırlar” diye öğütler akıllar da sundu.

* * *

Allah yukarıdan izliyordur.

1.5 milyar insanın yaşadığı 63 İslam ülkesinde “ramazanda iftar sofrası reklamcılığı yapanların” hangi ülkelerin iktidar sahibi siyasetçileri olduğu da kayıtlara geçiyordur.

Bir de şu nokta var.

İftara çağırdıkları gazetecilere “Kur’an Kursu’na gidenlere de Belediyeler
otobüs tramvay vapur metroda bedava seyahat etsinler diye bedava paso
verilmeli” diye yazılar yazdırıyorlar.

Allah’ı kandıracaklar!

Boşanma!

5 gazetenin 5 genel yayın müdürü habere çok büyük değer biçtiler; “200 milyonluk boşanma” başlığıyla birinci sayfalarına koydular. Kemal Gülman adında cemiyet hayatının çok renkli siması bir adam varmış.

Dördüncü eşi Feryal Gülman 74 yaşındaki kocası Kemal’i 19 yaşındaki kızla telefonlaşırken yakalamış “200 milyon TL boşanma parası ve ayda da 225 bin TL nafaka”

istiyor. Kemal Gülman’ın birinci eşinden olan oğlu Lemi Gülman da eşi Reyhan İpekel‘den boşanırken 3.5 milyon TL ödemiş “Allah’a şükür kurtuldum” dedikten sonra yeni sevgilisi Ece Üner’e koşmuş. Bu müthiş Baba-Oğul bir boşanmaya bu kadar para yatırmalarına rağmen “vergi verenler listesinde” adları yok. Neden acaba?

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

25 Temmuz 2013