Şifa bulmaz ilaçla tedavi edilemez. Neşter altına yatır fayda etmez.

Ancak nefesi keskin hocalar bulacaksın. Okuyacak Üfleyecek. Makam odası hastalığı ancak muskayla ve günde 10 vakit namazla belki geçecek.

Psikiyatri profesörüne sordum.
“Makamı putlaştırma” dedi.

“Üstünlük Kompleksi” dir ve “Sonradan görme bakanlarda daha şiddetli belirtileri olur” diye devam etti.

* * *

Makam Odası 1:
Şehri: Ankara:
Yeri: Bakanlık Merkez Binası.

Makam Odası 2:
Şehri: Ankara.
Yeri: Emek’te Hizmet Binası.
Uzaklığı: Otomobille 4 dakika.
Yürüyerek: 8 dakika.

Makam Odası 3:
Şehri: Ankara.
Yeri: Telif Hakları Binası.
Uzaklığı: Otomobille 5 dakika.
Yürüyerek: 10 dakika.

Makam Odası 4:
Şehri: Ankara.
Yeri: Cumhuriyet Müzesi Binası.
Uzaklığı: Otomobille 3 dakika.
Yürüyerek: 6 dakika.

Makam Odası 5:
Şehri: Ankara.
Yeri: Mithatpaşa Binası.
Uzaklığı: Otomobille 10 dakika.
Yürüyerek: 20 dakika.

* * *

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce geçen hafta verdiği soru önergesinde; Başbakan’ın “Benim Bakanım” diye hitap ettiği yeni Kültür Bakanı Ömer Çelik‘e
“Ankara’da 5 ayrı binada 5 ayrı makam odanız bulunmasına rağmen bir de gittiğinizde oturasınız diye İstanbul’da Lütfi Kırdar Kültür Merkezi’nde 6’cı makam odası yaptırmakta mısınız?” diye sordu.

Merakla bekliyoruz.

Bakan cevap verecek. Türk Halkı da; yeni bakanın merkez binadaki makam odasına uzaklığı otomobille 3-5 dakika mesafe olan 5 ayrı binada 5 ayrı makam odasına doymayıp bir de İstanbul’da 6’ncı makam odasını yaptırıp yaptırmadığını öğrenecek. Bir de masör sorusu var.

Kültür Bakanı yeni dinci elitten seçkinlerin iftar açmaya gittiği çok pahalı çok lüks Rixos Oteli’nden bakanlık makam odasına masör getirtiyor mu?

Masör: Lüks otel tellakı.
Çıplak vücut yoğurmacı demek.
Yoğurmacının parasını kim ödüyor?

* * *

Ayrıca “5 tanesi yapılıp bitirilmiş 6’ncısı da yapılmakta olan makam odalarına ne kadar yenileme masrafı yapıldığını” ben de merak etmekteyim. Harun olacağız diye geldiler. Karun şatafatçısı çıktılar.

Başbakan’ın sadece salı günleri AKP grubuna konuşmasını yapmak için haftada bir kez geldiği Meclis’teki makam odası 330 bin TL’ye yenilendi. Meclis Başkanı’nın makam odası da 180 bin TL’ye yeniden teşrif edildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na da ayda 680 bin TL (evet evet yanlış okumadınız yılda değil ayda) ödenerek bakanlık binası kiralandı. Kiralık kamu binalarına yılda 215 milyon TL (eski parayla 215 trilyon lira) ödeniyor.

Benim Bakanım!
Makam odası hastası olmuş.

Bakan’ın Başbakanı ise halk duysun da ne kadar dini bütün desin diye yeni dinci elitlere “lüks otellerde iftar açmayın” seslenişi yapıyor.

Ramazan yine yalanla başladı.

Borsa’ya döşenen hortum!

Yaman Törüner Merkez Bankası Başkanlığı yaptı Devlet Bakanlığı yaptı Akbank Yönetim Kurulu üyeliği yaptı Borsa Başkanlığı da yaptı. Yani hesap-kitap bilen bir tecrübeli adam. İstanbul Borsa’nın kullandığı yazılım sistemi eskimiş yenisi satın alınacak. Yaman Törüner soruyor; “Borsa’ya alınacak yeni yazılım sistemi için sorumlu Bakan’ın pazarlıkta ne işi var? Daha önce sadece 700 bin dolara alınan yazılımın yeni versiyonuna nasıl oluyor da 250 milyon dolar ile 500 milyon dolar vermeye gönüller razı oluyor? Törüner haklı. Bu ne büyük hortumdur: 700 bin dolardan 250 milyon dolara. Pazarlığı da Ekonomiden Sorumlu Bakan yapıyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

10 Temmuz 2013