Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Ömer Sağlam | Ermenilerden Özür Dileyen Turancı!


  Evet karşımızdaki adam tam da böyle birisi. Hem Turancı(!) hem de Ermenilerden açıkça özür diliyor! Turancı dememizin sebebi şudur: Aşağıda göreceksiniz muhatabımız hem Turancı fikirleri yüzünden Tacikistan’da Ermeniler tarafından şehit edilen Enver Paşa’ya övgüler düzüyor hem de Enver Paşa ve arkadaşlarının kararıyla tehcire tabi tutuldukları için telefat veren bu yüzden de Enver Paşa ve arkadaşlarını bir bir şehit eden Ermenilerden açıkça özür diliyor. Kimdir bu vatandaş? Elbette birkaç yazıdır üzerinde durduğumuz Star Yazarı Hakan Albayrak…
  Hakan Albayrak’ın Ermenilerden özür dilenmesi ve kendilerine tazminat ödenmesi gerektiğini söylediği yukarıdaki yazısında kullanmış olduğu bir ifade var. O ifade şudur: “Ruslarla işbirliği yapan Ermeni çeteleri Müslümanlara ne kadar zulmetmiş olurlarsa olsunlar Müslümanlar öfkelerini kontrol edip Hududullah'ı gözetmeliydiler. İçinde devlet adamlarının da bulunduğu cinayet şebekelerinin Ermeni milletine ve aslında bütün insanlığa karşı işlediği korkunç suçlardan mustaribiz…”(1).

  Kimdir Ermenileri hedef alan bu cinayet şebekesinin içindeki devlet adamları? Elbette Ermeni Tehciri hakkında kanun çıkarıp bu kanunu yürürlüğe koyanlar. Kimdir onlar; dönemin iktidar partisi olan İttihat ve Terakki Fırkası’nın önde gelenleri. Dönemin Harbiye Nazırı ve Başkumandan Vekili Enver Paşa Dâhiliye Nazırı Talat Paşa vs. Oysa Hakan Albayrak’a göre Enver Paşa bir kahramandır! Zira adı geçen 10.05.2008 tarihinde Yeni Şafak gazetesinde yazmış olduğu “Tek kurşun atmadan 90 bin şehit efsanesine son” başlıklı makalesinde Enver Paşa’ya övgüler düzmüş ve Enver Paşa’nın Sarıkamış Harekâtı’nda donarak ölenlerin sayısının iddia edildiği gibi 90.000 değil ancak 23.000 olduğunu söylemiştir. Şehit sayısını yüksek olarak gösterenlerin Çarlık Rusya’sının propagandasını yapanlar olduğunu dile getirmiştir(2).

  Hakan Albayrak’ın bizim gibi adamların yıllardır söyledikleri bu doğruda karar kılması önemlidir önemli olmasına da adı geçenin bir taraftan Enver Paşa’ya sahip çıkarken diğer taraftan Enver Paşa ve arkadaşlarının almış olduğu kararlar üzerine gerçekleşen Tehcir uygulamasından dolayı zarar gören Ermeni vatandaşlarımıza “Soykırım” uygulandığını bu bakımdan kendilerinden özür dilenmesi ve tazminat ödenmesi gerektiğini belirtmesi tuhaftır. Ve kendisi adına tam bir çelişkidir. Yaşanan olayların üzücü olduğunu hiç kimse inkâr etmiyor bu ülkede. Ancak olaylar tek taraflı değil iki taraflı olmuştur. Ayrıca göç yollarında göç kervanlarına saldıran eşkıya grupları ve Kürt aşiretlerine mensup çapulcular da bu olaylardaki üzüntünün artmasına sebep olmuştur. Olayın devletin planlı bir hareketi değil devletin acz içine düşmesinden mütevellit hadiseler olduğu tarihi bir gerçektir. Devlet otoritesinin kalmadığı bir ortamda Müslüman ve gayrimüslim halkın birbirini boğazlamasından başka bir şey değildir aslında.

  Dolayısıyla; Hakan Albayrak gibi fikrî tutarsızlıklar içinde debelenen bugün ak dediğine yarın kara diyen popüler olma ve gündeme gelme adına abuk sabuk laflar edenlerin “…biz 1915'te masum Ermenilere yapılan soykırım derecesindeki fenalıklar için özür diliyoruz ve Ermenilere tazminat ödemeye hazır olduğumuzu ilan ediyoruz” tarzı yaklaşımları asla kabul edilemezdir...
  Şirin Payzın nereden biliyor bizim kendisiyle kavgalı olduğumuzu?

  Belki okuyucularımın arasında izleyenler vardır; geçtiğimiz yılın 7 Kasım akşamı CNN-TÜRK’de Şirin Payzın tarafından hazırlanıp sunulan “Ne oluyor” isimli programa Ankara stüdyosundan konuk olarak katıldım.

  Belirtilen tarihten birkaç gün öncesiydi. Telefonum çaldı. Arayan ve isminin Gizem Çetin olduğunu ve Şirin Payzın’ın asistanı olduğunu söyleyen Bayan Şirin Payzın tarafından hazırlanıp sunulan “Ne oluyor” isimli programın 7 Kasım 2012 tarihli bölümünde “Türk-Arap İlişkileri”nin işleneceğini ve bu konuda kitap yazmış birisi olarak beni de programa konuk etmek istediklerini söyledi. Telefon numaramı nereden buldular bilmiyorum ama ısrarla beni İstanbul’a çağırıyordu Gizem Hanım. Ayrıca programa gazeteciler Etyen Mahçupyan Ayşe Hür ve emekli büyükelçi Şükrü Elekdağ’ın da katılacaklarını söylüyordu.

  Ben Ankara’dan telefonla bağlanmayı veya Ankara stüdyosundan katılmayı teklif ettiğim halde Gizem Hanım benim ısrarla İstanbul’a gelmemi istiyordu. Sonunda Gizem Hanım ilginç bir şey daha söyledi. “Ankara stüdyomuzda Hakan Albayrak da olacak. Kendisiyle bir arada bulunmanızı istemiyoruz. Geçmişte kendisiyle polemik yaşamışsınız…” dedi. “Hayırdır stüdyoda kavga edeceğimizden mi korkuyorsunuz?” dedim “Evet” dedi ve gülüştük. Sonra Ankara’dan katılmaya karar verdik.

  Güzel bir program olduğunu sanıyorum. Oldukça iyi hazırlanmıştım ama stüdyoya varınca bütün hazırlıklarım boşa gitti! Çünkü ilk sözü alan Hakan Albayrak Türk-Arap ilişkilerinin geçmişini öyle bir özetledi ki; bir ara "Bu adam benim önemdeki kağıtları mı okuyor yoksa" diye bile geçirdim içimden! Adam tam da benim söyleyeceklerimi söyledi ve bana söyleyecek söz bırakmadı. Bu sebeple Şirin Payzın’ın “Ömer Bey Hakan Bey’in söylediklerine ne diyorsunuz?” şeklindeki sorusuna ancak “Kendisine teşekkür ediyorum” demekle iktifa ettim…

  Gizem Çetin bizim Hakan Albayrakla kavgalı olduğumuzu nereden çıkardı bilmiyorum? Oysa adı geçenle aramızda hiçbir kavga ve niza yoktur. O sadece benim kitabımı tenkit etti ben de internet vasıtasıyla kendisine cevap verdim hepsi bu kadar.

  Ancak stüdyoda şöyle bir şey daha yaşandı. Hareketlerinden zaten hiperaktif birisi olduğu anlaşılan ve program aralarında bile yerinde durmayıp bize kendisiyle sohbet etme imkânı tanımayan Hakan Albayrak program sonunda palas pandıras yerinden kalkıp gitmeye heveslendi. Kapıya doğru giderken arkasından seslenip “Hakan Bey hiç olmazsa tokalaşalım” dediğimde bu sefer hiç beklemediğim tarzda ve biraz mahcup bir eda ile gelip boynuma sarıldı! “Kusura bakma ağabey” dedi. Kucaklaştık ve ayrıldık…

  Bu itibarla Sayın Albayrak’a tavsiyemdir; Ermenilerden özür dilemek gibi boyunuzdan büyük işlerle uğraşacağınıza gelin önce benden özür dileyin dostum! Çünkü zaman seni ve senin gibi düşünenleri değil beni ve benim gibi düşünenleri haklı çıkarmıştır. Bak millet senin sebep olduğun iftiraları temizlemek için seferber olmuş bulunuyor. Türk Tabipler Birliği Reyhanlı’da görev yapan hekimler hakkında söylediğin sözler için RTÜK’e şikâyette bulunurken(3) Hatay Valisi seni şiddetle yalanlamış bulunuyor. Şu sözler Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’e aittir:

  “…15 Mayıs 2013 Çarşamba günü bazı internet haber sitelerinde Reyhanlı İlçemizde yaşanan olaylarla ilgili olarak gündeme getirilen iddialar üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü ilimiz Reyhanlı İlçesi'nde meydana gelen patlamalar sonrasında hayatını kaybedenlerin tamamı olay yerinden alınarak hastanelere nakledilmiştir. Olayın yaşandığı yerin dışındaki herhangi bir bölgeden ölü ya da yaralı herhangi bir kimse sağlık kuruluşlarına nakledilmemiştir. Adli tıp raporları ve hastanelerdeki tutanaklar da bunu doğrulamaktadır. Söz konusu haberlerde iddia edildiği gibi patlamanın haricinde kafası taşla ezilerek veya farklı bir şekilde hayatını kaybeden herhangi bir kişi olduğuna dair intikal eden bir resmi belge bulunmamaktadır…"(4).

  Sahi popüler olma ve gündeme gelerek ekranlarda boy gösterme adına bu kadar saçmalığa ve kara propagandaya gerek var mı Hakan Bey? Farklı olmak ve farklı şeyler söylemek elbette güzel. Ancak farklı şeyler söyleme adına vazgeçemeyeceğimiz temel ilkeler vardır; doğruluk dürüstlük tarafsızlık objektiflik ve elbette gazetecilik meslek etiği gibi…

  -SON-
  _____________
  1- Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  2- Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  3- Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  4-Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]  Ömer SAĞLAM / haberiniz.com
  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  ▌│█│║▌█ ██║▌║█ │█║▌│
  T ü r kB u d u n Ziyaretçilere, Gizli İçerik! ö k ü n !

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yazının Türkan Saylan'la alakasını anlayamadım?
  OkyanusunKalbi, Bunu Beğendi.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alıntı Sürmenaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yazının Türkan Saylan'la alakasını anlayamadım?
  Uzaktan yakından alakası yok elbettesanırım bir hata ve dalgınlık sonucu yerleştirmişim fotoğrafı Türkan Saylan'da ayrı bir mevzu vesselam..
  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  ▌│█│║▌█ ██║▌║█ │█║▌│
  T ü r kB u d u n Ziyaretçilere, Gizli İçerik! ö k ü n !

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alıntı ATSIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Uzaktan yakından alakası yok elbettesanırım bir hata ve dalgınlık sonucu yerleştirmişim fotoğrafı Türkan Saylan'da ayrı bir mevzu vesselam..

  Türkan Saylan ayrı bir mevzu derken? Annesi hristiyan olduğu için Ermeni olduğunu düşünmüyorsunuz herhalde..


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alıntı Sürmenaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster  Türkan Saylan ayrı bir mevzu derken? Annesi hristiyan olduğu için Ermeni olduğunu düşünmüyorsunuz herhalde..
  Ermeni veya hristiyan olması beni alakadar etmiyor Türk'de olabilir Yahudide..Siyasi görüşleri başta olmak üzere hayat felsefem diye tabir ettiği zırvalara veya Türkiye'nin geleceğini oluşturmaya çalıştığı öğrenci yetiştirme programlarına alanen karşıyım.
  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  ▌│█│║▌█ ██║▌║█ │█║▌│
  T ü r kB u d u n Ziyaretçilere, Gizli İçerik! ö k ü n !

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş