Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Kurtul Aktuğ | Türk Milliyetçiliği
  Haberler - Kurtul Altuğ

  22 Şubat 2013

  Cumhuriyetin 89. yılı gazetecilik mesleğine başlayalı neredeyse 60 yıl oldu. İnanın ülkemi tanıyamaz haldeyim ve şaşkınım. Siyasetin her türlü sıkıntısını heyecanını yakından izledim. 1950’den bu yana demokratik rejimin uygulanmasındaki aksaklıkları gördüm liderlerini tanıdım.

  Bir devrim iki başarısız askeri darbe girişimi 12 Eylül’ün puslu havasını yaşadım ve soludum. Şimdi konuşulanlara bakıyorum da bu akıl tutulmasının bu yaşımda beni nasıl etkilediğini anlamakta güçlük çekiyorum.


  Hayret edici konuşmalar

  İki olay üst üste yaşandı. Birisi Midyat’ta Başbakan’ın ağzından çıkan sözler; Başbakan yurdu dolaşıyor ve konuşuyordu.

  Diyordu ki: -”Türk milliyetçiliğini Kürt milliyetçiliğini bütün milliyetçilikleri ayaklarının altında ezen bir iktidarız biz!”

  Bir an düşündüm ya Başbakan aldığı kültür nedeniyle milliyetçiliğin kavramını ve anlamını yanlış algılıyor ya da ‘milliyetçilik’ denince aklına gelen ve milliyetçilikle hiç ilgisi olmayan kavim ümmet biat gibi kavramları eş değerli tutmakta. Oysa Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün milletten anladığı asla bu kavramlar değil. Onun düşüncelerini birazdan anlatacağım. Konu geniş yerim dar ama gerekirse iki gün bu konuyu devam ettireceğim.

  İkinci olay Kandil’den yükselen sesti. Kanlı terörün Kandil sorumlusu Murat Karayılan -ki terörün asıl faillerinden biri- AKP iktidarına karşı göz dağı veriyordu: “Kürt mücadelesinin AKP’nin iktidara gelmesinde rolü büyüktür.

  Bizim mücadelemiz derin devleti Ergenekon’u ve katı Kemalist kesimleri başarısız kılmış ve yıpratmıştır.”

  Hayret hayret!

  ‘Kürt mücadelesi’ dediği tarihte hiç devlet kurmamış bir etnik grubun sözde savunucusu bir çetenin eli kanlı suçlusu devletimize ve onun iktidarına kafa tutuyor. Dünyanın hiçbir yerinde rastlanılmamış bir olay.

  Türk siyasi düşüncesi

  “Yeryüzünde göründükleri andan itibaren yaşadıkları hayat gereğince sistemli ve hızlı bir teşkilatlanma gösteren Türklerin düşünce tarzları da buna göre şekillenmiştir…
  Türkler yaşadıkları hayatın gereği olarak-Yayla-Kışlak düzenini belirlemişler ve bu düzenin şartlarına göre de bir teşkilatlanma göstermişlerdir. Mitolojiler destanlar atasözleri düğünler ve cenaze törenleri ürün toplama adetleri bu kültürden doğan düşünce sisteminin değerlerinden bazılarıdır. Türklerin yazılı olmayan anayasaları töreler buradan doğmuştur. Bu derece büyük değere sahip kitabelere kültür tarihinde Bengü yani ölümsüz denmiştir. Ayrıca Türk Milleti’nin varlık sebebi bu kitabeler sayesinde gelecek nesillere aktarılıyordu.” (Siyasi Düşünceler Tarihi Metin İşçi- Mehmet Niyazi Türk Devlet Felsefesi Ötüken Yayınları)

  Mustafa Kemal daha 1919’da Samsun’a çıktığında hedefinin ‘Milli iradeyi hakim kılmak olduğunu’ ifade etmiş bu nedenle 23 Nisan 1920’de kurduğu Meclis’in adını Türkiye Büyük Millet Meclisi koymuştu. Kurulacak Cumhuriyet’te egemenliğin millette olduğuna inandığını ve o milletin adının yaşadığı coğrafyaya adını veren Türk Milleti olduğunu ifade etmişti. (ASD s:18-22)

  Atatürk’e göre ülkenin başına gelen birçok felaketin sebebi halkın egemenliğine sahip çıkmamasında aranmalıydı. Bunu sağlamak için halkın milli egemenliği benimsemesi gerekiyordu. Türk Milleti kendi kaderini elinde tutması gereken Türk Milleti’nin eseriydi. Milli egemenliği halk milli egemenliğe yönelen bütün tehlikeleri de Türk milliyetçiliği önleyecekti. O nedenle Gazi 1923’te Cumhuriyet Halk Fırkası’nı kurdu ve kendisini Türk kabul eden herkesi ortak çıkarlar altında topladı ve bugüne kadar da CHP’nin altı okundan biri olan Milliyetçilik; yani Atatürk Milliyetçiliği hiçbir hasara uğramadan 89 yıl yaşadı.

  Şimdi bir Başbakan”Türk Milliyetçiliğini ayaklarının altında ezen bir iktidardan söz ediyor.“ Atatürk’ün milliyetçiliği o altı okta birleşen ve Cumhuriyet rejiminin ana ilkelerini teşkil eden Anayasa maddeleri hala yerli yerindedir ve Türk Milliyetçiliğini reddetmek milletvekilliği seçildiği anda ettiği yemine sadık kalan hiçbir milletvekilinin söyleyemeyeceği sözleri söylemek bir Başbakan’a hiç ama hiç yakışmadı.

  Yarın: Kaş yapayım derken göz çıkarmak!

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Perşembe 21 Şubat 2013 03:35  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Cumhuriyeti kuran saygın bir devlet yaratan Büyük Önder şöyle diyordu:

  “Benim hayatta yegâne fahrim servetim Türklükten başka bir şey değildir… Bu memleket tarihte Türk’tü halde Türk’ tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır… Biz öyle milliyetçileriz ki bizimle işbirliği yapan bütün milletlere saygı duyarız…

  Dünyanın bize hürmet göstermesini istiyorsak ilk önce biz kendi benliğimize ve milliyetimize bu hürmeti; hissî fikrî ve fiilî olarak bütün davranış ve hareketlerimizle gösterelim; bilelim ki millî benliğini bulmayan milletler başka milletlerin avıdır”

  Neden suç oldu?

  Cumhuriyet’in kuruluşundan 89 yıl sonra T.C. Başbakanı ise onun tam tersini söylemekte.

  “-Kimse bana Türk milliyetçiliği Kürt milliyetçiğiyle gelmesin. Biz milliyetçiliği ayaklarının altında ezmiş bir iktidarız.”

  Bazı soruları kendimize de Başbakan’a soralım: “-O halde biz Türk Milliyetçiliği ayaklar altına alarak hangi devleti kuracağız? Hangi Milliyetçiliği savunacağız? Milliyetçiliği sadece kafatası milliyetçiliği görenler ve algılayanlar devletin altından Türk Milleti sözünü çıkardıklarında soralım bakalı adı ordumuz-kimin savunmasını yapacak 1919′dan önce olduğu gibi işgalcilerin ya da emperyalist güçlerin mi?

  Sayın Genelkurmay Başkanı; ya siz bağlı bulunduğunuz Başbakan’ın bu sözlerinden hiç alınmadınız hiç mi üzülmediniz?

  Bir Amerikan vatandaşına “Milliyetiniz nedir?” diye sorun bakalım? Sağ elini kalbinin üzerine koyacak ve onurla hangi kökten gelirse gelsin: “Ben Amerikalıyım!”

  Fransızlar milliyetlerine o denli bağlıdır ki zorunlu olmadıkça Fransız dilinden başka dil konuşmazlar. İspanyolla öyle Ruslar öyle İngilizler öyle.

  O halde neden bizde “Atatürk milliyetçisiyim” demek suç olmakta?
  Bütün dünya ülkelerinde değişik kökenli yurttaşlar vardır ana dillerini özgürce konuşanlar da… Biz niçin hiç gereği yokken önemli iki sorunu aynı zeminde tartışırız? İmralı’da yatan terörist başını karşımıza oturtur ve yeni anayasa üzerinde müzakere üstüne müzakere yaparız? Müzakeredeyiz çünk AKP BDP ve APO ya da Kandil’le uzlaşarak rejimi kansız sivil darbelerle yıkma deneyleri yaparız?

  4.Yargı paketi sonra Çankaya!

  Dahası bölünme yasasına tepkiler öylesine arttı ki? Merhum Özal iktidardan nasıl bunalıp Çankaya’ya çıktı ise Başbakan da o gayret içinde görünmekte. Bu coğrafyada dış politikada yapılan yanlışlar demektir ki Başbakan da yaşamına temiz bir sayfa açmak istiyor da ondan dememiz olsa sayılmaz mı? Önce 4.yargı paketini Meclis’e getirecek ve milletvekillerini aklayacak dosyaları çöpe atacak ya! Deniz Feneri ya da sayıları 500′i çoktan geçmiş yolsuzluk ve laiklik karşıtı dosyaları kaldırtacak kamuoyunu hazırlayacak bir siyasi planla mı karşılayacağız? Sonra hedefte Çankaya’ya Başkanlık var ya…

  TSK bir güzel budandı güçsüzleştirildi. Gazetelerin ve TV’lerin çoğunu iktidarın yandaşı yaptılar ya! Türkiye bir büyük hapishaneye nasıl döndürüldü? Bayan Clinton bile”Canım siz size sadece ordu dedik” demedi mi? Şimdi sıra üniter yapıdan çıkıp federal bir devlet yapısıyla PKK isteklerini yerine getirilecek. Çankaya’nın yeni sakini olmak çantada keklik gibi görünüyor ya!

  Demokrasiden diktaya geçen yönetimleri hep ABD kullanmadı mı? Küba’da Fidel Castro direnene dek diktacı Batista nasıl ayakta tutuldu Havana nasıl Amerikan zenginlerinin eğlence merkezi oldu? Flipin demokrasisi yıllarca nasıl iktidarda kalabildi? Marcos’un kaç uçağı vardı altınları doldurup ABD’ye yerleşmedi mi ve ancak öldüğünde ülkesine dönmedi mi?

  Meydan Larousse’u hazırlayanlardan Erdoğan Tokmakçıoğlu anlattı ki: “Anadolu toprakları olan Türkiye’de 1970′lerde bakmışlar ki; tam 26 dil konuşulmakta.”

  Artık 25′i yok. Ya şimdi geride kalan 25 dil ne olacak? O bölgelerdeki Türk vatandaşları da dağa çıkar ve “Biz de özerklik ve anadilde konuşmak savunma yapmak istiyoruz” derlerse ne olacak?

  AYDINLIK


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Biraz geç oldu ama yeni gördüm konuyu.Paylaşım için teşekkür ederim.Yerinde bir konuya değinilmiş ve sonuca varılmış.Can alıcı noktayı yeğlemekte fayda var diye düşünüyorum ;

  ‘Kürt mücadelesi’ dediği tarihte hiç devlet kurmamış bir etnik grubun sözde savunucusu bir çetenin eli kanlı suçlusu devletimize ve onun iktidarına kafa tutuyor. Dünyanın hiçbir yerinde rastlanılmamış bir olay.
  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  ▌│█│║▌█ ██║▌║█ │█║▌│
  T ü r kB u d u n Ziyaretçilere, Gizli İçerik! ö k ü n !

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş