Apo ile cümle devlet erkânı yağ bal oldu. Yakında Apo’nun ‘zatı âlilerine’ ‘bebek katili’ denilmesi kanunen yasaklanabilir. Eskiden ona sayın diye hitap edenler yargılanıyordu şimdi ‘sayın’ diye hitap etmeyenler hapsi boylayabilir.

AKP’nin büyük değişim ve açılımı bütün hızıyla devam ediyor.

Apo kim?

Yasadaşı bir örgütün lideri.

Kim var karşısında?

Devlet.

Devlet ve örgüt aynı masada! Ne garip. Silivri’de yatan bir çok kişi de “örgütle devlet adına irtibat kurduğu” için yatıyor.

TBMM’’nin “milletin iradesini temsil ettiği” şeklinde anayasal tanımlamaların da artık modası geçti. İmralı görüşmelerinden sonra anlıyoruz ki PKK elindeki bazı esirleri serbest bırakacak buna karşılık devlet de cezaevindeki bazı PKK’lıları serbest bırakmak için yasal düzenleme yapacak.

Örgüt emir buyurdu kanun çıkacak!

Milletin iradesi şimdi oldu örgütün iradesi.

Son bir aydan beri yaşadığımız olaylar bir tane değil “100 tane Ergenekon olacak kadar derin yasadışı hukuk dışı anayasa dışı” olaylar.

Türk yargısı akıl tutulması mı yaşıyor ne?

Devletin bürokratları bakanları vekilleri devletin yasadışı bir örgütle yaptığı anlaşmanın ne kadar faziletli ve güzel olduğunu anlatmaya çalışıyorlar.

Devletin başbakanı APO ile kimlerin görüşmeyeceğini kimlerin görüşebileceğini “birinci ağızdan” açıklama görevini üzerine alacak kadar bu süreçte sevdalı.

Suriye’de Esad kan döküyor diye “kahrolsun Esad kalleş Esad cani Esad” diye haykırıyorlar Türkiye’de kan döken APO ile davulla zurnayla masaya oturuyorlar.

Devletini savunan Esad katil onun eli bile sıkılmaz; Türk devletini yıkmaya çalışan APO “mübarek ve muazzez.”

Hoş geldin katil APO!

Defol cani Esad!

Esad’a gece gündüz sövenler dilsiz şeytan diye hakaret edenler APO’nun önünde diz çöktüler bu asrın katilinin iki dudağı arasından çıkacak “barış” kelimesinin tılsımın bekliyorlar.

Daha çok beklerler!

Bu mantık Afrika’’nın aşiret devletlerinde bile yok.

Türkiye’nin yönetimini devlet ciddiyetini bu “seviyeye” indirdiler.

Sıfır seviye.

NOT: Bu yazıyı okuduğunuzda biz Moskova’da olacağız. Üç gün köşem kapalı kalacak. Dönüşte Rusya izlenimlerimizi aktaracağım. Esenlikler dilerim.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

27 Şubat 2013