Emin Çölaşan Başbakan Erdoğan'ın Ergin Saygun'u hastanede ziyaret etmesiyle ilgili çok ağır bir yazı kaleme aldı.

Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan bugünkü köşesinde Erdoğan'ın Ergin Saygun'u hastanede ziyaret etmesiyle ilgili çok ağır bir yazı kaleme aldı. Ziyaret sonrası Hasdal'da tutuklu bulunan komutanların Erdoğan'a dua ettiği yönündeki habere isyan eden Çölaşan '"Hasdal Cezaevi'ndeki subaylar Başbakan'a dua ediyor" diyen bir avukat varsa o şahıs onursuzdur ve müvekillerini satışa getirmek istemektedir. Eğer bazı komutanlar cezaevinde o şahsın sağlığı için dua ediyorsa onlar da ya geri zekalı satılmış ya da onursuzdur.' diye yazdı.

İşte Çölaşan'ın bugünkü yazısı:

Yandaş Milliyet gazetesinde dün ilginç bir yazı yayınlandı. Yazan Aslı Aydıntaşbaş isimli bir gazeteci arkadaşımız. Şimdi "Böl ve yönet taktiğinin" bu kez nasıl devreye sokulduğunu göreceğiz.

Arkadaş "Hasdal'da Erdoğan'a Dua Eden Subaylar... Balyoz Aileleri Memnun" başlığı altında özetle şöyle diyor: "Dün Ece'ye (Ergin Saygun'un kızı Ece'ye) Başbakan ın (babasına hastane) ziyaretinin diğer aileler (Balyoz sanıklarının aileleri) tarafından nasıl karşılandığını sordum. Ece birçok telefon geldiğini ve Balyoz sanıklarının ailelerinin bu hastane ziyaretinden çok memnun olduklarını söyledi."

Hop burada bir dakika duralım! Balyoz sanıklarının aileleri bu ziyaretten hangi nedenle memnun olmuşlar acaba? O aileler ki bu haksızlığa karşı korkunç bir mücadele veriyorlar onlar bu kadar kişiliksiz bu kadar saf ve zavallı mı? Bu sözleri eğer Ece söylediyse çok ayıp etmiş. Babasına yıllardır çektirilen işkenceyi ve başına gelenleri unutmuş olamaz.


HASTANE ZİYARETİYLE 180 DERECE DÖNÜŞ OLMAZ

Bir hastane ziyareti nedeniyle böyle 180 derece dönüş yapamaz. Bu sözleri eğer söylediyse babasının silah arkadaşlarını ve özellikle de onların ailelerini satışa getirmekten utanmamış. Eğer söylemediyse yazarın üzerinde kalması gereken bu yalanı derhal düzeltmelidir.

Aydıntaşbaş yazısını Ece'nin sözlerine dayandırıyor ve sonrasında şöyle diyor: "Bu da bana geçenlerde önemli bir avukattan duyduğum bir ifadeyi hatırlattı. Balyoz sanıkları yanında halen Silivri'de yatan üst düzey bir komutanın da avukatı olan bu isim 'Biliyor musunuz Aslı Hanım şu anda Hasdal'da (Hüküm giymiş komutanlann yattığı askeri cezaevinde) yatan bazı subaylar Erdoğan'ın sağlığına dua ediyor' demişti. Bunu duyduğumda donup kalmıştım. Ama şimdi anlıyorum. Erdoğan son çıkışlarıyla bu davalarda adalet arayanlar için yeni bir umut haline geldi." Ben bu sözlere inanmam "Yuh yani yalanın da bu kadarı olmaz" derim.

O AVUKATLAR KİMLER KİMİN AVUKATLIĞINI YAPIYORLAR

Eğer bu yazılanlar doğruysa şu soruların yanıtını açıkça vermek gerekir:

- Madem böyle bir açıklama yapmıştır o avukatın adı yazıda niçin gizlenmiştir?

- O şahıs kimlerin hangi komutanların avukatlığını yapmaktadır?

- Tayyip'in sağlığına duacı olan tutukluve hükümlü komutan ya da komutanlar -eğer varsa- kimdir?

O ŞAHIS ONURSUZDUR

Ergenekon Balyoz gibi davalann hepsini olmasa bile bazı avukatlarını tanıyorum. Gecesini gündüze katıp savunma hazırlayan özel yetkili mahkemeler tarafından haklarında soruşturma başlatılan hatta davalar açılan sağlam insanlardır. Şimdiden ilan ediyorum eğer onların arasında "Hasdal Cezaevi'ndeki subaylar Başbakan'a dua ediyor" diyen bir avukat varsa o şahıs onursuzdur ve müvekillerini satışa getirmek istemektedir.

O KOMUTANLAR DA GERİ ZEKALI

Eğer bazı komutanlar cezaevinde o şahsın sağlığı için dua ediyorsa onlar da ya geri zekalı satılmış ya da onursuzdur. Ama böyle bir şey olduğuna asla inanmıyorum. Böyle bir avukat eğer varsa çıkar ortaya mertçe ve kendi ismiyle o duacı kişi ya da kişilerin kim olduğunu -sıkıyorsa- açıklar! Ya da o yazar arkadaş bunları açıklamaktan korkmaz! ?

Bu gibi cingözce kurgulanmış haber ve yazılara şimdiden alışmamız gerekiyor. İktidarın amacı elinde esir tuttuğu yandaş medyayı dibine kadar kullanıp "Böl ve yönet" taktiğini devreye sokmak tutuklu komutanlann avukatlarının ve özellikle de ailelerinin arasına nifak tohumlan ekip herkesi birbirinden kuşkulanır duruma getirmektir. Aynen şehit ailelerinde yaptığı gibi.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]12 Şubat 2013 Salı Saat: 11:54