Şeytanın gör dediği:
Abdullah Öcalan’ı hücresinde ziyaret ettiriyor. Kendi görüşmüş sayılır. Ve “darbe yapmayı düşündü” diye düzmece CD’lerle 18 yıla mahkum edilmiş ve kalbinden 3 kez neşter yemiş Ergin Saygun Paşa‘yı da hasta yatağında görmeye gidiyor.

Şeytanın sor dediği:
Hem PKK’lı Öcalan’la görüşme.
Hem TSK’lı Saygun’u ziyaret.
Yeni açılım bu mu?

İkisine de birlikte “af çıkartıp” işte bakın “29 yıldır süren iç savaşı durduruyorum barışı da getiriyorum… Türkiye’nin önünü ben açıyorum… Beni Başkan seçin…” diyebilmenin yolunu yapıyor.

Proje buysa anlayalım.
Üzerinde konuşulabilir.

Yok sadece; Türk Ordusu’nun bir paşası kalp ameliyatı oldu ülkenin Başbakanı da devlet adamlığını gösterdi “gitti paşa daha solunum cihazından ayrılmamışken elini tuttu” denilecekse bu çocuk kandırmaya girer.

Kimse yemez bu tiyatroyu!

Karanlık ilişkileri olan ve sızdırma Fetullah Gülenci olduğu söylenen bir oğlan (Tuncay Güney) vardı. Kanada’ya gidip papaz oldu. O bile şimdilerde TV’lerin canlı yayınına bağlanıp; “Ergenekon bir projeydi bitti. İçerdekilerin serbest bırakılması gerekiyor” diye taze görüş bildiriyor.

* * *

Bu denli farfara olunmaz.

Hastanede kalp ameliyatı masasına yatma noktasına gelinceye kadar bu paşa ile TSK’dan 324 subaya 13 ile 20 arasında değişen toplam 5 bin 276 yıl mahkumiyet verildiğinde taraftarlarınız hep sevindi.

Siz de sustunuz.
Partiniz vicdanları mühürledi.
Ergenekon bir projeydi!
Yani davalar siyasiydi.
Adalet kanatılıyordu.
Kanunsuz aramalar.
Yasalara aykırı el koymalar.
Sahte delille suçlamalar.
Uydurma CD’ler.
Fabrikasyon gizli tanıklar.
Sahte kanıtlarla yargılamalar.
Gerçek kanıtları gizlemeler.

Bütün bunlar olurken hiç ses çıkarmayan tersine “gerçekten adalet yerini buluyormuş” gibi davrananlar şimdi ne oldu da Paşa’yı hastanede ziyaret ihtiyacı doğdu.

* * *

Bu ziyaretin ordudan yoğun istifa haberlerinin yazılıp söylendiği günlere rastlaması da insanı “şeytanın sor dediği” başka bir noktaya götürüyor.
Orduda bir kaynama var.

Genelkurmay çaresiz.
Üst kademeyi tutamıyor.

Bir gönül alma pişmanlık dilekçesi verme durumu doğduğu için Başbakan aniden “hapisteki komutanların koruyucusu kollayıcısı ve hastanede kalp ameliyatı olmuş paşa ziyaretçisi” durumuna geliyor.

Paşa’yı ziyaret!
Çocuk kandırma!
Örtünün altını gizleme.

Sızdırılmış Fetullahçı oğlan canlı bağlantıya geçtiği TV yayınında ayrıca; “Ben vicdanen rahatsızım. İşkence görmeseydim Ergenekon davası’nın temeli sayılan o konuşmaları yapmazdım. Devlet beni kullandı. Türkiye’de adalet aramak genelevde bakire kız aramaktan farksız” diye konuşuyor…


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

11 Şubat 2013