Başbakan Erdoğan'ın başlattığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise sürdürdüğü ''Bahtsız Bedevi'' polemiği siyasetin seviyesini iyice düşürdü. İki genel başkan da ''cinsiyetçi'' bir dil kullanarak taraftarlarının gönlünü kazanmaya çalıştı.

Dün grup toplantılarını izlerken hem Erdoğan'ın hem de Kılıçdaroğlu'nun üslubu karşısında şoka uğradım. "Bu nasıl bir üslup?" demekten kendimi alamadım.

İzlerken şaşırdığım bir diğer isim ise Fehmi Koru'ydu. Star Gazetesi Yazarı Fehmi Koru Kanal 7 Ana Haber Bülteni'nde Erhan Çelik'in sorularını yanıtlarken "Bahtsız Bedevi" polemiği üzerine de yorum yaptı. Koru Erdoğan'ın başlattığı tartışmaya ilişkin olarak"Sayın Başbakan konuşmasında espri yaptı" dedi. Fehmi Koru Kılıçdaroğlu'nun kendisine hiç yakıştıramadığım ve tasvip etmediğim cevabı için ise "Bu sözler bir hakarettir" değerlendirmesinde bulundu.

Doğrusunu söylemek gerekirse; Koru'yu izlerken şaşkınlığım ''utanca'' dönüştü! Bir gazeteci insanların gözlerinin içine bakarak bu yorumu nasıl yapabilir! Buna nasıl ''gazetecilik'' denilebilir?

Koru dün gece yaptığı o ilginç yorumla gazeteci değil AKP'nin tipik bir propagandisti olduğunu yeniden gösterdi. Erdoğan'ın sözlerini''espri'' diyerek şirin göstermeye çalışmak Kılıçdaroğlu'nun sözlerini ise "hakaret" olarak nitelemek başka türlü açıklanamaz.

AKP her şey gibi medyayı da kirletti. Fehmi Korugiller aldıkları bol sıfırlı dolarları kaybetmemek adına topluma gerçeği anlatmak yerine o'nu yanıltmayı ve iktidar lehine yönlendirmeyi görev haline getirdi. Herkesin gözü önünde yaşanan basit bir polemiği bile çarpıtarak Erdoğan'ı şirin göstermek adına binbir takla atan Fehmi Korugiller "Yandaşlığın bu kadarına da pes doğrusu" dedirtiyor.Barış Yarkadaş


7 Kasım 2012

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

__________________