Alman Başbakanı Merkel Hanım beni bağışlayın.
Sözüm meclisten dışarı.

Fend: hile demek.
Düzen desise anlamında.

Sizin için düzenci yalancı hileci demek aklımın ucundan geçmez. Bu bir deyim. Bizim dilimizde; “kadının fendi erkeği yendi” derler.

Durumu özetliyor.
Avrupa Birliği 49 yıldır (1963 Ankara Antlaşması’ndan beri) Türkiye’yi “Tam Üyeliğe” almadı.

Kapısına bile yaklaştırmadı.
Bahçe duvarının dışında tuttu.
Alacakmış gibi yaptı.

Tahrik: 100.
Tatmin: 0.

Yalancı bir düzen kurdu.
Önce Gümrük Birliği’ni dayattı.

Tek yanlı Gümrük Birliği Anlaşması yapıldı. Türkiye pazarı Çin Hindistan Japonya ABD gibi Avrupa Birliği ile ikili anlaşmaları olan ülkelerin eline geçti.


* * *


Merkel Hanım siz de takip ediyorsunuz: Tayyip Erdoğan iktidara geldiği zaman Türkiye pazarı düşürülmüştü ve “ithalatı fazla ihracatı az cari açık vermekte dünya şampiyonu olmaya doğru koşan” bir ülkeydi.

Erdoğan bunu görmedi.
Görmek istemedi.

Muhalefetteyken “Türkiye pazarını Siyonist uşağı emperyalist Avrupa’nın sömürgesi haline getirdiler” diye iktidarı (DSP-ANAP-MHP’yi) eleştiriyordu.

Brüksel değil Tahran!
Paris değil Mekke!
Londra değil Şam!
Diyordu.
İktidar oldu.
Kıblesini Brüksel yaptı.

Tahran’ı Mekke’yi Şam’ı unuttu ve “Avrupa Birliği kriterlerine kilitlenmiş ve parlamenter demokrasiyi genişletmekten yana Tayyip Erdoğan profili” verdi.
Avrupa’yı (AB’yi) arkasına aldı.

Derin devleti geriletti.
Orduyu çökertti.


* * *

Merkel Hanım araştırılırsa görülecektir: Kıbrıs Rumlarının tüm adayı temsil etmek üzere AB’ye “tam üye yapılmasına” rağmen Tayyip Erdoğan sırf kendi iktidarı AB’den dış destek bulabilsin diye Kıbrıs Rum gemilerinin Türkiye limanlarından faydalanması anlaşmasına bile imza attı.

“Blair’e kardeşim” diyordu.

Onu; birinci adıyla “Tony” diye çağıracak kadar muhabbeti ilerletmişti ve Blair de; Erdoğan’a “Tayyip” diye sesleniyordu. Bu kadar samimiyet dayanışma dostluk beraberlik neredeyse “kanka olma gösterisi” sürüyor; fakat Türkiye “Tam Üyelik yolunda” bir türlü Avrupa Birliği’nin bahçe duvarını aşamıyordu.

Türkiye dışlandı.
Açıkça aşağılandı.
Hakarete uğradı.

Nitekim Türkiye Başbakan’ı geçen hafta Almanya’ya “elçilik açmaya gittiğinde” Merkel Hanım’a serzenişte bulundu. Ve “Eskiden beni Avrupa Birliği Başkanları’nın toplantısına çağırıyor birlikte fotoğraf çektiriyorduk (AB Aile Fotoğrafı) artık oraya bile çağırmıyorsunuz” diyerek mağduriyetini dile getirdi.

“Bizi kaybedeceksiniz” dedi.
Biz ne gördük?
Merkel’in fendi!
Bu mağduriyeti hiç tınmadı.


* * *

Türkiye yüzde 7 büyüme tutturamıyor. Tasarruf oranını artıramıyor. Dış borca sıcak paraya bağımlığını sürdürüyor. Fitch not artırdı diye seviniyor. AB tam üyeliğini de unutup; standartları yükseltme yolsuzluğu rüşveti önleme tam rekabeti getirme her anlamda AB ölçülerine atlama ve “medeniyet olgunlaşmasını tamamlama” hedefinden de vazgeçiyor.

Merkel Hanım!

Demek istediğim şu:

Biz gele gele geldik.

Merkel’in fendine!
THY’yi çengelledik.


* * *


Türkiye’yi Avrupa Birliği tam üyeliğine kesinlikle almayacaklarını her fırsatta açıklayan AB’nin lider ülkesi Almanya’nın Başbakanı Merkel Tayyip Erdoğan’a “Ülkenizi almayız ama şirketiniz THY’i alırız” teklifi yaptı.

Başbakan da “tamam” dedi. Bu arada kimler THY hissesi kapattı? Kimler hisse boşalttı?

Çok başarılı tüccarlık(!)
Türkiye’yi AB’ye almıyorlar.
THY’yi alıyorlar.

Bizim Başbakan “bu kadar kötü ticareti” bile partisinin üyelerine ayakta alkışlatıyor. Türkiye dünyada “liderine afyonlanmış partili yaratma” şampiyonu da oluyor.
Merkel’in fendi sayesinde!Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

7 Kasım 2012