Evet Kurban bayramı geldi. Geçtiğimiz günlerde meselenin özüne dair 4 yazı yazmıştım. Bu yazımda da genel kurban manzaralarına değineceğim.

Hayvan alımı yapılan yerlere “kredi kartına 8 taksit” gibi levhalar koyulmuş. Geçtiğimiz günlerde Arapların icat ettiği “kıbleyi gösteren kredi kartından sonra” bu tür şeylere pek şaşırmasam da “Al*lah ve Peygamberine savaş açtığı Kur’an tarafından tescillenmiş finans kurumla*rının katkılarıyla kesilen hayvanların in*sanlar için nasıl bir sevap olup olmaya*cağı konusunda kafam karıştı.”

Banka kartlarına 8 taksitle koyun sa*tanlar. Merakım sevapları da her taksit ödemesi yapıldığında mı geçiyor hesa*ba acep?

8 Taksitle sevap tahsilatı.

Mümkündür efendim.

Ya şu meşhur “bayram kredileriyle kesilen hayvanlar?”

Hayvan kesmenin kendisinin zaten kurban ibadeti olmadığını söylemiştim.

E madem kesiyorsun bari adam gibi yap! İşin içine Allah ve Peygamber’e sa*vaş açtıkları Kur’an tarafından tescil*lenmiş banka adlı şirk kurumlarını sok*ma. Git paranı ver hayvanını al.

Bizim vatandaş için aslolan “söyle*neni yapmasıdır.” Nasıl yapacağı önem*li değildir. Üzerine pek düşünmez. Ke*rameti kendinden makul 3-5 hocaefendi “yap” dediyse yapması lazımdır.
İslami(?) katılım bankaları da bu işe girer mi?

Onlar fetvalı bankalardır. Onlara kız*mayın. Dünyası karşılığında ahiretini sat*mış bel’am’lardan fetva alarak kendile*rini meşrulaştırmış bankalardır onlar. Fai*zi kar payı yapmış bankalardır. Böylece Allah ve Peygamberine savaş ilanını açık*tan yapmayarak insanlığı ürkütmeden malı götürmeye çabalayanlardır.

Bu şeytan pislikleri kendilerinden kurban kredisi alanlara bir güzellik yap*sın. Krediyi alanlar ödemeyi taksitle yapsın ama sevapları ilk seferinde tam olarak yüklensin? E nasıl olsa torpilli hocaefendileri var. Bir üflese cihanı yel gö*türür.

Kendilerine bunu öneririm. O zaman talep artar. Zaten üfleyecek olanlar “dolan sever.” İşin içinde dolar varsa çok daha sağlam üflerler.
Kredili kurban! Velinimetimiz…

Yaşasın kapitalizm diyerek sokağa fırlayası geliyor insanın. Ne büyük fırsattır ne büyük olanaktır bu ey insan.

Postmodernist aklın tıkandığı bu ha*kikatler üzerinde durulması gereken bazı temel hastalıkları görünür kılıyor. Muhafazakarlık yıllardır “sekülerleşmeye karşıdır.”

İyi ya nasıl bir karşıtlık bu dinlerini dünyalarından ayırmışlar. Allah’a inan*dıklarını söyleyip kapitalizm ile amel edi*yorlar. Madem karşısın bari tutarlı ol be adam!

İktidara gelirken “sekülerleşmeye karşıyız.” İktidara gelince sapına kadar seküleriz!

Müslüman kadınların ırzına geçen emperyalist-kapitalist odakların finans sis*temine bağımlı da kalırız ibadetimizde dahi o deyyuslara para da kazandırırız.

Vay canına arkadaş!

Bu kadar arsızlaşmış olmanın sırrı ha*kikisi nedir? Çözemedim.

8 Taksitle kurbanlık. Bonus puan da cabası! Hadi Vadaaa!

Koşun İslami kâr payı bankalarında; sevabınız tek seferde yükleniyor database’nize.

Hadi yine yırttın oğlum Cemil! İyisin iyi..

Dünya da mekân ahirette iman! O öyle miydi yahu ? Dünya’da iman ahi*rette mekân?

Neyse boşver…

Amerika İsrail Kapitalizm… Bad’el Harab El Basra!

Hoş geldin ey Kurban Bayramı…

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Pazartesi 22 Ekim 2012 03:10