Dişli kısmı yemeklerde kullanılan keskin kokulu bitki değil.

Onun adı sarımsak.

Ezersin.

Yoğurda katarsın.

Sarımsaklı yoğurt olur.

Bu ise “Sarmusak.”

Sözlüklere baktım “Sarmusak” Anadolu’nun bazı bölgelerinde “sarımsak bitksine” verilen ad olarak da kullanılıyor. O bölgelerde; “Sarmusak yemedim ki ağzım koksun” diye yerel dile yerleşmiş bir deyim de var.

Bu deyimi yabana atma!

İçinde “halk filozofluğu” gizli.

Şunu demek istiyor:

Sen beni suçluyorsun.

Ben o suçu işlemedim.

Sarmusak yemedim.

Benim ağzım kokmaz.

Yani korkacak değilim.

Kaderin tesadüfüne bakın ki Meclis’te kurulan “Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu” nun “28 şubat Alt Komisyonu” keskin sarmusak kokusuyla buharlandı. Türkiye’nin Suriye’de “savaş bataklığına saplanma” tehlikesi ölen PKK militanına “emniyet müdürünün gözyaşı” dökmesi doğalgaz elektrik akaryakıt faturaları üzerinden “halka çok büyük gizli vergiler kökleme” gündemi içinde “Sarmusak Komisyonu şaşkına çevirdi” haberi de ön sıraya çıktı.

Soyadı: Sarmusak.

Adı:Kadir.

Meslek lisesnii bitirmiş.

İstihbarat polisi olmuş.

Askere almışlar onbaşılığa yükselmiş. İşte bu Kadir Sarmusak “28 Şubat Komisyonu”na “Ordu’nun 15 yıl önce 1997’de Sincan’da tank yürüterek seçilmiş iki başbakanı (Erbakan ile Çiller) nasıl korkutup hangi yöntemle koltuklarından ittirme (post modern darbe) yaptıklarını” anlatırken veriyor keskin sarımsak (veya surmusak) kokusunu…

Onbaşı Sarmusak anlatıyor:

Paşalar borsada oynuyorlardı.

Borsadan büyük paralarla hisse aldılar. Tanklar yürümeden bir gün önce de hisselerini sattılar. Büyük vurgun yapıldı.

Suçlamaya bak!

Doğruysa!

Bu Onbaşı Sarmusak’ın da içeriye atılması gerekir. Çünkü anlattığına göre paşalar subaylar astsubaylar Kadir Sarmusak onbaşıya paralarını vermişler.

Borsa şirketini onbaşı bulmuş.

Kendi adına “al orderı” vermiş.

Order borsa dilinde emir demek.

Müşteri emreder. Borsacı alır.

Tanklar bir gün sonra yüreyecek.

Sarmusak onbaşı bunu biliyor.

Borsa’ya “sat order”i vermiş.

Tanklar yürümüşler.

Paşalar vurgun vurmuşlar.

Yani paşalar bir yandan “Türk Silahlı Kuvvetler İç Hizmet Kanunu’nun 35. maddesini işletip ülkeyi irticadan uzak tutmaya (buna askeri vesayet deniyor)” çalışırken bir yandan da “borsada tankları manipülasyon (içerden bilgi sızdırma)” aracı olarak kullanmışlar.

Borsa’da her işlem kayıtlıdır.

Her alım her satım kayda geçer.

Kadir Sarmusak onbaşının söylediklerinin “doğru olup olmadığını” MASAK (Mali Suçları Aratırma Kurumu) yanına SPK’yı BDDK’yı Emniyeti Merkez Bankası’nı alarak 7 günde açığa çıkartır. Meclis’teki komisyonun başkanı AKP milletvekili Nimet Baş’ın ve komisyon üyesi milletvekillerinin “vicdanları varsa” MASAK’ı harekete geçirir gerçeği bir haftada bulur.

Nobel ve İslam!


Müslüman ülkelerin “bilimde ve insanlığa hizmet edecek yeni buluşlarda neden geride kaldıkları” üzerine en çok düşünen aydınlardan biri olan ilahiyat profesörü Yaşar Nuri Öztürk “1500 yıla yakın bir geçmişin sahibi olan İslam ülkeleri ölümsüzlük dünyasına girecek hemen hiçbir şey üretmedi. Yıllar ve yıllar “dua” adı altında “gırtlak şovu” yaptık. Bugün İslam’ı üç yıllık gecekondu semtine otuz cami inşa eden ama bir tek okuma salonu inşa etmeyen yığınlar temsil ediyor” diyor. Dün Nobel fizik ödülü açıklandı. Işık ve madde arasındaki etkileşimle uğraşan ikisi de 68 yaşında biri Fransa’dan diğeri ABD’den iki fizikçi (David Winelan ile Serge Haroche) aldı.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

10 Ekim 2012