SEVGİLİ okuyucularım adı MHP olan bir muhalefet partisi var. Bu partinin Türkiye’nin dört bir yanında il ilçe belde örgütleri herhalde yüzbinlerce üyesi var.

Bundan önceki her seçim öncesinde ısrarla yazdım ve dedim ki “MHP mutlaka Meclis’te yer almalıdır. İsteyen herkes oyunu MHP’ye versin.”

Bunları niçin yazıyordum?.. Çünkü MHP çoğu insanımız tarafından marjinal bir parti olarak algılanıyor yüzde 10 barajını geçip Meclis’te temsil edilmesinin zor olduğu verilecek oyların boşa gideceği iddia ediliyordu.

Oysa bu partinin Meclis’e girememesi durumunda aritmetik tablo sadece ve sadece AKP ye yarayacak tek parti iktidarı daha da güçlenecekti.

MHP şimdi Meclis’te 51 milletvekili ile bir muhalefet (!) partisi.

Bu partinin genel başkanı Devlet Bahçeli.

Muhalefet partisi denildiğinde bütün dünyada kavram ve tanımlar aynıdır:

İktidarı denetler öneri getirir eleştirir ve iktidara gelmeyi amaçlar. Eğer ortada danışıklı döğüş ya da başka çıkar hesapları yoksa hiçbir muhalefet partisi

İktidarın koltuk değneği stepnesi olmaz.

***


Ben Devlet Bahçeli’nin nasıl bir muhalefet partisi genel başkanı olduğunu şimdiye kadar hiç anlayabilmiş değilim.

AKP’nin en yakını.

AKP ne zaman zora düşse can simidini Bahçeli atıp kurtarıyor.

AKP cumhurbaşkanı seçecek. Bay Abdullah Gül aday gösteriliyor… MHP desteği ile seçiliyor!

Anayasa AKP‘nin çıkarlan doğrultusunda değiştirilecek. MHP oylarıyla değişiyor.

Yerel seçimler yine iktidarın çıkarlan doğrultusunda öne alınacak MHP “Evet” diyor ve koltuk değneği olma görevini sürdürüyor.

Ankara’da 29 Ekim Cumhuriyet Yürüyüşü yapılacak Tayyip‘le birlikte ilk karşı çıkan Devlet Bahçeli oluyor!

Söyler misiniz bu nasıl bir muhalefet partisidir nasıl bir genel başkandır!

MHP’nin milliyetçi-muhafazakâr tabanına büyük saygım var. Acaba onlar bu olanlara ne diyor? Genel başkanlarını ve partilerini eleştirmeleri mümkün oluyor mu?

Devlet Bahçeli’nin kişiliğinde partilerinin adeta AKP’nin yan kuruluşu olarak görev yapması konusunda ne düşünüyorlar?

Yarın MHP‘nin kurultay günü. Yeni bir genel başkan yeni bir parti yönetimi seçilecek. Genel başkanlığa aday olanlardan sadece Koray Aydın ı ismen tanıyorum. Adayların hiçbiri ile tanışıklığım yok.

Ama açık söylüyorum çok zor olduğunu bilmekle birlikte Devlet Bahçeli’nin genel başkanlığının artık son bulmasını istiyorum…

Çünkü pasif pısırık renksiz etkisiz toplumla ilişkisi olmayan bir genel başkan!..

Her muhalefet partisi hangi görüşte olursa olsun iktidarı eleştirebilen partidir.

Devlet Bahçeli bu kuralı yıkmakla kalmadı ters yüz etti. Onun fonksiyonu AKP’yi kurtarmak ona destek olmak bazen de göstermelik olarak eleştirmek!

Bizim görevimiz de bu gibileri eleştirmek.
Pensilvanya seninle gurur duyuyor!

ABD’nin doğusundaki eyaletlerde korkunç bir kasırga yaşandı. Vurdu geçti ortalığı mahvetti. Orası Türkiye değil ki elektrik kesintilerine insanlar alışık olsun!.. Sekiz milyon kişi elektriksiz kaldı evler yıkıldı ağaçlar sö*küldü ortalığı seller bastı yaşam durdu insanlar öldü ve kasırga geçti. Maddi ve manevi hasar çok büyük. Sandy Kasırgası özellikle New York ve çevresini vurdu. Pensilvanya New York’a komşu bir eyalet… Ve Türkiye’ye dönemeyen Fethullah orada ikamet buyurmakta!

Peki ama kasırganın Pensilvanya’daki etkisi ne oldu? Pensilvanya’nın bu işi ucuz atlattığını Fethullah in internet sitesinden öğrendik. Yapılan resmi açıklamanın başlığı aynen şöyle:

“146. Nağme. Sandy Kasırgası ve dua sığınağı.”

Şimdi bu dua sığınağının nasıl olduğunu açıklamadan okuyalım:

“Sevgili arkadaşlar öncelikle duyarlılığınız dostluğunuz nezaketiniz geçmiş olsun mesajlarınız ve dualarınız için çok teşekkür ederiz.

Sandy Kasırgası buradan da (Pensilvanya’dan) geçti. Yetkililer bizim bulunduğumuz yerde ve Pensilvanya genelinde de çok yıkım bekliyorlardı ama elhamdülillah korkulan olmadı.

Muhterem Hocamız Ayet-ül Kürsü’yi başa koyarak bir dua yazdı. O metni hemen her taraftaki tanıdıklarımıza gönderdik. Duanın kopyalarını çoğaltıp evlerimizin kapılarına ve bulunduğumuz mekanların sının olan ağaçlara astık.ilkkursun.org

Ayrıca yine Hocaefendinin ikaz ve irşadıyla (uyarısı ve doğru yolu göstermesiyle) hacet namazları kılıp ilahi hıfza vesile saydığımız niyazlara (dualara) sarıldık.

Cenab-ı Allah’a sonsuz hamd-ü sena (şükürler) olsun ki birkaç ağaç devrilmesinden başka bizde ve tanıdıklarımızda hasar meydana gelmedi.

Kıymetli Hocamız akşam çay faslında bu meseleye de değindi. Bu “Nağmede” muhterem Hocaefendinin yazdığı duanın metnini ve yaptığı o açıklamayı bulacaksınız.”

***


Bu açıklamadan anlaşılıyor ki New York’un hemen bitişiğindeki Pensilvanya eyaleti o korkunç kasırgadan kurtulmasını Fethullah in bu dualarına borçludur!

Obama bunu unutmamalı Fethullah’ın heykelini en kısa zamanda uygun bir yere diktirmelidir!

Boru değil bu tarihin ey büyük kasırgası geliyor ve burada gördüğünüz o muhteşem dua sayesinde eyalete zarar vermeden geçip gidiyor.

Fethullah duasının böylesine etkili olacağını keşke bilseydi keşke New York için de bir dua yazıp meteoroloji biliminin tüm bilimsel tahmin ve öngörülerini altüst etseydi!

Günün birinde Türkiye’ye dönmeye yüreği yeterse belki bizim için de dua eder bütün doğal afetleri sıfırlamayı başarır!

Hatta birkaç duası ile Suriye’deki Esad‘ı bile devirir! Baksanıza koskoca bir eyaleti duaları sayesinde kasırgadan koruduğu resmen açıklanıyor.

Fethullah bu her işi başarır!
ABD Fethullah’ın değerini bilsin yani!
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

03 Kasım 2012