Terörle mücadele yerine “terörle müzakere” dönemini başlatan hükümetin bu tavrına bu ülke için kolunu bacağını gözünü vermiş tekerlekli sandalyeye mahkum olan gazileri kızdırdı. Gaziler terörü kınamak hükümetin uyguladığı politikayı eleştirmek amacıyla 13 Ekim’de “Teröre karşı halk mitingi” düzenleyecek.

Çok kısıtlı olanaklarıyla terörü kınayan ve miting duyurusu için broşürler bastıran gaziler katılımı artırmak için tekerlekli sandalyeleriyle sivil toplum kuruluşlarını sendikaları ziyaret edip miting amacını anlatıyorlar. Siyasi hiçbir amaçlarının olmadığını dile getiren gaziler terörü kınamak teröre karşı halkı bilinçlendirmek için çalışma yaptıklarını söylediler.

Vatanın bütünlüğü için
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Yetimler Derneği Ankara Şubesi tarafından 13 Ekim saat 13.00’de Ankara-Tandoğan meydanında yapılacak miting hazırlıklarını gözden geçiren birbirleriyle de çok sıkı ilişkileri olan gaziler dün bir araya gelip çalışmalarını gözden geçirip kimin hangi çalışmaları yaptığını anlattılar.

Derneklerinin Atatürk ilkelerini amaç edinerek; Cumhuriyetin kazanımlarını korumak ve kollamak olduğunu belirten gazi Koray Gürbüz “Gazi Mutafa Kemal Atatürk’ten aldığımız güçle ve sorumlulukla tırmanan teröre karşı tepkimizi ifade etmek için halk mitingi düzenlemeye karar verdik” dedi.

“Teröriste taviz veriliyor”
“Vatanın bütünlüğünü korumak ve kollamakla yükümlü olan biz askerler teröre karşı gözümüzü bacağımızı kolumuzu ve de canımızı vererek şehitlik ve gazilik mertebesine erişmekteyiz” diyen gazi Koray Gürbüz SÖZCܒye şunları anlattı: .

“MM’yi oluşturan siyasi partilerin bugüne dek terörü bitirecek önlemler almak yerine aksine teröristlere taviz veren tutumları karşısında Şehit aileleri ve Gazileri olan bizler acımızın halkımızın da acısı olduğu bilinci ile sesimizi yükseltiyoruz.

Biz neden gözlerimizi bacaklarımızı kollarımızı bu vatan topraklarında bıraktık? Neden bu vatan uğruna şehit olduk gazi olduk? Neden analarımız babalarımız yakınlarımız arkadaşlarımız bu acıları çekti çekiyor? Siyasi irade sorunu TBMM’de çözmek yerine teröristleri muhatap almaktadır. Bu yanlış bir yoldur. Doğru olan yol terörün kaynaklarını kurutmak ülke içinde kardeş ve birliği pekiştirmektir.

Şehit olmaya da hazırız
Bizler halkımızdan bu ülke için canlarını vermiş olanlara ve gazilere saygı bekliyoruz. Gaziler olarak biz kayıplarımıza karşın ülkemizin bütünlüğünü istiyoruz. Ülkeyi bölmek isteyen ve bu gücü dayandıkları emperyalist ülkelerden alan terör örgütlerine karşı doğru bir siyaset uygulanmasını talep ediyoruz.

Buradan tüm siyasi partilerimizi uyarıyoruz; Sesimize kulak veriniz. Vatanımızı bölmeye birliğimizi yok etmeye kalkışmayınız. Bizler bu uğurda canımızı kalan diğer organlarımızı feda etmeye ve de şehit olmaya hazırız. Bu kararlılığımızı kanıtlamak üzere 13 Ekim’de yüreği vatan sevgisi ile çarpan herkesi Ankara Tandoğan Meydanına ‘Teröre Karşı Halk Mitingi’ne davet ediyoruz.”

Sadece bayrak ve Atatürk posteri
Miting alanına herhangi bir partiyi örgütü simgeleyen bir şey sokulmayacağını kaydeden Gürbüz “Miting alanında bayrağımız ve Atatürk posteri dışında başka bir şey alınmayacak açılmayacak” dedi.
------------

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

7/10/2012