SEVGİLİ memur kardeşim bu iktidarın seninle kedinin fareyle oynadığı gibi nasıl oynadığını artık herhalde görüyorsun.

Bu yüzden önceki gün işi bıraktın sokaklara döküldün polisten yine biber gazı ve cop yedin.

Sana bu yılın ilk yarısı için yüzde 3.5 zammı layık gördüler.

Enflasyon almış başını giderken her şeyin fiyatı artarken yıllık enflasyon yüzde 10’u aşmışken bu zammı bozdura bozdura harcarsın!

Seni adam yerine koymadıklarını artık herhalde gördün.Senin ve emeklilerin sorunlarıayın başını nasıl getirdiğinizTürkiye’yi yöneten bu seçkinlerin umrunda bile değil.

Onlar devletin ve milletin parasıyla krallar gibi yaşıyor. Özellikle Ankara’da yaşayanlar yüzlerce kez görmüştür. Bunların konvoy halinde bir geçişleri vardır kiakıllara durgunluk verir.Önde polis eskortları acı acı sirenler çalıyor.Onların arkasında çok sayıda siyah Mercedessinyal kesici cihazlarla donatılmış son model zırhlı araçlar ve ambulans…

Ambulansta özel doktor ve hemşirelerhiçbir hastanede bulunmayan özel cihazlar.

Trafik önceden kesiliyor ve beyefendi son hızla yollardan geçiyor.Bu ne lükstürnasıl bir debdebe ve saltanattırbilen yok.

Emirlerinde altı adet özel jet uçağı…Nice helikopterler…Sadece bu lüksten bir parçacık kesinti yapmak akıllarına gelsememura yüzde bir ek zam daha çıkar.Bunların iktidarın nimetlerinedevletin ve milletin olanaklarına o kadar alıştı kilüks harcamaları biraz olsun kısmak işlerine gelmez.

Devletin parası güzeldirmilletin parası boldur!.. Yeter ki kendileri için harcansın.Ama iş memura gelince devletin parası yoktur! Memur bunu protesto etmeye kalkışırsaher olayda olduğu gibi yine karşısına polis gücü çıkarılırcoplar havada uçuşurbiber gazı sıkılıryakalananlar yaka paça adliye sevk edilir.

***

Sevgili memur kardeşlerimsizlere sokağa dökülürken aranızda bu iktidarın çok sayıda destekçisi olduğunu da görüyorsunuz.Onlar da sizinle aynı sıkıntıları paylaşıyor ama oylarını doğrudan AKP’ye veriyor!..

Çünkü bu iktidar Müslüman ya!..

Cumhurbaşkanıbaşbakanı falan namaza duruyor ya!.. Türkiye Cumhuriyeti’ni hızla İslam ülkesi olma yoluna soktular ya!..

Memur arkadaşlarınızın o kesimi diyor ki “Bizi geçim sıkıntısı falan değiliktidarın Müslüman olması ilgilendirir!..”

Onlar o yüzden hak mak istemez.

***

Piyasaya bir bakınızbu ülkede özel sektör ve kamuda milyonlarca sendikalı ve sendikasız işçi çalışıyor.Bunların pek çoğuna asgari ücret veriliyor.Hele temizlik ve güvenlik sektörlerindesömürü boyutu utanç verici düzeyde.

Patronlarişçilerin sendikalı olmasını istemiyor.Örneğin bizim medya sektöründe bile sendika yok.(Belki inanmayacaksınız ama doğrudur.)

Şimdi burada bir şey soracağım:

İşçi kesiminin böylesine horlandığısömürüldüğüayın sonunu getiremediği bir ortamda Türkiye’de şu anda hiç grev var mı?

Yok!…

Yıllardır yok.

Çalışanların üzerinde öyle bir baskı kuruldu kiinanılır gibi değil.Memur korkuyor.

Önceki gün yapılan iş bırakma eylemine katılanların tümü fişlendi.

İşçi korkuyor.İşimden olurum diye sendikaya giremiyorgirse bile grev gibi öcüler (!) onun aklını başından alıyor.

AKP’nin kendi açısından en büyük başarısı (!) yarattığı korku toplumu oldu.Polis ve yargı devreye sokularak insanlar korkutulduhak arayamazses çıkaramaztepki gösteremez duruma getirildi.Kitleler coplanıyorüzerlerine biber gazı sıkılıyorherkes tutuklanıyor.Tutuklanan bir daha bırakılmıyor.

***

Memur kardeşimiktidarın seni adam yerine koyup koymadığını işte bu olaylar gösteriyor.Senin sorunların onları hiç mi hiç ırgalamıyor.Ama kabahat sende değilsizin içinizde onlara oy verenlerde.

İktidargücünü onlardan alıyor.

Din sömürüsü ve din ticareti yapanlarayın sonunu getiremeyen o kesimlerden bile ne yazık ki destek alıyor.

Üstelik “En az üç çocuk yap haaa” diye dalgasını geçiyor.

İşin püf noktası işte burada memur kardeşim!

Sen aç kalırkensokaklarda coplanıp biber gazı yerkenseninle aynı mekanı paylaşan badem bıyıklı arkadaşların “Ama bunlar Müslüman (!) camiye gidiyor” deyip onlara oy veriyor.

Senin arkadaşların o Müslümanların sürdüğü saltanatı bilselervallahi fikir değiştirirler ama görmüyorlar ki!
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

25 Mayıs 2012