Sevgili okuyucularım okullar önceki gün açıldı. Bu hükümet döneminde ilginç aynı zamanda yakışıksız bir uygulamaya tanık oluyoruz. Her yıl okullar açıldığında gerek Tayyip ve gerekse artık “Milliliği” kalmamış olan Eğitim Bakanı her yaştan öğrencilere yazılı propaganda yapma fırsatını kaçırmıyor.

Elimde Ankara’nın TED Koleji gibi çeşitli okullarında açılış günü dağıtılan propaganda kağıtları var. Bu kağıtlarda Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’le birlikte Tayyip’in öğrencilere yazdıkları birer mektup…Ve iki fotoğraf:

1- Tayyip.
2- Eğitim Bakanı Ömer Dinçer.

İkinci fotoğraf çok ilginç. Burada Ömer Dinçer makamında oturuyor. İki yanında Çankaya’daki AKP’li ile Tayyip’in resimleri asılı.

Tam arkasında ise daha büyük boyda bir çerçeve var ama o boş!

Orada Atatürk’ün resmi var. Ama öğretmenlere ve öğrencilere dağıtılan fotokopilerde duvarda asılı olan iki resim dolu çıkarken ne hikmetse Atatürk’ün resim
çerçevesi boş!

Oysa o resmin internetteki orijinalinde Atatürk var. Ama okullarda dağıtılan broşürlerde yok! Sadece rastlantı!

İktidar her alanda sonsuz para gücüne sahip. Her alanda propaganda yapmayı doğrusu iyi beceriyor.

İlköğretim ve lise öğrencileriyle birlikte öğretmenlere bile fırsatı kaçırmayıp propaganda yapıyor. Broşürler bazı okullarda öğretmenlere öğrencilere sınıfta okunması için dağıtıldı.

Bazılarında ise sınıfta okunmadı dağıtılan ders kitaplarının içine yerleştirildi…Ve öğrenciler okul yetkilileri tarafından uyarıldı:

“Kitabınızın içinde sayın büyüklerimizin sizlere verdiği mesaj var. Mutlaka okunacak.”

Sözünü ettiğim iki sayfalık broşürde şöyle cümleler geçiyor:

“Sevgili öğrenciler bugün artık geçmişte olmayan imkanlara ve fırsatlara sahipsiniz!..”

“Sayısız yatırımlarla eğitimin altyapısını güçlendirdik…”
“Dokuz senelik iktidarımızda sizler için ülkemizin bütün imkan ve kaynaklarını seferber ettik…”

Sanki öğrencilere değil seçim öncesinde seçmene hitap ediyor! Sanki ülkemizde AKP öncesinde eğitim yoktu!

Bundan önceki Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu kamuoyuna ve görev bekleyen yüz binlerce öğretmene söz vermişti:
“Bu yıl 55 bin öğretmen alacağız!”

Bu palavra tutmadı alamadılar. Nitekim şimdiki Eğitim Bakanı açıkça özür diledi:

“Paramız yetmedi. Önceki bakanımızın sözünü yerine getiremediğimiz için tüm öğretmen adaylarından özür diliyorum.”

Türkiye’de 350 bin öğretmen açığı var. Buna karşın 200 bin öğretmen görev bekliyor. Öğretmenler sokaklara dökülüyor isteklerini dile getiriyor ama kime ne!

Para yokmuş hükümet özür diliyor.

Öte yanda ise eğitime ayrılması gereken kadrolar Diyanet’e Kuran kurslarına veriliyor küçücük çocukların Kuran kurslarına gitmesi serbest bırakılıyor.

Ama birkaç gün daha da “Önemlisini” yaptılar. Resmi Gazetede yayınlanan kanun hükmünde kararname ile yeni uygulamayı başlattılar:

“Milli (!) Eğitim Bakanlığının görevleri arasında yer alan ‘Atatürk ilke ve devrimlerine Atatürk milliyetçiliğine laik ve sosyal hukuk devletine bağlı vatandaş yetiştirme görevi kaldırıldı.”

Hepsi bu kadar!

İşte bu kafalar önceki gün okulların açılışında bile milyonlarca öğretmen ve öğrenciye hiç sıkılmadan propaganda mesajı dağıttılar.

BOMBA ANKARA’NIN GÖBEĞİNDE

Dün sabah saatlerinde Ankara da korkunç bir patlama oldu. Kentin göbeğinde Kızılay’da insanlar öldü insanlar yaralandı. Bombayı kimin patlattığı bilinmiyor.
Eğer PKK ise bunun bir tek anlamı olabilir.

Örgüt taktik değiştirdi terörü kentlere bulaştırma kararı aldı. Bu Türkiye için en tehlikeli durum olur. Bugüne kadar dağda bayırda gerçekleşen terör eylemleri
kentlere taşınırsa zorlanırız.

Burada ısrarla yazıyorum sık sık değiniyorum. Bütün bunlar 2009 ekim ayında hükümet tarafından başlatılan Kürt açılımının acı sonuçları. Bu gibi safsatalar meyvesini hemen vermez. Tohum toprağa düşecek gübrelenecek yeşerip fidana dönüşecek ve meyvesini bir süre sonra verecek!

İşin kuralı budur.

İşte aradan geçen iki yıl içerisinde biz nice terör olayları yaşadık nice insanlarımızı bu “Açılım” nedeniyle toprağa verdik.

İşin ilginç yanı açılım da fos çıktı. AKP bile bu atraksiyondan yararlanamadı.

Ama olan “Devlet” kavramına oldu. Türkiye’ye iktidar tarafından davet edilen ve Habur’dan içeriye görkemli törenlerle giren terörist kafilesinin ayağına seyyar mahkeme gönderildi hükümetin marifeti olan bu çadır mahkemesi Türkiye’nin yüz karası olarak tarihe ismini yazdırdı.

Dün Ankara’da patlayan bomba şimdilik son örnek. Bakalım daha neler göreceğiz.

Emin Çölaşan

21.09.11

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]