Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Emin Çölaşan |Ramazan Sömürüsü

  Hiçbir dinde kutsal bir ayın böylesine sömürüye din ticaretine ve siyasete alet edildiği herhalde dünyanın hiçbir yerinde ve ülkesinde görülmemiştir. Ramazan geldi insanlar oruç tutuyor. Onlar inançlı iyi niyetli. Ancak araya kötüler üçkağıtçılar din tüccarları din bezirganları ve siyaset ekibi mutlaka karışıyor.

  Dün bu konuyu yazmaya başlamadan hemen önce gelen okuyucu mektuplarını faksları ve e-posta mesajlarını okuyordum. İçlerinden biri dikkatimi çekti çünkü tam benim düşündüğüm şeyleri yazan bir mektuptu.

  Gönderen Halis Tuzcu isimli okuyucum “Yazdıklarımın ve attığım imzamın arkasındayım. Gerekirse ismimi ve adresimi verebilirsiniz” diye yazmıştı ve şöyle diyordu:

  “Ramazan başladı. Camilerimizde din yine siyasete alet edilecek varlıklılara ve devlet büyüklerimize görkemli iftar yemekleri verilecek milletin ve devletin kesesinden iftar çadırları kurulacak fakir fukara edebiyatı yapılacak.

  Camilerimiz dolup taşacak 21. yüzyılda yaşamamıza rağmen bunların kullanımı aynen 1.400 yıl önceki gibi devam edecek.

  Havalar sıcak. Cami ve mescitlerin çoğunda havalandırma tertibatı yok. Buralarda ter ve ayak kokuları devam edecek. Her secdeye varışta halılara sinmiş olan ayak kokuları insanların ciğerlerine işleyecek.

  Her Cuma bir camide boy gösteren büyüklerimiz dini siyasete alet edenler kul hakkı yiyenler halkın sağlığını düşünüp sigara yasağı koyabilenler acaba camilerimizde üç beş kuruşa malolacak bir tedbiri almayı niçin düşünmezler?

  Dinimiz her zaman temizliği abdestli olmayı camiye temiz elbiseler ve özellikle temiz çoraplarla gitmeyi öğütler. Ancak bu öğüt hiçbir zaman tutulmaz. Cami ve mescitlerimiz ne yazık ki sağlıklı değildir.

  Şimdi sayın devlet büyüklerimizden ve Diyanet İşleri Başkanlığından bir ricam olacak.

  Memleketimizdeki tüm cami ve mescitlerin halıları temizlenip hijyenik bir ortam yaratılsın ve buralara giriş galoşla sağlansın. Herkesin yanında üç beş kuruşluk bir galoş bulundurması zor değil. Bunlar cemaate kapılarda da verilebilir.

  Bunları bir mümin olarak yazıyorum.
  Emin Bey lütfen bu konuyu köşenizde yayınlayın ve konuşacak ağzı duyacak kulağı ve görecek gözleri olanlara duyurun…”

  Okuyucum Halis Tuzcu çok iyi niyetli! Türkiye’nin en büyük bütçesi hele bu iktidar döneminde Diyanet’e aittir ama bu devlet kurumu bu gibi işlerle uğraşmayı zahmet sayar.

  Zaten şu sıralarda onlar Türkiye ile değil Türkiye dışındaki Müslümanlarla ilgili! Bizim insanımızdan sağlanan kaynaklar Afrika’ya aktarılıyor.
  ***
  Evet Ramazan sömürüsü başladı bile. Belediyeler ve öteki kamu kurumları tarafından Türkiye’nin dört bir yanında iftar çadırları kuruldu. Çadırlarda uzun kuyruklar oluşuyor.

  Bu sofralarda iftar saatinde karnını doyuranların en az yarısı beleşçi!

  Bunlar niyetli falan değil. İftar saatinde çadıra gelip akşam yemeklerini bir ay boyunca beleş yiyecekler “Oh be bugün de parasız doyduk” deyip gidecekler. İftar vakti çadırların önünde oluşan izdihamı insanların nasıl birbirine girdiğini nasıl kavgalar çıktığını izliyorsunuz.

  Bu çadırları devletin ve milletin parasıyla kurup yemek dağıtan bazı sahtekarlar gelenlerin kulağına “Yat kalk bizim partiye ve sayın büyüklerimize dua et” diye fısıldamaktan utanmıyorlar.

  Bir başka Ramazan üçkağıtçısı kesim 11 ay boyunca Allah ne verdiyse içen Ramazan boyunca içkiye ara verenler!..

  Ve 11 ay boyunca her çeşit günah işleyenler!..Adam ticaret yapar borcunu ödemez herkesi kazıklar. Adam memurdur görevini yapmaz. Rüşvet alır yolsuzluk yapar her haltı yer. Siyasetçidir vatanını milletini satar ayaküstü binbir yalan söyler…

  Ve zanneder ki oruç tutunca Allah onun günahlarını affedecek!

  Şu anda Türkiye’nin dört bir yanındaki kamu kurumlarının pek çoğunda yemekhaneler kapatılmış durumda. Bunların yalana dayalı çeşitli gerekçeleri var:

  “Tamirat yapılıyor onarım başlayacak yemekhane değişecek ahçıbaşı izne çıktı falan filan!..”

  Kutsal Ramazan ayında bile utanmadan böyle yalanlarlar söyleniyor. Üstelik hele devlet memuru iseniz birileri sizi açıktan veya çaktırmadan izliyor oruç tutup tutmadığınız kayıtlara geçiyor.

  Hele polis iseniz ve oruç tutmuyorsanız işiniz bitiktir. Emniyet’te oruç tutmayan polise asla yer yoktur. O halde çaktırmadan yiyip içecek ama niyetli görüneceksiniz!

  Dahası büyük kentler dışında Anadolu’nun dört bir yanındaki restoranlar kafeler pastaneler kapatıldı bile! Ölseniz öğle yemeği yiyemezsiniz bir yerde oturup çay içemezsiniz!
  ***
  Gelelim iktidar takımının siyasetçilerine!..Bu “Müslümanlar” her Cuma kameralara önceden haber verip namaza giderler. Kameraların önünde gösteriş amaçlı kılınan namazlar sonrasında Allah bunların dualarını herhalde kabul eder!

  İftar zamanında bunlar her Ramazan olduğu gibi önceden belirlenen birkaç fakir fukaranın gecekondusunda iftar açarlar parti örgütü tarafından belirlenen yandaş aileye örtülü karılarıyla birlikte gidip boy gösterirler. Her zaman olduğu gibi medya kuruluşlarına önceden haber verilip çekim ve reklam yapılması sağlanır!

  Parti örgütü ile korumalar gecekonduya önceden gidip önlem alır sonra eve büyüğümüz ve ailesi için özel pişirilmiş ve denetimden geçmiş yemekler getirilir. Ancak bunlar dikkat çekmesin diye masada sadece çorba kurufasulye pilav meyve olur!

  Kameraların çekimi bitince büyüklerimiz “Haydi bize eyvallah” deyip asıl sofranın bulunduğu yerlere doğru yola çıkarlar.
  ***
  İktidar ekibinin esas iftarları beş yıldızlı otellerde lüks restoranlarda olur. Örneğin Ankara’daki Rixos Hotel bunların karargahıdır. Kırmızı plakalar ambulanslar ve korumalar kapıların önünde dizilidir.

  İnsanlara iftar çadırlarında nohut bulgur verenler bu otel ve restoranlarda hem karınlarını güzelce doyurur hem de anayasa babayasa değişiklikliği gibi konuları fazla yemek nedeniyle üzerlerine çöken rehavet altında konuşurlar.

  Ayrıca çeşitli yalaka kuruluşlar (özel sektör dahil) Ramazan boyunca çeşitli toplantılar düzenleyip buralara Tayyipgilleri falan davet eder. Başkanları önce kürsüye çıkıp kısa bir nutuk atar memleketin geleceğinin parlak olduğunu anlatır.
  Ramazan ayında liboşluktan müminliğe transfer olan yalakalar şiddetle alkışlar!

  Sonra düzenlenen iftar sofrasına geçilir ve karınlar en az 20 çeşit nefis en iyi ahçıların elinden çıkan yemeklerle iyice doyurulur. (Hepsini yiyemezler yedikleri yanlarına kar kalır!)

  Ancak Tayyip uyanık adamdır! Beş yıldızlı otellerde ve lüks restoranlarda düzenlenen bu dört dörtlük iftar sofralarının halk tarafından görülüp bilinmesini istemez.

  Sadece kameralar eşliğinde gerçekleşen göstermelik gecekondu iftarları bilinmelidir!

  Bunlara oy veren halk lüks sofralarda zaten yoktur ki! O müminler iftarı evlerinde kısıtlı olanaklarla açmak zorundadır.

  Nitekim Tayyip ekibine geçenlerde emir verdi:
  “İftarı lüks yerlerde yapmayın!”

  Evet Ramazan başladı! Ramazan sömürüsüne her alanda tanık oluyoruz. Sadece siyasette değil medyada ve her yerde…Kutsal dinimiz yine birilerinin parasal ve siyasal çıkarlarının hizmetine sokuldu. Yüce Allah’ın indinde bazılarının Ramazan günahları Ramazan sevaplarını yine fazlasıyla aşacak!

  Oruç tutmadığı için dayak yiyen bıçaklanan vatandaşların haberleri de yakında medyaya yansıyacak. Yazıyı bir fıkra ile bitireyim!

  Bektaşi babası ağustosa denk gelen sıcak Ramazan’da başına dikmiş testiyi su içiyor. Çevreden “Hop dedik baba ne yapıyorsun sen” diye uyardıklarında yanıt veriyor:

  “Oğlum Ramazan her sene gelir ama baba açlıktan susuzluktan ölürse bir daha geri gelmez!”

  Hayırlı bir Ramazan olsun.  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Emin Çölaşan | Ramazan Sömürüsü Bugün Başladı

  SEVGİLİ okuyucularım Ramazan ayı bugün başladı. İslam âlemine hayırlı olsun. Ramazan ayının başlaması din ticaretinin ve din sömürüsünün doruk noktasına ulaşması demektir.

  Müminler bu yolla kandırılır bu yolla kafakola alınmak istenir.

  Ramazan siyaset erbabının yalancıların sahtekârların hırsızların örtüsü olarak kullanılır.

  Diyeceksiniz ki “Din sömürüsü ve din ticareti Türkiye’de 365 gün zaten geçerli değil mi?..”

  Elbette öyle ama Ramazan’da en üst düzeye ulaşır.

  Belediyeler iftar çadırlarını kurdular bile! 12 ayın 11’inde karnını doyuramayan Müslümanlara şimdi iftar yemeği çıkıyor. Bu iftarlar en çok beleşçilere yarıyor. Oruçla dinle imanla uzaktan yakından ilgisi olmayan vatandaşlarımız da karınlarını burada doyuruyor!

  Tarihi anıtımız Sultanahmet Meydanı yine çirkinlik abidesi tahta barakalara teslim edildi. Her gün Allah’tan söz edenler bunları yandaşlara kiralayıp rant sağladı.

  Ramazan ayının en önde gelen habercisi bu sömürü çarkından pay kapmak isteyen yandaş-yalaka medyadır. Satışları artırmak için hemen dini kupon kestirmeye başlarlar. Şimdi aynı güldürü karşımızda. İşte onların duyurularından bazı örnekler:kemalistler.org

  Hürriyet: “Hürriyet’ten okurlarına şimdiye kadar verilmemiş muhteşem Ramazan armağanları geliyor. 1- Kuran okuyan elektronik kalem. Piyasa değeri 170 lira. 2- Kuran-ı Kerim ve Türkçe anlamı. İkisi birden sadece 55 kupona.”

  Bugün: “Gazeteniz Bugün’den Ramazan’a özel hediye: El Kulubu’d-Daria. Büyük cevşen ilaveli son baskı. Fethullah Gülen hocafendinin derlediği dualardan oluşan eşsiz eser Bugün’e abone olan herkese bedava.” (Duyuruda ayrıca Fethullah’ın kocaman resmi yer alıyor!)

  Star: “Gazeteniz Star’dan Ramazan’da muhteşem bir kampanya daha. Her gün bir CD bedava. Sesli İslam kültür hazinesi.”

  Akşam: “Sadece 15 kupona iki kitap birden. Hadis-i Şerif ve Hz. Muhammet’in Hayatı.”

  Sabah: “Rahle boy Kuran-ı Kerim. Arapça okunuşlu mealli tecvitli transkriptli. 19 kupona.”

  Habertürk: “Habertürk’ün son Kuran-ı Kerim kampanyası. Kuran-ı Kerim meali. Altın varaklı yaldızlı kapak. Sadece 19 kupona.”

  Koş vatandaş koş!..

  Bu gazetelerin satışı giderek düşüyor. Sen koşup satın al kurtar onları.

  Evet Ramazan sömürüsü bugün başlıyor. Şimdi her çeşit sömürüyü göreceksiniz. Medyada şöyle haberler yer alacak:

  “Sayın Başbakanımız ve eşi dün bir gecekonduyu ziyaret etti. Habersiz yapılan bu ziyaret gecekonduda yaşayan aileyi çok sevindirdi. Ailenin yüzündeki sevinç ifadesi fotoğrafta görülüyor!”

  İşin gerçeği her yıl aynıdır ve hiç değişmez. Tayyip için bir gecekondu seçilir. Gidilecek aileye haber verilir. Korumalar günler öncesinden çevrede önlem alır. Eve yemekler tatlılar gönderilir. Sonracığıma yayın kuruluşlarına haber verilir falanca adrese kameraman ve foto muhabiri istenir. Onlar özel araçlarla gecekonduya getirilir.

  Sonra bol bol atraksiyon yapılır görüntüler alınır.

  Son aşamada haberler yayınlanır:

  “Başbakan fakir aileyi habersizce ziyaret edip onların sofrasında iftar açtı!”

  Aile bireyleri konuşturulur uygun olmayan bölümler sansür edilir:

  “Valla biz her şeyden çok memnunuz. Bize kömür ve gıda paketleri geliyor. Bu yüzden ben çalışmıyorum zamanımı kahvede geçiriyorum. Ama hükümetimiz çok iyi çalışıyor!”

  Şimdi bir ay boyunca en lüks otellerde ve salonlarda beş yıldızlı iftar sofraları kurulacak. Fakir fukara Müslümanlar belediyelerin kurduğu iftar sofralarında kuru fasulye bulgur pilavına talim ettirilirken evlerinde kendi kısıtlı olanaklarıyla iftar açarken ülkeyi saraylardan ve köşklerden yöneten hırsız beyzadeler o sofralara çökecek…

  O sofralarda sadece kuş sütü eksik olacak.

  Tıksırıncaya çatlayıncaya patlayıncaya kadar yiyecekler.

  Önce göstermelik dualar okunacak sonra her biri yemeklere yumulacak…

  Ve ardından dolu midelerinin yarattığı mahmurlukla kürsüye çıkıp siyasi nutuk atacaklar “Allah peygamber din iman” diyecekler!

  Toplanan yardım paralarını iç ettiği siyasette kullandığı gerekçesiyle Almanya’da yargılanıp hapis cezası alan Deniz Feneri Türkiye’de bir türlü yargılanamıyor!

  Tam tersine o davanın iddianamesini hazırlamakla görevli olan üç savcımız AKP‘nin arka bahçesi olan HSYK tarafından görevden alındı ve şimdi onlar yargılanıyor.

  Ramazan geldi ya Deniz Feneri yeniden piyasaya çıktı.

  Bana da gönderdikleri duyuruda halktan yine para ve yardım istiyorlar!

  Üstelik “Bize bağış yap vergiden düş” diyorlar!

  Demek ki bunlara yapılan bağışlar vergiden düşülüyor.

  Ne güzel ne ilginç memleket olmuşuz da haberimiz yokmuş çiftliklerden

  Fetullah’ın yatak odası

  SEVGİLİ okuyucularım bugüne kadar sizler de sık sık tanık olmuşsunuzdur. Reklam peşinde koşan artistler popçular sanatçı geçinenler vesaire zaman zaman evlerine gazetecileri çağırıp eşyaların fotoğraflarını çektirirler.

  “İşte falancanın son villası… İşte filancanın Boğaz’a bakan salonu… Sayın artistin rezidanstan üç milyon dolara aldığı dairesinin yeni eşyaları… Fingirdek bayan yatak odasını son bir yıldaki altı sevgilisinden sonra ilk defa bize açtı. İşte o yatak odası…”

  Bizler de bön bön bakarız! İki gün önce büyük bir sürpriz yaşadık!

  Kamuoyuna açılan son yatak odasını görme onuruna eriştik!

  Kutsal bir oda!

  Çünkü orası Fetullah’ın yatak odası. O mübarek bedeniyle üzerinde yattığı Nur’lu yatak o mübarek elleriyle dokunduğu eşyalar mübarek ayaklarıyla bastığı halılar malılar!..

  O odanın mutlaka Topkapı Sarayı’ndaki Kutsal Emanetler Bölümü’ne kaldırılması gerek.

  Fetullah‘ın yatak odası durup dururken kamuoyuna açıldı fotoğrafları onunla birlikte ABD ‘de yaşayan müritleri tarafından servis edildi.

  Allah Allah bu işin içinde bir iş var ama ne! Sadece Ramazan sömürüsü.

  Yakında mübarek beyefendinin terlikleri pabuçları iç çamaşırları sofra takımları falan da resimlenip servis edilirse hiç şaşırmayın.

  Beyefendiye ait internet sitesinde yayınlanan duyuru özetle şöyle. Okuyun da ibret alın:

  “Sevgili dostlar Hocaefendi bu ukba televvünlü odada sürdürüyor hayatını.

  Geceler boyu Cenab-ı Hakk’a el açıp dua dua yalvarıyor. Bu oda Hocaefendinin hasret ve hicranını bağrında saklıyor gözyaşlarına şahit oluyor mustarip sakininin. Bu odada teheccüd Mushafını ve El Kulubu’d Daria isimli mecmuayı göreceksiniz…”

  Sonra uzun uzun Fetullah ‘ın ABD ‘de nasıl ibadet ettiği anlatılıyor ve duyuru “Dualarınız istirhamıyla” diye son buluyor. (Hiç endişe etmesin şahsen benim dualarım onunladır!)

  Ancak bu metinde bir bölüm var ki onu hiç anlayamadım. Aynen şöyle diyor:

  “Garaz bataklığında çırpınıp duran bazı kimseler herkesi kendi dünya tutkuları ve yaşama arzuları zaviyesinden değerlendirip (Fetullah’ın yaşamakta olduğu) villalardan lüks hayattan ve şatafattan bahsedip dursalar da Hocaefendi bu odacıkta sabahlayıp akşamlıyor.”

  Palavrayı bırakın artık beyler! Fetullah Pensilvanya’da görkemli bir çiftlikteki villalarında yanında çok sayıda hizmetkarlarıyla yaşamıyor mu? Ahçılar uşaklar sekreterler temizlikçiler şoförler korumalar… Bırakın palavrayı da burada defalarca gündeme getirdiğim şu somut sorulara yanıt verin:

  Fetullah 13 yıldan beri niçin ABD’de yaşıyor? Türkiye’ye niçin gelmiyor? 30 dönümlük çiftlik kimin? Vergisini ABD makamlarına kim ödüyor? Çiftlikte çeşitli evler villalar personel ve araçlar var. Bu harcamaları kim ya da kimler yapıyor?

  Türkçesi bu değirmenin suyu nereden geliyor?

  Bu işler bildiri yayınlamakla yatak odası fotoğrafları sergilemekle olmaz.

  Traşı bırakın hiç değilse müritlerinizi kandırmaya yeltenmeyin açık konuşun.  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  21 Temmuz 2012

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş