*Türkiye artık eski Türkiye değil
*Türkiye’yi Küresel Güç haline getirdik
*Bölgede tek aktör devlet biziz

*IMF’ye borç verir hale geldik
*Türkiye artık bölgede düzen kurucu roldedir…


Yürü be aslanım kim tutar seni delikanlının dibisin sen….

-Kuzey Irak’ta Türk Askerinin başına çuval geçirdiler.
Sana “yalandan da olsa bir nota ver” dediler “ne notası kardeşim müzik notası mı” dedin.
Askerimizin kafasına çuval geçiren Amerikalı Komutanı törenle karşıladın Kuşadası’nda-Bodrum’da Amerikan askerinin kafasına çuval geçiren Türk Gençlerini polise coplattın…


*Tek omuz hafif aşağıda dayı dayı yürüyüşün var ya seni sevmeyen ölsün. Delikanlının dibisin sen…

-Türk Askerini- Türk Polisini- Kaymakam’ı-Öğretmenleri şehirlerimizinana caddelerinden armut toplar gibi toplayıp götürdüler. Zavallılar 9 aydır Narko-Terör örgütünün elinde esir tutuluyorlar.
Her gün Suriye’deki akrabalarından bahsettin kendi insanlarından bir kere bile bahsetmedin. Üstelik terör örgütünün ev sahibi Barzani’yi kırmızı halıda karşıladın…

*İnsanın içine işleyen o haşin bakışın var ya gazete patronları bile önünde diz çöktüler. Helal olsun sana. Delikanlının dibisin sen…

-Mavi Marmara gemisinde 9 insanımızı dünyanın gözü önünde öldürdüler.
Sen aslanlar gibi kükredin; “Özür dileyin tazminat ödeyin” dedin.
Senin korkundan ne özür dileyebildiler ne de tazminat ödeyebildiler.
Yardım olsun diye(!) Güney Kıbrıs’ta Rumlarla ortak petrol ve doğal gaz aradılar korkudan Yunanla ortak askeri tatbikat yaptılar.

*Sen cesaretle Piri Reis gemisini Akdeniz’e gönderdin Barbaros Hayrettin Paşa’nın torunları geliyor diye adamlar kaçacak delik aradılar.

Açık deniz kaptanım benim. Delikanlının dibisin sen…

-Bazı çakallar başta sen desteğini çekince seçimi kaybedip tarihin çöplüğüne atılan Sarkozy namlı serkeş Nato’yu kullanıp Libya’daki Müslümanların başına bomba yağdırmak istediler.

*Sen falçatanı çektiğin gibi “dağılın ülen Nato da kimmiş yemişim Nato’nuzu” diye narayı bastın ya artlarına bakmadan kaçtı namertler.
Sen Libyalıları kurtardın onlara bavullarla dolar gönderdin ama onlar Türk şirketlerine el koydular. Boşver aldırma bu ayıp onların olsun senin namın yürüsün yeter.


Sen delikanlının dibisin….
-Biraderin Esad’a çok nasihat ettin. Akşamları gizlice kahve içmeye gittin. Birlikte yatla deniz sefası bile yaptın. Fakat o seni anlamadı. Üstelik beraberce yüzdüğünüz Akdeniz’in serin sularına Türkiye’nin iki güzide pilotunu ve bir uçağını gömdü…


*Fakat sen onu tek kelime ile bitirdin. Esad idi bir gecede Esed yaptın aleme madara ettin. Senin gibisi bir daha gelmez. Sen harbiden delikanlının dibisin…

Not 1: İsteyene yazının İngilizce ve Arapçasını gönderebiliriz. Bizde hizmet sınırsızdır. “Delikanlının dibi” deyiminin İngilizcesi için “Good fella-good fellow”

Arapçası için “Jeyyid zemil” kullanılabilir!…
Not 2: Kimse durumdan vazife çıkarmasın. Yukarıda yazdıklarım önümüzdeki sezonda namlı bir kabadayı rolünü oynayacak Kenan İmirzalıoğlu içindir.
Karıştırmayın tamam mı?..

İmza; Bergamalı Zeybek Rifo…
Sağlık ve başarı dileklerimle 29 Haziran 2012

Rifat Serdaroğlu

29 Haziran 2012

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]