Ayaktopu izleyicisi değilim. Ayak takımıyla da küsüz zaten anlaşamıyoruz. Maksim Gorki Taksim’de! Taksim ne kadar değişmiş! Gorki’nin Benim Üniversitelerim’i artık biber gazıdır molotoftur Taksim’de. Molotof da Rus zaten! Üstelik üniversitelilerin hepsi Hopalı! Hepsinin eli sopalı! Hopa Rusya’ya çok yakın. Putin Marksist Medvedev Leninist giderek Troçkistleşiyor Gorbaçov!
Zır kapı Hasan ile Hüseyin geldiler ellerinde biralar.

-Ağbi sen de Lig Tv var mı?

-Bilmem vardır belki.

-Televizyonlarında arıza varmış illâki maçı izlemeleri lazımmış bana hoş bulmuşlar. İyi tamam. İşte televizyon işte kumandası!

Açılamıyor kanal Dijişeyi aramak gerek. Dijişeyi arayınca karşınıza derdinizi anlatabileceğiniz Diji bey ya da Diji hanım çıkmıyor otomatik bir kayıtla karşı karşıya kalıyorsunuz;

-Değerli müşterimiz şu anda bütün müşteri temsilcilerimiz diğer müşterilerle ilgilenmektedir diyor hoş bir kadın sesi sonra dat dat da dat dat da makamından sinir zımparalıyıcı bir elektronik müzik çalıyor kısa fasılarla yineleniyor başa dönüyor kayıt şuh kadın sesini yeniden dinliyorsunuz ardından mükerrer dat dat da dat dat da… Dekoderde “Load” yazıyor kanal açılamıyor. Maç başladı başlayacak. Hasan ve Hüseyin sinir içinde. Tüm müşteri temsilcilerini meşgul eden kim? Herkesinki mi arızalı? Tüm müşteri temsilcisi sayısı bir mi? Hiç kişi mi?

Maç başladıktan 20 dakika sonra açılıyor Dijibırt. Hasan ve Hüseyin maçla ilgililer ev sahibi olarak bira servisindeyim. Ekranın altında bir yazı dikkatimi çekiyor: taraftar gözüyle kim girmeli kim çıkmalı? 3577’i arayın! Takım yazıp boşluk bırakın isim yazıp boşluk bırakın! Hasan ve Hüseyin deli gibi ileti gönderiyorlar o çıksın bu girsin konusunda.

-Kime gönderiyorsunuz siz bu iletileri?

diye soruyorum.

-3577’ye!

-3577 kim? Takımın hocası mı? Sen öyle istedin diye değiştirmiyorlar ki oyuncuları. Sizinkisi bir ileti ziyanlığı. Taraftar kim? Her takımın hocası var.

-Şey yaz meselâ Hüseyin; Tayyip’le Arınç çıksın Balbay’la Haberal girsin bakalım n’olucak?

Gönderiyor iletiyi gaza gelen Hüseyin anında geliyor yanıtı:
-Görüşleriniz Lig Tv’ye ulaşmıştır sonuçlar ikinci yarıdan itibaren canlı yayında paylaşılacaktır. Teşekkürler.

-Çok kibarlar teşekkür bile ediyorlar

diyor Hüseyin.

-Edecekler elbet. Gönderdiğin hiçbir amaca ulaşmayan iletiden para kazanıyorlar!

diyorum.

Salak salak bakıyor Hüseyin.

90+1’de kapı çalınıyor polisler geliyor tutuklanıyor Hasan ile Hüseyin daha maç bitmeden. Beni de götürüyorlar tabii maça azmettiren olarak. Ayrıca evde Gorki Lenin Troçki ve Marx’ın kitaplarının bulunması da Hasan’ınkinden Hüseyin’inkinden çok daha ağır bir suç.

Hasan ile Hüseyin maç****** olmasa ben tutuklanmayacaktım mesela. Onlar şike indiriminden yırttılar tahliye oldular. Ben;
-Büyükadalı martılar Troçkisttir!

diye düşündüğüm için içerdeyim.
Lig Tv çok tehlikeli bir şey.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Pazartesi 19 Aralık 2011 06:24