DILEK


Günün birinde üc adam ormanda yürürlerken karsilarina büyük ve vahsi bir nehir cikti. Ama nehrin karsi kiyisina mutlaka gecmeleri gerekiyordü. Peki bunu nasil basaracaklardi?

Birinci adam dizlerinin üstüne coktü ve Tanriya dua etti: "Tanrim lütfen nehrin karsi kiyisina gecebilmem icin bana güc ver!"

Tanri ona uzun kollar ve güclü bacaklar verdi. Böylece nehrin karsi kiyisina geçebildi. Ancak bunun icin 2 saat boyunca dalgalarla bogustu ve neredeyse 3-4 kez bogulma tehlikesi gecirdi. Ama basarmisti!!!!

Bunu gören ikinci adam da Tanriya dua etti: "Tanrim lütfen nehrin karsi kiyisina gecebilmem icin bana güc ve gerekli araci ver!"

Tanri ona bir tekne verdi ve o da nehrin karsi kiyisina gecmeyi basardi ancak birkac kez teknenin alabora olma tehlikesiyle karsilasti...

Tüm bü olan bitenleri izleyen ücüncü adam dizlerinin üstüne coktü ve Tanriya yalvardi: "Tanrim lütfen nehrin karsi kiyisina geçebilmem icin bana güç arac ve zekayi ver!"

Tanri adami bir kadina dönüstürdü... Kadin haritaya bakti.... Nehrin biraz yukarisina dogru yürüdü ve köprüden karsiya gecti...ALINTIDIR.