Ha buraya...Fıkrası...

Dursun Ordu ile Trabzon arasında yük taşıyan bir kamyonun şoförüymüş. Radyoda çay elinden öteye çalarken birden yayın kesilir ve anonsta

-"Dikkat! Dikkat! Dünyamızı uzaylılar istila etmiştir.Uzaylıların kuzey yarım küreye indiği tahmin edilmektedir." Dursun umursamaz. Yoluna türkülerle devam ederken yayın tekrar kesilir.

-"Dikkat ! Dikkat! Uzaylıların Türkiye'ye indiği tahmin edilmektedir. Lütfen endişelenmeyin iyi huylu uzaylılar ;ancak dilimizi pek iyi konuşamıyorlar kolları uzun bacakları kısa." Dursun Allah Allah bu da nerden çıktı der ve içine bir kurt düşer. Yoluna devam ederken bir daha yayın anonsla kesilir:

-"Uzaylıların Karadeniz bölgemiz Ordu Trabzon arasına indiği tespit edilmiştir.Tekrar ediyoruz. Lütfen endişelenmeyin iyi huylu uzaylılar ancak dilimizi pek iyi konuşamıyorlar kolları uzun bacakları kısa. Onlarla yavaş konuşarak anlaşabilirsiniz." Dursun'un içine bir kurt düşer ;ama ne yapsın ki yoluna devam etmek zorundadır. Yaklasik 1015 km sonra yol kenarında spikerin tarifine uyan bir yaratık görür el frenini çekip iner yavaş yavaş yaklaşır. Kolları uzun bacakları kısa varlığa yavas ve tane tane :

-"Be nim a dum Dur sun. T rab zon lu yum. Sa na kö tu lük yap mam. Ba na ken di ni ta nit. " der. Yaratık da tane tane kızgınca ve yavaş cevap verir :

- "A dum Te mel. Ri ze li yum. Ha bu ra ya si çay rum.

Alıntıdır.