Melekler ve İsimleri

Melekler ve isimleri
METATHRON (Metatron)

Büyük meleklerden bir üst makamada durur. Allah'in tahtinin bazen önünüde bazende ardinda durur. Tanri'nin enerjisinin koruyucusudur

Tanrisal yasami aydinlanmaya yardim eder Dilek ve arzulari kabul etrme gibi görevleride vardir.

bağlantisi: 7 nci Tepe-sakra
Renk: Beyaz- Altin - Violet

RAZİYEL
Allah'in sirri" "Allah ona yaratilis kanunlarini muhafaza etme saklama hak edenlere açiklama görevi vermisdir.

ZAPHKiYEL (Zafkiyel)
evrensel akil manasi: "Tanri'ya yönelen ona ibadet eden" Her an her saniye tanri'ya yönelmisdir 12 bilgin meleklerle birlikte insanlarin Kader kitabini yazdirir ve 12 Hakimle Allah'in yasalarini temsil eder. O Evrenden bize inen enerjileride yönlendirir ve kordine eder. melek Aralim'le Ruhlarin inkarnasyonunu ve yildizlarin yolunun belirlerler.

ZADKiYEL
iyilik anlami: "Tanrisal tesseli edici""Adaletli" yaralari iyilestirir Allah'in Rahman ve Rahim sifatlarini temsi eder. Yolunu sasirmislara melek Çasmalim'le Allah'ha yol görsetir. ("parlayan isik").

CAMAYEL
(Güç anlamit: "Allah'in yanan atesi" korunmayi temsil eder biri Allah'in yasalarini çiynerse ona hak ettiyini verendoğru yolun koruyucusu ikili iliskileri düzenleyen iliskileri koruyan Göbek sakrasina hitap eden O Mikail gibi bir kiliç tasir. o ölmüs olani keser Allah'in Yasalarini koruyandir

Renk: Portakal ve altin rengi.

MIKAiL

Güzellik manasi: Allah elçisi ''peygamberlere mesaj getiren'' Muhammed İsa Musa demektir.

Tüm yasayanlar içinde en büyük aydinlanma savascisi dir Mikail. seytan aldatmalarini mağlup eden bizleri Nura götürendir. Ölmüs Ruhlari isiğa ulasdiran insanlarin avukatidir. Ates elementini temsi eder. Tur Musaya 10 Emiri Allah namina musaya bildirendir üçüncü gözümüzdür O .

Renk: Viyolet kirmizi Portakal ve sari renkler.

GEBRAiL
Allah'in ona tüm tip bilgilerini vermisdir. O tğm hastaliklarin sifasini bilir. biliginlere ve arastirmacilara bilgileri derecesinde yardim edendir.kanatlari evrenin bir ucundan öbür ucuna kadar uzar. çok heybetli görünümü vardir.Bio enerji yüklemesi uzaktan tedavi yöntemleridede ruhu sağliğina kavusturmaya çalisanlara yardimici olur. elbet tabi daha bir çok özellikleri vardir.

sakra: Kalb bölgesi.
Rengi: Yesil ve gümüs

iSRAFiL
kARANLIKLARI AYDINLATAN Fiziksel bedeni koruyan Element toprak yaraticilik kirayativlik.

sakra: Cinselliik
Renk: Portakal ve Kirmizi tonlar.

AZRAiL

Allah'in yasalarindan sorumludur Kuvvet demektir. ölümü ve dirilisi belirler. Element Su.

Bogaz-sakra koruyucusu.
Renk: Açik mavi Gümüs mavi.


Alıntıdır)