cinlerle temas kurulabilir mi?

"Bazı insanların ruhları cinlerle temas etmeye yani ilişki kurmaya müsaittir. Bu tip insanlar çabuk trans haline geçip bizim buudarımızın dışına çabucak çıkabilirler. Bu sebeple böyle ruh yapısına sahip olan kimseler cinlerinm alemine geçip onların buudlarına girebilir ve onların dilleri ve haberleşme usulleri ile haberleşebilirler. Bu bir fıtrat ve yapı meselesidir. Ancak bundan bir insani üstünlük anlamı çıkarılmamalıdır.

Evet görülmeyen bu kuvvetlerin tabi oldukları belli prensipler vardır. Dolayısıyla insan her arzu ettiği yerde bunlara iş yaptıramaz. Zira onlar Allah'ın tayin ettiği buudun dışında iş yapamazlar. Kişi mazhar olduğu bir kısım esma ve kelimeleri sırlı kilitleri açar gibi kullanıp cinlerle temasa geçebilir ama cinler kendilerine verilmeyen imkanları kullanamazlar. Bu itibarla her insan cinlerden istifade edemez eden d onları her arzusunda kullanamaz. bununla birlikte bazı kelimeleri cinlere ait birer kod birer telefon numarası gibi çevirip belirli şekillerde ve belirli sayıda tekrarlayarak onlarla irtibat kuran insanlar da az değildir.

Bir takım yolları ve usulleri olmakla beraber cinlerle irtibat kurma mürşit ve rehber ister o işin ehli olmayı gerektirir. Usul prensip ve rehber olmazsa hata ve yanlışlıklar yapıp paçayı kaptırma ihtimali de vardır. Bu tür şeylerle meşgul olanların gözleri mana alemine açık değil ve kendileri ayaklarını basacakları yeri bilemiyorlarsa o zaman habis ruhların saldırısına uğrarlar; onların hakimiyeti altına girerler ve onların oyuncakları olurlar. Netice de cinler böyle kimseleri bazen gurur ve kibre sevk eder okşayıp şımartır; yeri ve zamanı gelince de korkutup tehdit ederek tesirleri altına alırlar ve kendi hesaplarına konuşturup iş yaptırırlar. Nitekim 20asırda Hindistan'da Gulam Ahmed Kadıyani böylesi habis ruhların kurbanı olmuştur. Hint Yogizm'ine karşı Fakirizm yolunda İslam adına mücadele etmek istemiş fakat habis ruhların sldırısına uğrayıp oyuncakları haline gelmiş.... Habis ruhlar önce kendisine müceddid olduğunu kabul ettirmişler; sonra da mehdiliğine ardından da İsa-Mesih olduğuna inandırmışlardır...."

Kaynak: A.Şahin İnancın Gölgesinde

ALINTIDIR.