Uyanış / Kıyam-et

Merhaba Kardeşlerim

İçinde bulunduğumuz dönemin Dünya'nın geçmişte yaşamış olduğu dönemlerden çok daha farklı çok daha hızlı ve aynı zamanda çok daha zorlu olduğunu görebilmekteyiz. Dijital teknoloji her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da belirli yönlerden zorlaştırdığı da ortadadır. Zor işleri makinelere yaptırırken birçok insanı işsiz bırakmak gibi...

Hayatın bu şekilde zorlaşması elbette ki tesadüf değildir. Hele ki bu durumun spiritüel öğretilerin çok büyük bir kısmında yer bulan 2012 yılına yakın olduğumuz dönemlerde gerçekleşmesi bizleri düşünmeye sevk etmelidir.

Dünya bir uyanış sürecine girmektedir. Geçmiş dönemlerde yaşanılan ne varsa hepsinin bir bir ölçülüp biçilip tartılmasının ardından tabiri caiz ise ""hasat" gerçekleştirilecektir. Pek çok yerde "kıyamet" adıyla geçen bu olan sanıldığının aksine yanış yok oluş veya bitiş değildir. Kelimenin köküne inersek "kıyam-et" ifadesini görürüz ve buradan kıyam etmenin asıl anlamı olan "uyanmak" ortaya çıkar.

Bizlere düşen Dünya insanlığının bu uyanış döneminde içimizdeki sesin yol göstericiliği ile realitenin ötesindeki "hakikat"i bulmak ve bu hakikate sarılarak hasat dönemini en verimli şekilde kapatmaya çalışmaktır.

Sevgilerimle...

ALINTIDIR