Tür: Young Adult Paranormal Angels
Goodreads Puanı: 4.17
Orijinal Adı: Sweet Evil
Sayfa Sayısı: 536
Baskı Yılı: 2014
Çeviri: Demet Orhan
Yayınevi: Go Kitap

ZEVK GÜNAHIN TUZAĞIDIR…
On altı yaşındaki lise öğrencisi Anna Whitt yaşıtlarından biraz farklı bir genç kızdır. Anna renkler vasıtasıyla insanların duygularını görür hatta isterse hisseder. Kilometrelerce ötedeki sesleri duyar kokuları alır. Anna farklı olduğunu bilir ama "ne" olduğuna dair en ufak bir fikri yoktur. Ta ki gizemli yakışıklı Kaidan Rowe ile tanışana dek. Kaidan onun da kendisi gibi iblis soyundan gelen bir Nefil olduğunu açıklayınca Anna'nın önünde karanlık bir dünyanın kapıları aralanır. Kaidan’ın büyüsüne kapılıp bu dünyaya adımını attığında artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Hayatı boyunca "iyi bir kız" olan Anna ya diğer Nefiller gibi iblislere boyun eğip kötülüğe hizmet edecek ya da kaderini baştan yazacaktır…
Kitabı okumaya başladığımda itiraf ediyorum kocaman bir çekincem vardı. Hatta karakter yaşlarının 16-17 olduğunu öğrendiğimde temelli okumaktan vazgeçmiş bir kitabı daha maziye gömmeye karar vermiştim. Ama gel gör ki Go kitap çok içerlemiş bu kararıma ve yanıldığımı ispatlamak için bana kitabı göndermek istemiş. :P

Kargo paketini yırtıp açtığımda hadi bakalım kitap için kesin olumsuz bir yazı yazacağım ve sevmeyeceğim diyerek nasıl inat bir karakterim olduğunu da ortaya koymuş oldum. Fakaaaattt daha kitabın ilk sayfalarında eğlenmeye başlayınca ve o cayırr cayıırrrr sahnesini okuduğumda arkama iyice yaslanıp ayaklarımı uzatıp kendimi kitabın akışına bıraktım. Sonuna kadar da eğlendim. Güzel bir YA okumuş oldum. Mutluyum.
Kitabın bana verdiği lezzet Fısıltı serisi gibi mi desem Düşüş serisi gibi mi desem ne desem bilemedim. Ama kesin olan bir şey var ki oda fangirllük yapabileceğimiz harika bir karakteri olması. Kaidan Rowe. Cayır cayır. Alev alev bir karakter.

Hadi kıskançlık yapıp kıza da biraz çemkirelim. Olmazsa olmaz. Sevdiğim bir erkek karakter bulursam çoook nadir kızı severim ve çok nadir överim. :P Kız çok fazla iyilik timsaliydi. Şimdi kimse o kadar iyi olamaz bi kere. Birde tipik kendi halinde çekingen utangaç bir kız. Her zamanki gibi zaten erkekler utangaç ve çekingen kızlara aşık oluyorlar. Kızımızda aynı şöyle tipsiz çirkin bi şey zaten. Yüzüne bile bakılmayacak halde dimi? Bırak bu masum ayaklarını Anna. -_- Biz senden daha çok hak ediyoruz Kaidan'ı.Laubaliliği bir kenara bırakırsak konu itibari ile beni pek sarmadı. Yada düzeltiyorum. Beni kendimden geçirecek dünyayla olan bağlantımı koparacak kadar içine çekmedi. Bende konusu için değil yazarın eğlenceli anlatımı yaratmış olduğu o güzel karakterleri ve akıcı ilerleyen dili için okudum. Bu açılardan benden tam puan aldığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Kitabın serinin ilk kitabı olduğunu göz önünde bulundurursakta ilerleyen kitaplar için iyi bir potansiyel taşıdığını da dile getirebiliriz. Anna karakterinin sonradan açılacağını kendine gelip harika bir özgüven kazanacağını düşünüyorum. Zaten yazar baştan belli ederek ona önemli bir rol vermiş.

Serinin devam kitaplarının ilk kitaba nazaran aksiyonunun daha fazla olacağına da inanmak istiyorum. Kitabı yoğun bir programın içinde okuduğum içinde geriye dönüp dönüp aklımı kafamı karıştıran bir kaç olaya tekrar bir bakış atamadım. O yüzden buradan kitabı okuyanlara sormak istediğim bir şey var. Spoiler değil ama spoiler olarak algılayabilecekler için kitabı okumayanlara yorumumun burada bittiğini söyleyebilirim.

Şu araba gezisini niye yaptılar arkadaş? Uçak diye bir şey icat edilmemiş mi? O kadar yolu arabayla gidebilecek benzin paraları vardı da uçak bileti alabilecek paraları yok muydu? Son ana kadar belki sefer yoktur falan gidecekleri yere diye bile düşündüm ama dönüş yolunda Kaidan kızı önden uçakla gönderdi ya? Amaç neydi şimdi? Biri açıklığa kavuşturabilir mi?

Not: Tam 4 puan vermiyorum. 35'tan 4 veriyorum. 35 vermemin sebebi beni tam anlamıyla tatmin edecek bir konusunun olmayışı. Aksiyonunu veya temposunu yeterli bulmayışım. Fakat kitabın çok akıcı ilerlemesinden ve eğlenceli bir tarzı olmasından dolayı da 3 puan vermeye gönlümün el vermeyişi. ^_^