Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Tür:Paranormal Magic Mythology
Goodreads Puanı: 4.11
Orijinal Adı: Hounded
Sayfa Sayısı: 381
Baskı Yılı: 2013
Çeviri: Kerem Dalbudak
Yayınevi: Artemis Yayınları
Druidler'in sonuncusu Atticus O'Sullivan Arizona'da huzurlu bir yaşam sürüyor. Eski bir kitapçı dükkânı işletiyor ve boş zamanlarında İrlanda av köpeğiyle birlikte avlanmak için şekil değiştiriyor. Komşuları ve müşterileri Atticus'un yirmi bir yaşında yakışıklı dövmeli bir İrlandalı olduğunu düşünüyor. Hâlbuki Atticus tam yirmi bir yüzyıl yaşında. Gücünü topraktan alıyor keskin bir zekâsı var ve zekâsından daha da keskin olan Cevaplayıcı Fragarach kılıcını kullanıyor.
Ne yazık ki gazabı şiddetli bir Kelt tanrısı da bu kılıcın peşinde ve yüzyıllardır Atticus'un takipçisi. Üstelik bu sefer amacına çok yaklaştı. Atticus ondan kurtulmak için bütün gücünü toplamak zorunda. Ayrıca baştan çıkarıcı ölüm tanrıçasının vampir ve kurtadam avukatlarının bedeni bir cadı tarafından ele geçirilen çekici bir garsonun ve meşhur İrlandalı şansının yardımına ihtiyacı var.
'Kevin Hearne hem tuhaf bir şekilde tanıdık hem de şaşırtıcı derecede orijinal bir dünya yaratarak eski mitlere yeni bir soluk getiriyor.'
Nicole Peeler Tempest Rising'in yazarı
Yazarın teşekkür notunu okuduktan sonra blogumda bir daha kötü bulduğum kitapların yorumlarını yazmamaya karar verdim. Nasıl içime dokundu adamın yazdıkları anlatamam. Beğenmediğim bir kitap oldu mu ağır eleştiriyorum. Yerin dibine bile sokabiliyorum kitapları. Ufak bir teşekkür notu ise yerle bir etti beni. Yazarlar o kadar uğraşıyor didiniyor ortaya kayda değer bişeyler çıkarmaya çalışıyorlar beceriyorlar veya beceremiyorlar... Ama yine de onlara her anlarında destek olanlarla birlikte ortaya bir eser çıkarmayı başarabiliyorlar. Sonra da biri çıkıyor karşılarına iğrenç eeğğk ne biçim kitap bu ya diyor benim gibi. Yazık yaaa. İyisinden kötüsünden tüm yazarları tebrik ediyorum buradan. Kendimi çok vahşi hissettim.
Ufak bir dağılma anı yaşadıktan sonra kitaba geri dönersek sevdim bu seriyi ben. Çoook uzun zamandır ilk çıktı andan beri nişanlımın kitaplığında duruyordu öylece. Okuyayım okumayım ilk önce nişanlım okusun o beğenirse bende okurum birlikte mi başlasak acaba? Biraz o okur biraz ben... diye diyeeee süründü kitap. Nihayetinde okudum!!! Hemen devam kitaplarını istiyorum.
Çok basit ilerliyor kitap. Öyle ağır bi kurgusu yok. Rahat rahat tıngır mıngır okunup gidiyor. Yer yer eğlendiyor yer yer güldürüyor. Özellikle köpek! Bayıldım ona. Atticus ile zihinden konuşmaları falan çok iyiydi yaaa.
İçinde her telden yaratık var. Ana karakterimiz zaten Druid. Onun yanında vampir kurt adam gulyabani Tanrılar -sadece Kelt tanrıları değil Meryem ile İsa'da var.- Cadılar iblisler periler... Ne ararsan. Resmen ortaya karışık bir kitap.
Konusuda tam arka kapakta yazdığı gibi. Daha fazlasını ben anlatmayım. Anlatırsam kitabı okumanıza gerek kalmaz. Sadece bir dolu entrika var içinde diyorum. Öyle böyle değil hani. Saraylardaki entrikalar yanında halt eder o derece. :P
Son olarak normal seviyelerde her yaştan her kafadan insanın okuyabileceği zaman öldürmenize olanak sağlayan ve aynı zamanda sizi eğlendiren bir kitap olduğunu söyleyebilirim Takipçi'nin. Beklentinizi çok yüksek tutmayın ki zevk alın.