Joss geçmişte yaşadığı acıları bir kutuya kilitleyip her şeyi unutmak için Amerika’dan iskoçya’ya yerleşmişti ve şimdi yeni bir ev arıyordu.
Bulduğu ev Dublin Caddesi’ndeki havalı binalardan birindeydi.

Yolda bir adamla karşılaştı.

Takım elbiseli bronz tenli çıldırtıcı İskoç aksanlı maço tavırlı seksi bakışlı Braden’la.

Joss Braden’ın her zaman kolunda taşıdığı Barbşe kılıklı kızlardan biri değildi olmaya da hiç niyeti yoktu.

Ama insan arzularına nereye kadar gem vurabilir?

Kalbiniz başka beyniniz başka şey söylüyorsa hangisinin sözünü dinlesiniz?

Trajedi. Seks. Tutku. Kahkaha. Kıskançlık.

New York Times Bestseller

The Wall Street Journal Bestseller

Amazon Bestseller

USA Today Bestseller

Ve 30 ülkede milyonlarca okuyucuya ulaşmış son yılların en çok konuşulan aşk hikayesi.

giriş

Surry County Virginia

Sıkılmıştım.

Kyle Ramsey dikkatimi çekebilmek için sandalyemin arkasını tekmeleyip duruyordu. Ancak bu çocuk daha dün en yakın arkadaşım Dru Troler’in sandalyesini tekmeliyordu ve ben Dru’nun üzülmesini istemezdim. Kyle’dan çok hoşlanıyordu. Ben de Bay Evans tahtaya yeni bir denklem yazarken Dru’nun yanımda defterinin köşesine milyonlarca minicik kalp çizişini seyrettim. Aslında gerçekten dikkatimi derse versem iyi olacaktı çünkü matematiğim çok kötüydü. Annemle babam lise birin ilk döneminde bir dersten kalırsam çok üzülürlerdi.

“Bay Ramsey tahtaya gelip bu soruyu cevaplamak ister misiniz yoksa Jocelyn’in arkasında durup sandalyesini biraz daha tekmelemeyi mi tercih edersiniz?”

Sınıftan gülüşmeler yükseldi Dru da suçlarcasına bana baktı. Kaşlarımı çatıp öfkeyle Bay Evans’a gözlerimi diktim.

“Ben burada kalayım Bay Evans bir sorun olmazsa” dedi Kyle şımarık bir kibirle. Gözlerimi devirdim ensemde bakışlarının sıcaklığını hissetmeme rağmen dönüp bakmadım.

“Aslında sana fikrini sormadım Kyle. Buraya gel.”

Kyle homurdanarak kaderine razı olurken kapı vuruldu. Müdürümüz Bayan Shaw’un kapıda görünmesiyle bütün sınıf donakaldı. Müdürün sınıfta ne işi vardı? Bu tek bir şeye işaretti: bir soruna.

“Oha” dedi Dru sessizce yüzümü asıp ona döndüm. Kapıya doğru başıyla işaret etti. “Polislere bak.”

Şoka girmiş bir şekilde döndüm ve Bayan Shaw’un Bay Evans’a mırıl mırıl bir şey söylediğini gördüm. Kapının ardında koridorda gerçekten iki polis memuru dikiliyordu.

“Bayan Butler.” Bayan Shaw’un sesi beni tokat gibi kendime getirdi. Bana doğru bir adım atınca yüreğim ağzıma geldi. Gözlerinde bitkin ve anlayışlı bir ifade vardı o an kadından ve bana söylemeye geldiği şey her ne ise ondan kaçmak istedim. “Benimle gelebilir misin? Eşyalarını da al.”

işte sınıftan tam bu anda ooo aaa gibi sesler çıkması ve insanların başımın ne kadar belada olduğunu birbirlerine fısıldaması gerekirdi. Ancak onlar da benim gibi meselenin benim başımı “belaya sokmuş olmam” olmadığını hissetmişlerdi. Koridorda beni bekleyen haber her ne ise sınıf arkadaşlarım bununla ilgili olarak benimle alay etmeyeceklerdi.

“Bayan Butler?”

Adrenalin yükselmesinden titremeye başlamıştım ve kulaklarımın çınlamasından hocayı zor duyuyordum. Anneme bir şey mi olmuştu? Ya da babama? Ya da küçük kardeşim Beth’e? Annemler çok yoğun geçen bir yaz sonrasında bu hafta kafa dinlemeye karar vermişlerdi. Bugün Beth’i pikniğe götüreceklerdi.

“Joss.” Dru beni dürtükledi dirseği koluma değer değmez ayağa fırladım sandalyem geriye doğru kayarken resmen çığlık attı. Hiç kimseye dönüp bakmadan masamda ne var ne yoksa çantama tıkıştırdım. Sınıfta pencerenin çatlak pervazından sızan soğuk rüzgârlar gibi fısıldaşma-lar başlamıştı. Beni bekleyen şeyle karşılaşmayı hiç istemesem de o sınıftan çıkmam gerekiyordu.

Nasıl olduysa yürümeyi becerip müdürü takip ettim ve Bay Evans’ın kapıyı ardımdan kapadığını duydum. Hiçbir şey söylemedim. Sadece Bayan Shaw’a ve iki polis memuruna döndüm soğuk bir şefkatle bana bakıyorlardı. Daha önce görmediğim bir kadın duvara yaslanmıştı. Ciddi ama sakin görünüyordu.

Bayan Shaw koluma dokununca süveterimin üzerindeki eline baktım. Müdürle daha önce tek bir diyaloğum olmamıştı ve şimdi kolumu mu tutuyordu yani? “Jocelyn… bunlar Memur Wilson ve Memur Michaels. Bu da SHM’den Alicia Nugent.”

Boş boş baktım.

Bayan Shaw’un rengi attı. “Sosyal Hizmetler Müdür-lüğü’nden.”

Göğsüme bir korku saplandı nefes almaya çalıştım.

“Jocelyn” diye devam etti müdür. “Sana bunu söylemekten çok büyük üzüntü duyuyorum ama… annen baban ve kardeşin Elizabeth bir kaza geçirmişler.”

Bekledim kalbim sıkışıyordu.

“Hepsi kaza anında gitmiş Jocelyn. Başın sağ olsun.”

Sosyal Hizmetler’den gelen kadın bana doğru bir adım atıp konuşmaya başladı. Ona baktım ama tek görebildiğim üzerindeki renklerdi. Tek duyabildiğim boğuk bir sesti sanki birisi yanı başımızda bir musluk açmıştı ve gürül gürül su akıyordu.

Nefes alamıyordum.

Panikle bir şeye uzandım nefes almamı sağlayacak herhangi bir şeye. Birileri beni tuttu. Sakin mırıltılar. Yanaklarımda ıslaklık. Dilimde tuz tadı. Ve kalbim… adeta

patlamak üzereydi öyle hızlı atıyordu ki.

Ölüyordum.

“Nefes al Jocelyn.”

Ben bu talimata odaklanana kadar sözler kulağımda çınladı çınladı. Bir süre sonra nabzım yavaşladı ve ciğerlerim açıldı. Gözümün önündeki parlak noktalar kaybolmaya başladı.

“işte böyle.” Bayan Shaw fısıldıyor sıcak bir el sırtımı sıvazlıyordu. “Aferin.”

“Biz gidelim.” Sosyal Hizmetler görevlisinin sesi içinde bulunduğum sisi dağıttı.

“Peki. Hazır mısın Jocelyn?” diye sordu Bayan Shaw sessizce.

“Ölmüşler” diye cevapladım bu sözcüğün verdiği hissi duymaya çalışarak. Gerçek olamazdı.

“Başın sağ olsun hayatım.”

Cildimden avuçlarımdan kollarımın altından ensem boyunca soğuk ter fışkırdı bedenimden. Bütün tüylerim diken diken oldu tir tir titriyordum. Sol tarafa doğru sendeledim ve alt üst olmuş midem hiçbir uyarı vermeden ağzıma geldi. Eğilip midemdeki tüm kahvaltıyı Sosyal Hizmetler görevlisinin ayakkabılarının üzerine boşalttım.

“Şoka girdi.”

Öyle miydim?

Yoksa yol mu tutmuştu?

Bir dakika önce sınıfta oturuyordum. Sınıfta her şeyin güvenli olduğu sıcak yerde. Ve birkaç saniye içerisinde bir külüstürle…

…tamamen başka bir yerdeydim.

...