DERBAN OSMANLI'NIN SIR MUHAFIZLARI


İlk romanı GNOSİS ile geniş kitlelere ulaşan Fantastik kurgunun başarılı ismi CENGİZ ŞİMŞEK DERBAN isimli romanında bu kez tarih ile fantastik kurguyu başarı ile harmanlıyor.


Derban; asırlardır varlığını sürdüren gizli bir teşkilatın da ismi olabilir mi? Mimar Sinan Matrakçı Nasuh Mehmet Ebussuud gibi birçok üyesi olan bu teşkilat Kanuni Sultan Süleyman’ın Rodos Fethi sırasında ele geçirdiği Tapınak Şövalyeleri’ne ait büyük bir sırrın korunması için bizzat Sultan Süleyman tarafından görevlendirilir. Dünyanın kaderini değiştirebilecek olan bu sırra ait ipuçlarından biri yüzyıllar sonra tesadüfen ortaya çıktığında Derban sırrın korunması için harekete geçer. Yapmaları gereken ipuçların izini sürerek sırrın yerini işaret eden şifreleri çözmektir. Hesaba katmadıkları tek şey asırlardır sırrın izini süren Tapınak Şövalyeleri ve onların intikam yeminidir.

Osmanlıda derin devlet Süleymaniye’nin şifreleri Mimar Sinan’ın kayıp kafatası Pargalı İbrahim’in idamının ardındaki gizem gibi esrarengiz konulara farklı bir yorum getiren bu romanda tarihin dehlizlerinde bir serüvenden diğerine geçerken kendinizi kurgu ve gerçeğin iç içe geçtiği bir maceranın tam ortasında bulacaksınız.


BU ROMANI OKUYUP OKUMAMAK KONUSUNDA ÇEKİNCELERİM VARDI FAKAT İY Kİ OKUMUŞUM. ELİMDEN BIRAKAMADIĞIM SÜRÜKLEYİCİ 300 SAYFA MUHTEŞEM BİR KURGU.

SIRLARŞİFRELER GİZEMLER POLİSİYE VE MAVCERA HEPSİ TADINDA HEPSİ YERLİ YERİNDE. şİDDETLE TAVSİYE EDERİM.

Kitabı okuyup haytran olanlar bir de videosunu yayınlamış. Youtube linkini sizlerle paylaşıyorum.