Bir Gerçeğin İtirafı


"Gerek İzmit'te gerekse Türkiye çapında hoca sıfatıyla adlandırılan birçok insan benden ürküyordu. Ve girip de beceremedikleri işleri bana gönderiyorlardı. Her ne kadar onları duygularımla yerin dibine soksam da bulunmuş olduğum konumda beni yükseltmeleri gururumu okşuyordu ve ben buna engel olamıyordum. Bir taraftan onları eleştiriyor diğer taraftan da bana gösterilen hürmet ve saygıdan kibirleniyordum. Bu durum 95 yılından 99 yılı deprem ayına kadar böyle devam etti..."

Uzun yıllar önce çocukluğumdayken hayalini kurduğum refah ve bolluk içerisinde hayatımın en rahat dönemini yaşamaya başlamıştım. İçimdeki beni rahatsız eden sorularla birlikte... Bir gün kurmuş olduğum hayal dünyasına bir el değdi. Bu öylesine sihirli bir eldi ki... Nasıl isterseniz o şekilde değerlendirebileceğiniz bir kader eli..."

Bir Gerçeğin İtirafı özellikle metafizik araştırmaları olan ve bu alana eğilim duyanların ilgisini çekecek bir kitap.

Farklı bir dünyayla ilişkinin en ince ayrıntılarını açık bir dille anlatmaya çalışıyor..

İlginizi çekecek yaşamınızda size yeni ufuklar açacak özel bir roman...

Kişisel Notlar

Kitabın ismine bakınca ilk aklıma gelen büyücülere ve büyücülüğe karşı büyünün olmadığının anlatıldığı bir eser olduğunu düşünmüştüm. Buna rağmen istemeyerekte olsa edindiğim fakat gittiğim her yerde elimden düşürmeyerek o gün içinde bitirdiğim okumaktan büyük zevk aldığım nadir kitapların arasına girdi.

Yazar başlangıçta Cinlerle başlayan iletişiminin ne denli geliştiğinin kişisel yaşantısının anılarını anlatmakta. Okuduğu okuldaki Hoca'nın zeki öğrencileri toplayarak onlarla Havass İlminden bahsetmesi ve bu noktada yönlendirmesi Yazar'ı da Cinler Alemine ve Havass İlmine yöneltmiştir.

Vefkler ile yaklaşık 20 gün boyunca zikir ile geçirdiği günlerin sonunda cinlerle iletişim kurmuş ve bu iletişim hiçbir zaman sona ermemiştir. Onların sayesinde çevresinde tanınan bir Hoca Medyum olmuştur.

Cinler ile karşılıklı konuşma bölümleri olan bu kitap cinler alemini merak edenler için hazine değerinde bilgilere sahiptir.