Portobello Cadısı

Arka kapak.

Gizemli bir kadının öyküsü..
Onu yakından tanıyan belki de hiç
tanımayan dostlarının ağzından
Kim olduğumuzdan emin olmasak da kendimize karşı her zaman içten olma cesaretini nasıl ediniriz?
Paulo Coelho yeni romanı Portobello Cadısı’nda bu sorunun yanıtını arıyor. Portobello Cadısı Athena adlı gizemli bir kadının öyküsünü onu çok iyi tanıyan -ya da hiç tanımayan- yakınlarının ağzından anlatıyor.

İnsanlar bir gerçeklik yaratıyorlar sonra da kendi yarattıkları gerçekliğin kurbanı oluyorlar. Athena işte buna başkaldırdı ve bunun için büyük bir bedel ödedi...

Heron Ryan gazeteci


Athena duygularımı biraz olsun göz önüne almadan kullandı ve yönlendirdi beni. Hocamdı kutsal sırları aktarmayı aslında hepimizde var olan o bilinmeyen gücü uyandırmayı üstlenmişti. O yabancı denize atıldığımızda bize yol gösterenlere körü körüne güveniriz çünkü bizden daha fazla bildiklerine inanırız...

Andrea McCain tiyatro oyuncusu

Athena’nın en büyük sorunu 21. yüzyılda yaşayan bir 22. yüzyıl kadını olması ve bu gerçeği hiç gizlememesiydi. Bir bedel ödedi mi? Kuşkusuz ödedi. Ama coşkuyla taşan gerçek benliğini bastırsaydı çok daha büyük bir bedel ödeyecekti. Durmadan başkaları ne der diye kaygılanan kırgın ve mutsuz biri olacaktı.

Deidre O’Neill Edda diye biliniyor .

~~~~~~
Varoluşununhayatın anlamını arayan bir kadın ve onun mistik yolculuğu.Kitabı okuduğunuzda Athena'da kendinizi görüyorsunuz.En azından ben öyle hissettim.Evrenle bütünleşmek ve ruhu hissetmek..Aramak..Tanrı'nın ve evrenin müziğine kapılıp dans etmek...~ Çok hoş bir kitaptı.Paulo Coelho sevipsaydığım yazarlardan en iyisi.Tavsiye ederim.sizlerle paylaşmak istedim çünkü eğer bu sitedeyseniz eminim bu kitapta ufak da olsa birşeyler bulacaksınız..